Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz przedszkola (...) w roku szkolnym 2025/2026
Zamawiający Gmina Włoszakowice (Włoszakowice, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 869 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=540, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
27 czerwca 2025
Termin ofert: 7 lipca 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
25 sierpnia 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowyBieżące
24 marca 2026
- Zmiana umowy
24 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
31 sierpnia 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
01 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
01 września 2026
Otwórz ogłoszenie →
Analiza wprowadzonych zmian
- 1
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych dla uczniów do szkół i przedszkola na terenie Gminy Włoszakowice w roku szkolnym 2025/2026, w tym zakup imiennych biletów miesięcznych.
- 2
Zamówienie obejmuje dowóz i odwóz dzieci do Szkoły Podstawowej w Dłużynie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach i Przedszkola nr 2 we Włoszakowicach.
- 3
Wykonawca będzie realizował przewozy regularne osób w krajowym transporcie drogowym w ramach istniejących linii regularnych, zgodnie z ustalonym harmonogramem dowozów i odwozów.
- 4
Pierwotne ogłoszenie o zamówieniu miało numer 2025/BZP 00298195.
- 5
Ogłoszenie dotyczy zmiany umowy, która została wcześniej zawarta w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Zmiana umowy
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WŁOSZAKOWICE |
| 1.3) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411050698 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Karola Kurpińskiego 29 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Włoszakowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-140 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@wloszakowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://platformazakupowa.pl/pn/wloszakowice |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy zmiany | Umowy |
| 2.2.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f7932ca3-32e0-4c65-bcac-bdea211a25aa |
| 2.3.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00168524 |
| 2.4.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.5.) | Data ogłoszenia | 2026-03-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Tak |
| 3.1.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00298195 |
| 3.2.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.4.) | Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.5.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.6.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu uczniów do i ze szkół oraz przedszkola (...) w roku szkolnym 2025/2026 |
| 3.7.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje zakup imiennych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających z terenu Gminy Włoszakowice do jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Włoszakowice w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie do placówek oświatowych na terenie Gminy Włoszakowice na podstawie ustalonego harmonogramu dowozów i odwozów, stanowiącego Część III niniejszej SWZ. |
| 3.8.) | Główny kod CPV | 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego |
| 3.9.) | Dodatkowy kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
| 3.7.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje zakup imiennych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających z terenu Gminy Włoszakowice do jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Włoszakowice w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie do placówek oświatowych na terenie Gminy Włoszakowice na podstawie ustalonego harmonogramu dowozów i odwozów, stanowiącego Część III niniejszej SWZ. |
| 3.8.) | Główny kod CPV | 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego |
| 3.9.) | Dodatkowy kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy/umowy ramowej | 2025-11-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej | od 2025-12-01 do 2026-06-27 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TOS Sp. z o.o. |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Świątki |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy/umowy ramowej | 243600 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP | 2025/BZP 00389866/01 |
Zmiana umowy/umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Data zmiany umowy/umowy ramowej) | 2025-12-19 |
| 5.2.) | Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.3.) | Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej | Zwiększenie liczby przewożonych dzieci. |
| 5.4.) | Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej | Konieczność zwiększenia liczby dzieci przewożonych w ramach przedmiotowej Umowy, w związku ze wzrostem liczby uczniów korzystających z transportu szkolnego ze 120 uczniów na 123 uczniów. |
| 5.5.) | Wartość zmiany umowy | |
| 5.5.3.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.6.) | Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy | Nie |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.