Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
509 000 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 7 października 2026
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 509 000 zł – 803 453 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlano-montażowe na obiekcie - adaptacja przestrzeni na pomieszcz. biurowe w Sali Obsługi Mieszkańców w budynku Urzędu m.st. W-wy dla Dzielnicy Bielany przy ul. S. Żeromskiego 29 w Warszawie

Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlano-montażowe na obiekcie - adaptacja przestrzeni na pomieszcz. biurowe w…”, wybierając ofertę wykonawcy HELSEN Sp. z o.o. Wartość umowy: 509 000 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica BielanyWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
509 000 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 czerwca 2026

    Termin ofert: 9 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    14 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HELSEN Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 509 000,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 509 000,00 zł do 803 452,78 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 7 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 01525964000041

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

S. Żeromskiego 29

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-882

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bielany.zamowienia@um.warszawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.warszawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlano-montażowe na obiekcie - adaptacja przestrzeni na pomieszcz. biurowe w Sali Obsługi Mieszkańców w budynku Urzędu m.st. W-wy dla Dzielnicy Bielany przy ul. S. Żeromskiego 29 w Warszawie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-35221cde-b2ab-4286-947f-5c3a4c829a5b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416994

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00016968/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.38 Roboty budowlano montażowe na obiekcie - adaptacja przestrzeni na pomieszczenie biurowe w Sali Obsługi Mieszkańców

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307043

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

UD-III-WZP.271.31.2026.PMA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

523651,32 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Informacje ogólne
Przedmiotem zamówienia są prace związane z robotami budowlano-montażowymi na obiekcie - adaptacja przestrzeni na pomieszczenie biurowe w Sali Obsługi Mieszkańców w budynku Urzędu m.st. Warszawy dla Dzielnicy Bielany przy ul. S. Żeromskiego 29 w Warszawie.
2. Lokalizacja (adres inwestycji):
budynek Zamawiającego, ul. S. Żeromskiego 29 w Warszawie.
3. Przedmiot zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje prace w zakresie modernizacji wejścia głównego do budynku Urzędu, adaptacji pomieszczenia na potrzeby wykonania Pokoju Rozmów oraz modernizacji wybranych pomieszczeń i powierzchni WOM w ramach zadania „Modernizacja pomieszczeń Wydziału Obsługi Mieszkańców do potrzeb osób niepełnosprawnych” w budynku Urzędu Dzielnicy Bielany przy ul. S. Żeromskiego 29 w Warszawie oraz w zakresie remontu Sali Obsługi (nr 2) i pomieszczeń biurowych na parterze Urzędu Dzielnicy Bielany przy ul. S. Żeromskiego 29 w Warszawie
4. Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Wykonanie przedmiotu zamówienia uwzględnia dostępność dla wszystkich użytkowników w tym osób z niepełnosprawnościami zgodnie przepisami prawa w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w szczególności zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, a także zgodne z Zarządzeniem nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji, zwanym dalej „zarządzeniem”, zmienionym Zarządzeniem nr 291/2018 z dnia 23 lutego 2018 r., zmienionym Zarządzeniem nr 291/2018 z dnia 23 lutego 2018 r. oraz Zarządzeniem nr 1783/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r. wraz z jego załącznikami: „Standardy dostępności dla miasta stołecznego Warszawy” zwanymi dalej „Standardami dostępności”, stanowiącymi załącznik nr 1 do zarządzenia; „Standardy projektowe i wykonawcze infrastruktury dla pieszych w mieście stołecznym Warszawie” zwane dalej „Standardami infrastruktury dla pieszych”, stanowiącymi załącznik nr 2 do zarządzenia.
5. Klauzule społeczne
Zamawiający przewiduje wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, które zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do jej treści – stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ;
2) Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami – stanowiący Załącznik nr 9a do SWZ;
3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) - stanowiąca Załącznik nr 9b do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

509000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

803452,78 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

509000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HELSEN Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1182201465

7.3.3)Ulica

Prozy 41A lok 1

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-966

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

509000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-07

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 509 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HELSEN Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.