Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
845 545 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    522 257 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    323 288 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Bieżąca konserwacja pomieszczeń w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach”

Zamawiający Gmina Włoszakowice (Włoszakowice, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżąca konserwacja pomieszczeń w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 845 545 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina WłoszakowiceWłoszakowice, Wielkopolskieopublikowano 2 września 2026
Łączna wartość umów
845 545 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 czerwca 2026

    Termin ofert: 17 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    02 września 2026

    3 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: PAN-BUD Przemysław Panasewicz (część 1); Zakład Budownictwa Ogólnego Sławomir Białasik (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 845 545,05 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WŁOSZAKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050698

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Karola Kurpińskiego 29

1.5.2.)Miejscowość

Włoszakowice

1.5.3.)Kod pocztowy

64-140

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wloszakowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszakowice

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszakowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Bieżąca konserwacja pomieszczeń w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-85d2a102-dfd4-46b3-88b0-296e1ab0d9f4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418927

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00060652/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Bieżąca konserwacja pomieszczeń w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00273083

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZP.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – bieżąca konserwacja pomieszczeń w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach.
Zakres rzeczowy obejmuje wykonanie następujących czynności:
1) roboty rozbiórkowe,
2) wykonanie schodów zewnętrznych, pochylni oraz utwardzenie przed wejściem,
3) roboty przygotowawcze, demontaże, rozbiórki,
4) zamurowania i uzupełnienia, nadproża,
5) ścianki działowe,
6) sufity podwieszane,
7) okładziny ścienne, malowanie,
8) podłogi i posadzki,
9) stolarka drzwiowa wewnętrzna,
10) stolarka drzwiowa zewnętrzna,
11) stolarka okienna zewnętrzna,
12) dostawa i montaż wyposażenia wewnętrznego,
13) wykonanie instalacji: sanitarnej, kanalizacyjnej, wody zimnej, C.O., wody użytkowej, armatura,
14) wykonanie instalacji elektrycznej.
Szczegółowy zakres robót i sposób ich wykonania jest określony w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacjach projektowych, przedmiarach robót oraz Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załącznik nr 7 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45442100-8 - Roboty malarskie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

4.5.5.)Wartość części

464722,35 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – wymiana stolarki okiennej i remont pozostałych pomieszczeń.
Zakres rzeczowy obejmuje wykonanie następujących czynności:
1) roboty przygotowawcze, demontaże,
2) zamurowania i uzupełnienia, nadproża,
3) ścianki działowe,
4) sufity podwieszane,
5) okładziny ścienne, malowanie,
6) podłogi i posadzki, zabezpieczenie podłóg,
7) stolarka drzwiowa wewnętrzna,
8) stolarka drzwiowa zewnętrzna,
9) wymiana stolarki okiennej z podokiennikami,
10) obróbka ościeży okiennych.
Szczegółowy zakres robót i sposób ich wykonania jest określony w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacjach projektowych, przedmiarach robót oraz Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załącznik nr 7 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45442100-8 - Roboty malarskie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

4.5.5.)Wartość części

282141,05 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

522257,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

535889,04 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

522257,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PAN-BUD Przemysław Panasewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6972186521

7.3.3)Ulica

Poniatowskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Rydzyna

7.3.5)Kod pocztowy

64-130

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

522257,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

323287,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

354509,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

323287,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budownictwa Ogólnego Sławomir Białasik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6971641644

7.3.3)Ulica

Lniana 4

7.3.4)Miejscowość

Leszno

7.3.5)Kod pocztowy

64-100

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

323287,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Włoszakowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włoszakowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 845 545 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PAN-BUD Przemysław Panasewicz (Rydzyna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.