Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
123 210 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
48 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii cieplnej na potrzeby Izby Administracji Skarbowej – US Białobrzegi

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii cieplnej na potrzeby Izby Administracji Skarbowej – US Białobrzegi”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usługowy „KRISTA” Stanisław Dąbrowski. Wartość umowy: 123 210 zł.

Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w WarszawieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
123 210 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    03 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usługowy „KRISTA” Stanisław Dąbrowski (Białobrzegi), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 123 209,84 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 48 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001021100

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Felińskiego 2b

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-513

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.warszawa@mf.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-warszawie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii cieplnej na potrzeby Izby Administracji Skarbowej – US Białobrzegi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aaf60e3a-7c1e-48c4-81dd-0b1863ffb5e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417388

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00064023/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa energii cieplnej na potrzeby jednostek podległych IAS - US Białobrzegi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00373720

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej do budynku US w Białobrzegach przy ul. Reymonta 46 na potrzeby jego funkcjonowania. Zakład usługowy KRISTA Stanisław Dąbrowski jest jedynym dostawcą ciepła na terenie Miasta i Gminy Białobrzegi, który wytwarza ciepło w kotłowni przy ul. Polnej w Białobrzegach. Odbiorcy końcowi nie mają możliwości wyboru innego operatora sieci, budynek jest już fizycznie podłączony do sieci, brak jest technicznej możliwości przełączenia przyłącza do innego operatora (nie istnieje alternatywna sieć). Podłączenie do innego źródła wymagałoby: budowy nowej sieci, ingerencji w infrastrukturę miejską. Dostawa ciepła systemowego jest usługą ciągłą, regulowaną taryfowo, a jej realizacja wymaga korzystania z infrastruktury należącej do jedynego operatora. W związku z powyższym spełnione są przesłanki przeprowadzenia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki, podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/22/2026/D/WR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

138418,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej do budynku Urzędu Skarbowego w Białobrzegach przy ul. Reymonta 46 na potrzeby jego funkcjonowania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zakres i warunki jego realizacji został określone w:
1. Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 2 do Zaproszenia,
2. Projektowanych postanowieniach umowy – wzór umowy (zwany dalej wzorem umowy), stanowiącym Załącznik nr 1 do Zaproszenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09320000-8 - Para, gorąca woda i podobne produkty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowy „KRISTA” Stanisław Dąbrowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7980002542

7.3.3)Ulica

Poświętna 11

7.3.4)Miejscowość

Białobrzegi

7.3.5)Kod pocztowy

26-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

123209,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

48 miesiące

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

Umowa obowiązuje od dnia zawarcia, jednak nie wcześniej niż od dnia 01.01.2027 r., zostaje zawarta na czas nieokreślony.

Wartość umowy 123 209,84 zł brutto, została obliczona dla okresu 48 miesięcy.
Roczna prognoza przedmiotu umowy została ustalona na wartość: 30 802,46 zł brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 495 zł16 589 966 zł
Rozstęp międzykwartylowy
16 046 471 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 495 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
16 589 966 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 123 210 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowy „KRISTA” Stanisław Dąbrowski (Białobrzegi). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.