Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 396 692 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 3 396 692 zł – 3 770 228 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa obiektów magazynowych i miejsc składowania jako infrastruktury podwójnego wykorzystania na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej - Tarcza Wschód.

Zamawiający Powiat Sejneński (Sejny, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa obiektów magazynowych i miejsc składowania jako infrastruktury podwójnego…”, wybierając ofertę wykonawcy REM – BUD sp. z o. o. Wartość umowy: 3 396 692 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Powiat SejneńskiSejny, Podlaskie (powiat Sejneński →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
3 396 692 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 lipca 2026

    Termin ofert: 17 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REM – BUD sp. z o. o. (Suwałki), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 396 691,60 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 3 396 691,60 zł do 3 770 227,86 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT SEJNEŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671047

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 1 Maja 1

1.5.2.)Miejscowość

Sejny

1.5.3.)Kod pocztowy

16-500

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

87 5173922

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@powiat.sejny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.powiat.sejny.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-sejny.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa obiektów magazynowych i miejsc składowania jako
infrastruktury podwójnego wykorzystania na potrzeby
Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej - Tarcza Wschód.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c04b9ce4-a987-428e-9769-4381bda2a114

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416122

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00000951/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa obiektów magazynowych i miejsc składowania na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370632

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2833526,47 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pod nazwą „Budowa obiektów magazynowych i miejsc składowania jako infrastruktury podwójnego wykorzystania na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej - Tarcza Wschód”.
Projektowany budynek przeznaczony jest do magazynowania zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej, obejmujących w szczególności sprzęt, wyposażenie oraz materiały wykorzystywane do realizacji zadań ochrony ludności w sytuacjach zagrożeń, stanów nadzwyczajnych, klęsk żywiołowych oraz innych sytuacji kryzysowych.
Kategoria obiektu budowlanego: XVIII
Lokalizacja i położenie terenu inwestycji: Teren inwestycji zlokalizowany jest na działce nr ewid. 236, obręb 0018 Marynowo, gmina Sejny, powiat sejneński, województwo podlaskie. Działka położona jest poza zwartą zabudową miejscowości, na terenie o charakterze rolniczym.
CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY OBIEKTU BUDOWLANEGO
Projektowany budynek zaprojektowano jako jednokondygnacyjny obiekt halowy w konstrukcji stalowej, posadowiony bezpośrednio na żelbetowych Zakres zamierzenia obejmuje ponadto wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej i zagospodarowania terenu, w tym:
- budowę utwardzonych placów i miejsc składowania,
- budowę zjazdów z drogi gminnej wewnętrznej,
- wykonanie dróg i placów manewrowych,
- budowę ogrodzenia wraz z bramami i furtką,
- wykonanie zewnętrznych instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz elektroenergetycznej,
- wykonanie oświetlenia terenu i monitoringu,
- ukształtowanie terenu oraz wykonanie terenów biologicznie czynnych.
Projektowane zagospodarowanie terenu zapewnia prawidłową obsługę komunikacyjną obiektu, możliwość prowadzenia załadunku i rozładunku oraz składowania materiałów na wyznaczonych placach zewnętrznych.
Uwagi:
Decyzją Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Delegatura w Suwałkach podczas wykonywania prac ziemnych w liniach rozgraniczenia inwestycji (mapka – zał. nr 8 do SWZ), będzie prowadzony nadzór archeologiczny.
Szczegółowy zakres i sposób wykonania robót budowlanych opisany został za pomocą dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ, Specyfikacji Technicznych oraz przedmiaru robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45213200-5 - Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45000000-7 - Roboty budowlane

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3396691,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3770227,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3396691,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REM – BUD sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

200430680

7.3.3)Ulica

Sejneńska 57

7.3.4)Miejscowość

Suwałki

7.3.5)Kod pocztowy

16-400

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty sanitarne i elektryczne. Na etapie składania ofert podwykonawca nie znany.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3396691,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45213200-5Roboty budowlane w zakresie magazyn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
442 128 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
235 443 zł1 603 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 367 665 zł
Źródło próbki
CPV 45213· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
235 443 zł
Mediana
442 128 zł
Górny kwartyl
1 603 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Sejneński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sejny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 396 692 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45213200-5 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REM – BUD sp. z o. o. (Suwałki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.