Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
152 291 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 152 291 zł – 221 821 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa polegająca na przewozie dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Drwinia do Publicznej SP w Grobli, ZSP w Drwini i ZSP w Mikluszowicach w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Drwinia (Drwinia, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa polegająca na przewozie dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Drwinia do…”, wybierając ofertę wykonawcy P.P.H.U MARK TRAWEL Marek Wielgus. Wartość umowy: 152 291 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina DrwiniaDrwinia, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
152 291 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 6 sierpnia 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.P.H.U MARK TRAWEL Marek Wielgus (Baczków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 152 291,28 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 152 291,28 zł do 221 821,20 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Drwinia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555973

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Drwinia 57

1.5.2.)Miejscowość

Drwinia

1.5.3.)Kod pocztowy

32-709

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

122849822

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

a.topor@drwinia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.drwinia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa polegająca na przewozie dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Drwinia do Publicznej SP w Grobli, ZSP w Drwini i ZSP w Mikluszowicach w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0326555e-d640-4e1b-92cf-d4b0219d5443

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415443

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035376/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowożenie dzieci do szkół z terenu Gminy Drwinia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361011

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

194061,12 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 dowóz do szkół
Wykonywanie usługi dowozu dzieci i młodzieży szkolnej z miejscowości:
- Niedary, Świniary, Trawniki, Ispina, Grobla do Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli,
- Zielona, Wola Drwińska, Świniary do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini,
- Zielona, Drwinia, Wyżyce, Bieńkowice, Dziewin do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach.
W w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 - dowóz do szkół - pięć dni w tygodniu .
Zamawiający szacuje, że łącznie dziennie do Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini i Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach dowożonych będzie 168 uczniów.
Szacowana długość trasy dowozu uczniów wynosi: 46 km dziennie.
Trasa przewozu kształtuje się następująco: Niedary - Świniary - Grobla - Ispina-Trawniki-Grobla - Zielona - Wola Drwińska - Drwinia - Bieńkowice - Wyżyce - Dziewin - Mikluszowice.
Zadanie nr 2 odwóz dzieci do miejscowości zamieszkania
W dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 ze szkół - pięć dni w tygodniu.
Wykonywanie usługi odwozu dzieci i młodzieży szkolnej do miejscowości:
- Niedary, Świniary, Trawniki, Ispina, Grobla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli,
- Zielona, Wola Drwińska, Świniary z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini,
- Zielona, Drwinia, Dziewin, Bieńkowice, Wyżyce z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach.
Odwóz I.
Wykonywanie usługi odwozu dzieci i młodzieży szkolnej do miejscowości:
Trasa przewozu kształtuje się następująco: Grobla-Trawniki-Ispina-Świniary-Niedary-Mikluszowice-Dziewin - Wyżyce - Bieńkowice - Drwinia - Wola Drwińska - Zielona.
W dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027. Odwóz I ze szkół - pięć dni w tygodniu.
Szacunkowa długość trasy odwozu uczniów wynosi 46 km dziennie.

Odwóz II.
Wykonywanie usługi odwozu dzieci i młodzieży szkolnej do miejscowości:
- Niedary, Świniary, Trawniki, Ispina, Grobla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli,
- Zielona, Wola Drwińska, Świniary z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini,
- Zielona, Drwinia, Dziewin, Bieńkowice, Wyżyce z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach.
W dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 Odwóz II ze szkół - pięć dni w tygodniu.
Szacunkowa długość trasy odwozu uczniów wynosi 46 km dziennie.
Trasa przewozu kształtuje się następująco: Grobla-Trawniki-Ispina-Świniary-Niedary-Mikluszowice-Dziewin - Wyżyce - Bieńkowice-Drwinia-Wola Drwińska-Zielona.

Uwaga: w ramach odwozu I i odwozu II do obowiązków wykonawcy będzie należało odwiezienie łącznie około 168 uczniów. Szczegóły dot. ilości odwożonych uczniów w poszczególnych odwozach zostaną podane po rozpoczęciu roku szkolnego.
Inne postanowienia
Wykonawca bierze na siebie obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi i uczniami w czasie przewozu zgodnie z wymogami przepisów w tym zakresie.
Wykonawca w oferowanej cenie zobowiązuje się do wykonania usługi dowozu i odwozu dzieci i młodzieży jednocześnie dwoma autokarami w następujących dniach: rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego oraz w czasie rekolekcji.
Wykonawca w oferowanej cenie zobowiązuje się do wykonania usługi przywozu i odwozu dzieci i młodzieży trasami objazdu w związku z ewentualnymi remontami dróg.
Transport w roku szkolnym 2026/2027 w okresie od 01.09.2026 do 25.06.2027

Ilość dni - rok szkolny 2026/2027 - 188 dni


Szacunkowa liczba kilometrów dziennie w roku szkolnym 2026/2027: 138 km dziennie
Szacunkowa ilość km w okresie obowiązywania przedmiotu umowy w roku szkolnym 2026/20257: 25 944 km,
Harmonogram przywozu i odwozu uczniów w roku szkolnym 2026/2027 jest załącznikiem do dokumentacji postępowania.
Wykaz ilościowy uczniów dowożonych do szkół w roku szk. 2026/2027 jest załącznikiem do dokumentacji postępowania
Wykaz miejsc-punktów zbiorczych uczniów dowożonych do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drwini, Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach w roku szkolnym 2026/2027 jest załącznikiem do dokumentacji postępowania.


Wymagania o których mowa w art. 95 Pzp.
1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług objętych przedmiotem zamówienia, w szczególności.:
1) kierowców,
2) opiekunów,
2. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. 2024 poz. 1773.). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
3. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
4. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

152291,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

221821,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

152291,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.P.H.U MARK TRAWEL Marek Wielgus

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8681413284

7.3.4)Miejscowość

Baczków

7.3.5)Kod pocztowy

32-708

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

152291,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Drwinia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Drwinia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 152 291 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.P.H.U MARK TRAWEL Marek Wielgus (Baczków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.