Rozbudowa środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych oraz działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa Szpitala
Zamawiający Szpital Powiatowy im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (Zakopane, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=610, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
9 wpisów- Wykonanie umowyBieżące
31 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SZPITAL POWIATOWY IM. DR TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000311510 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Kamieniec 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zakopane |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL219 - Nowotarski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 182015351 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 182015351 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@szpital-zakopane.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.szpital-zakopane.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7580cff2-77ee-4f17-b6e3-2ebb3f4ff563 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415132 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/S 074-260237 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych oraz działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa Szpitala |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | W obszarze 1 – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1, należy wykonać: 1) rozbudowę środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych w centrum przetwarzania danych szpitala, obejmującą dostawę: a) klaster serwerów pod system wirtualizacyjny – 1 komplet, b) klaster serwerów pod system bazodanowy – 1 komplet, c) pakiet oprogramowania systemów operacyjnych pod serwery – 1 komplet, d) pakiet oprogramowania systemu wirtualizacji serwerów – 1 komplet, e) przełączniki sieciowe wraz z wkładkami i akcesoriami – modernizacja sieci komputerowej. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 48620000-0 - Systemy operacyjne 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48422000-2 - Zestawy pakietów oprogramowania 48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-07-10 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Advanced Business Systems Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON: 356736640 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Galicyjska 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 31-586 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1184514,60 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/S 161-581033 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-10 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1184514,60 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.