Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W niniejszym postępowaniu złożono jedną ofertę, która przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie dysponował obecnie możliwością zwiększenia środków finansowych na realizację przedmiotowego zamówienia. W związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, unieważnienie postępowania było zasadne

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu centrum Bezrzecza

Zamawiający Gmina Dobra (Dobra, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Zagospodarowanie terenu centrum Bezrzecza”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina DobraDobra, Zachodniopomorskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 676 558 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W niniejszym postępowaniu złożono jedną ofertę, która przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie dysponował obecnie możliwością zwiększenia środków finansowych na realizację przedmiotowego… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobra

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685496

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczecińska 16A

1.5.2.)Miejscowość

Dobra

1.5.3.)Kod pocztowy

72-003

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wydzial@dobraszczecinska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.dobraszczecinska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5348736c-a1e4-42f8-a424-05ac3113d68f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu centrum Bezrzecza

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5348736c-a1e4-42f8-a424-05ac3113d68f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415090

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048674/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.17 Zagospodarowanie terenu centrum Bezrzecza

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane będzie przy udziale środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 (dalej: FEPZ) w ramach Priorytetu 2: Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działanie 2.13 Adaptacja do zmian klimatu (ZIT), Typ projektu: 1a. Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370698

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.29.2026.MS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

6810700,73 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu centrum Bezrzecza na dz. 66/147, 66/145, 66/144 położonych na ul. Górnej w Bezrzeczu poprzez budowę budynku świetlicy wiejskiej wraz
z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, w skład którego wchodzą:
- przyłącze i zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej,
- przyłącze i zewnętrzna instalacja wodociągowa,
- przyłącze i zewnętrzna instalacja kanalizacji deszczowej,
- instalacje zewnętrzne elektroenergetyczne nN (od projektowanego złącza kablowo-pomiarowego ZKP do projektowanej rozdzielnicy RG na budynku),
- linia kablowa 0,4 kV (instalacja oświetlenia terenu),
- ciągi piesze, zatoki postojowe, budowa altan, budowa siłowni plenerowej, budowa ogrodzenia terenu działki nr 66/147,
- urządzenie terenu (wycinka drzew, nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej, sianie trawy),
- montaż urządzeń małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, osłony śmietnikowe).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji zostały określone w SWZ, w załączniku nr 9 do SWZ stanowiącym dokumentację techniczną oraz w załączniku nr 7 do SWZ stanowiącym wzór umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W niniejszym postępowaniu złożono jedną ofertę, która przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie dysponował obecnie możliwością zwiększenia środków finansowych na realizację przedmiotowego zamówienia. W związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, unieważnienie postępowania było zasadne.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8625765,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8625765,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45220000-5Roboty inżynieryjne i budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 558 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
382 886 zł1 613 630 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 230 743 zł
Źródło próbki
CPV 45220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
382 886 zł
Mediana
676 558 zł
Górny kwartyl
1 613 630 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.