Remont Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii z wymianą drzwi i montażem paneli nad łóżkowych gazów medycznych w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem
Zamawiający Szpital Powiatowy im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (Zakopane, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii z wymianą drzwi i montażem…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 870 103 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
22 stycznia 2026
Termin ofert: 6 lutego 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
02 marca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
31 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SZPITAL POWIATOWY IM. DR TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000311510 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Kamieniec 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zakopane |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL219 - Nowotarski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 182015351 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 182015351 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@szpital-zakopane.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.szpital-zakopane.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d950ca95-f9af-46e7-8734-1ec09b78dd1c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00413795 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00060685 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii z wymianą drzwi i montażem paneli nad łóżkowych gazów medycznych w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem przetargu jest wybór wykonawcy, który wykona na rzecz zamawiającego roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii z wymianą drzwi i montażem paneli nad łóżkowych gazów medycznych, a także drobnymi pracami budowlanymi wynikającymi z planowanych funkcji pomieszczeń Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przy ul. Kamieniec 10, 34-500 Zakopane. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45410000-4 - Tynkowanie 45442100-8 - Roboty malarskie 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 24111500-0 - Gazy medyczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | GM Inwest Rafał Golonka Sp. J. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON: 122748273 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kościelna 59b |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zaskale |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-424 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1094517,23 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00134958/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-23 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie konieczności wykonania robót uzupełniających |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonanie robót uzupełniających określonych w kosztorysie z dnia |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 88495,09 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie konieczności wykonania robót uzupełniających |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonanie robót uzupełniających określonych w kosztorysie z dnia |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 57835,84 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1240848,16 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).