Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz przedszkola (...) w roku szkolnym 2025/2026
Zamawiający Gmina Włoszakowice (Włoszakowice, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 869 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=540, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
27 czerwca 2025
Termin ofert: 7 lipca 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
25 sierpnia 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
31 sierpnia 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
01 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WŁOSZAKOWICE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411050698 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Karola Kurpińskiego 29 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Włoszakowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-140 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@wloszakowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://platformazakupowa.pl/pn/wloszakowice |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f7932ca3-32e0-4c65-bcac-bdea211a25aa |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00416272 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00298195 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz przedszkola (...) w roku szkolnym 2025/2026 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje zakup imiennych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających z terenu Gminy Włoszakowice do jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Włoszakowice w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie do placówek oświatowych na terenie Gminy Włoszakowice na podstawie ustalonego harmonogramu dowozów i odwozów, stanowiącego Część III niniejszej SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje zakup imiennych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających z terenu Gminy Włoszakowice do jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Włoszakowice w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie do placówek oświatowych na terenie Gminy Włoszakowice na podstawie ustalonego harmonogramu dowozów i odwozów, stanowiącego Część III niniejszej SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-09-01 do 2026-06-27 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Milla Spółdzielnia w Lesznie |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6972314953 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Leszno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 64-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 181280 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00389866/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-27 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wzrost liczby uczniów |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku ze wzrostem liczby uczniów korzystających z transportu szkolnego zachodzi konieczność zwiększenia liczby dzieci przewożonymi w ramach przedmiotowej Umowy, co jest uzasadnione względami organizacyjnymi, ekonomicznymi oraz koniecznością zapewnienia wszystkim uprawnionym uczniom możliwość korzystania z dowozów szkolnych |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wykonawca wystąpił do Zamawiającego z wnioskiem o zwiększenie wynagrodzenia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca wystąpił do Zamawiającego z wnioskiem o zwiększenie wynagrodzenia, motywując to obiektywnym i znaczącym wzrostem kosztów realizacji usług transportowych związanych ze wzrostem jednostkowej ceny paliw wywołanej konfliktem wojennym na Bliskim Wschodzie |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 187006,80 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 186471,20 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.