Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
348 000 zł
Umowa zawarta
20 listopada 2025
Okres realizacji
do 27 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 348 000 zł – 451 200 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego w przypadku awarii40%Czas podstawienia autobusu zastępczego w razie awarii40%Czas podstawienia autobusu zastępczego w razie awarii60%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz przedszkola (...) w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Gmina Włoszakowice (Włoszakowice, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Cena wybranej oferty: 348 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WłoszakowiceWłoszakowice, Wielkopolskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Cena wybranej oferty
348 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TOS Sp. z o.o. (Świątki).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 348 000,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 348 000,00 zł do 451 200,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 27 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WŁOSZAKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050698

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Karola Kurpińskiego 29

1.5.2.)Miejscowość

Włoszakowice

1.5.3.)Kod pocztowy

64-140

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wloszakowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszakowice

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszakowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz przedszkola (...) w roku szkolnym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f7932ca3-32e0-4c65-bcac-bdea211a25aa

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413734

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00298195

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup imiennych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających z terenu Gminy Włoszakowice do jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Włoszakowice w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie do placówek oświatowych na terenie Gminy Włoszakowice na podstawie ustalonego harmonogramu dowozów i odwozów, stanowiącego Część III niniejszej SWZ.

Część I – dowóz i odwóz dzieci do Szkoły Podstawowej w Dłużynie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach i Przedszkola nr 2 Włoszakowice w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych:
a) Szkoła Podstawowa w Dłużynie – rok szkolny 2025/2026 – 85 biletów miesięcznych ulgowych;
b) Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach – 29 biletów miesięcznych ulgowych;
c) Przedszkole nr 2 Włoszakowice – 6 biletów miesięcznych ulgowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

493200,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup imiennych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających z terenu Gminy Włoszakowice do jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Włoszakowice w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie do placówek oświatowych na terenie Gminy Włoszakowice na podstawie ustalonego harmonogramu dowozów i odwozów, stanowiącego Część III niniejszej SWZ.

2) Cześć II - dowóz i odwóz dzieci do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki we Jezierzycach Kościelnych i do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim oraz do oddziału zamiejscowego Przedszkola nr 2 Włoszakowice mieszczącego się w Krzycku Wielkim ul. Szkolna 12, 64-117 Krzycko Wielkie w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych:
a) Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jezierzycach Kościelnych – rok szkolny 2025/2026 – 75 biletów miesięcznych ulgowych;
b) Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim – rok szkolny 2025/2026 – 84 bilety miesięczne ulgowe;
c) Przedszkole nr 2 Włoszakowice – 17 biletów miesięcznych ulgowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

166792,59 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup imiennych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających z terenu Gminy Włoszakowice do placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka w Rydzynie oraz do Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Lesznie, w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie do placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. F. Ratajczaka w Rydzynie oraz do Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Lesznie na podstawie ustalonego harmonogramu dowozów i odwozów, stanowiącego Część III niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

57600,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

451200 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TOS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7393969918

7.3.4)Miejscowość

Świątki

7.3.5)Kod pocztowy

11-008

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

243600 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-27

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Włoszakowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włoszakowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TOS Sp. z o.o. (Świątki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.