Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
132 617 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 131 500 zł – 166 920 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 0,8% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowe doświadczenie pilota15%Atrakcyjność wizyty15%Standard hotelu10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Organizacja zagranicznej wizyty studyjnej do Norwegii dla pracowników kadry dydaktycznej oraz doktorantek i doktorantów ze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu w Białymstoku (II)

Zamawiający Uniwersytet w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Organizacja zagranicznej wizyty studyjnej do Norwegii dla pracowników kadry dydaktycznej…”, wybierając ofertę wykonawcy Bukal Travel Mikołaj Bukal. Wartość umowy: 132 617 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Uniwersytet w BiałymstokuBiałystok, Podlaskieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
132 617 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bukal Travel Mikołaj Bukal (Ruda Śląska).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 132 617,00 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 131 500,00 zł do 166 920,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet w Białymstoku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050562207

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Świerkowa 20B

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-328

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@uwb.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uwb.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://uwb.ezamawiajacy.pl/pn/uwb/demand/307234/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Organizacja zagranicznej wizyty studyjnej do Norwegii dla pracowników kadry dydaktycznej oraz doktorantek i doktorantów ze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu w Białymstoku (II)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-124898b1-d49c-418c-8415-fcad78d3b725

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418328

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050418/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.14 Organizacja wizyty studyjnej w ramach projektu "Uniwersytet 4.0"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiot zamówienia jest finansowany w ramach projektu „UNIWERSYTET 4.0: Klimat | Cyfryzacja | Kompetencje | Kształcenie ” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Nr projektu FERS.01.05-IP.08-001/25.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00354722

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Dzp.2511.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

101626,02 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja jednej 4-dniowej zagranicznej wizyty studyjnej do Norwegii (Trondheim) dla maksymalnie 30 pracowników kadry dydaktycznej Uniwersytetu w Białymstoku oraz doktorantek/doktorantów ze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu w Białymstoku.

4.5.3.)Główny kod CPV

63500000-4 - Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79540000-1 - Usługi w zakresie tłumaczeń ustnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

131500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

166920,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

132617,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bukal Travel Mikołaj Bukal

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

634 292 94 69

7.3.4)Miejscowość

Ruda Śląska

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

132617,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

63500000-4Usługi biur podróży, podmiotów tury…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
141 300 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
71 000 zł264 688 zł
Rozstęp międzykwartylowy
193 688 zł
Źródło próbki
CPV 63500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
71 000 zł
Mediana
141 300 zł
Górny kwartyl
264 688 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

ZAPYTANIE OFERTOWE w ramach postępowania nr 46/IW/PCE na usługę kompleksowej organizacji indywidualnego wyjazdu targowego, w tym: wynajęcie powierzchni, wykonanie projektu zabudowy, wykonanie zabudowy stoiska, transport eksponatów oraz zakup usług hotelarskich i transportu osób na targi ACHEMA 2027, Frankfurt nad Menem, Niemcy w ramach projektu „Promocja gospodarcza MŚP – Podlaskie Centrum Eksportera” FEPD.01.05-IZ.00-0072/23 realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 Priorytetu I. Badania i innowacje Działania 1.5 Wzrost konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw, Typ: Internacjonalizacja i promocja gospodarcza MŚP.
28.08.2026· Białystok
ZAPYTANIE OFERTOWE w ramach postępowania nr 50/IW/PCE na usługę kompleksowej organizacji indywidualnego wyjazdu targowego, w tym: wynajęcie powierzchni, wykonanie projektu zabudowy, wykonanie zabudowy stoiska, transport eksponatów oraz zakup usług hotelarskich i transportu osób na targi AGRITECHNICA 2027, Hanower, Niemcy w ramach projektu „Promocja gospodarcza MŚP – Podlaskie Centrum Eksportera” FEPD.01.05-IZ.00-0072/23 realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 Priorytetu I. Badania i innowacje Działania 1.5 Wzrost konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw, Typ: Internacjonalizacja i promocja gospodarcza MŚP.
31.08.2026· Białystok
ZAPYTANIE OFERTOWE w ramach postępowania nr 39/IW/PCE na usługę kompleksowej organizacji indywidualnego wyjazdu targowego, w tym: wynajęcie powierzchni, wykonanie projektu zabudowy, wykonanie zabudowy stoiska, transport eksponatów oraz zakup usług hotelarskich i transportu osób na targi World Health Expo Dubai 2027, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie w ramach projektu „Promocja gospodarcza MŚP – Podlaskie Centrum Eksportera” FEPD.01.05-IZ.00-0072/23 realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 Priorytetu I. Badania i innowacje Działania 1.5 Wzrost konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw, Typ: Internacjonalizacja i promocja gospodarcza MŚP.
28.08.2026· Białystok

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 132 617 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 63500000-4 (Usługi biur podróży. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bukal Travel Mikołaj Bukal (Ruda Śląska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.