Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
219 924 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
365 dni
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 219 924 zł – 252 396 złodrzucone: 11
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Żaganiu.

Zamawiający Sąd Rejonowy w Żaganiu (Żagań, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Żaganiu”, wybierając ofertę wykonawcy JB Grand Serwis Sp. z o.o. Wartość umowy: 219 924 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w ŻaganiuŻagań, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
219 924 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 31 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    14 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JB Grand Serwis Sp. z o.o. (Konin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 219 924,00 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 219 924,00 zł do 252 396,00 zł. Odrzucono 11 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 365 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Żaganiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000325570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szprotawska 3

1.5.2.)Miejscowość

Żagań

1.5.3.)Kod pocztowy

68-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

administracja@zagan.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zagan.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4721fe08-5544-4148-b83a-34266f050784

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń w budynkach Sądu Rejonowego w Żaganiu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4721fe08-5544-4148-b83a-34266f050784

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417673

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00140578/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Kompleksowe sprzątanie pomieszczeń w budynku Sądu Rejonowego w Żaganiu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336300

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

D.261.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

178800 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych, klatek schodowych i sanitariatów w budynkach stanowiących siedzibę Sądu Rejonowego w Żaganiu zlokalizowanych przy Szprotawskiej 1 i ul. Szprotawskiej 3 w Żaganiu (woj. lubuskie) o łącznej powierzchni 2.146,57 m².

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

11

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

219924,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

252396,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

219924,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JB Grand Serwis Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6653066326

7.3.3)Ulica

Wola Podłężna, ul. Rudzicka 40i

7.3.4)Miejscowość

Konin

7.3.5)Kod pocztowy

62-510

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

219924 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

365 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Żaganiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żagań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 219 924 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JB Grand Serwis Sp. z o.o. (Konin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.