Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
224 660 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 224 660 zł – 227 456 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Płaska (Płaska, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński. Wartość umowy: 224 660 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PłaskaPłaska, Podlaskie (powiat Augustowski →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
224 660 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński (Gorczyca), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 224 660,00 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 224 660,00 zł do 227 455,56 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Płaska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671001

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Generała Ignacego Prądzyńskiego 53

1.5.2.)Miejscowość

Płaska

1.5.3.)Kod pocztowy

16-326

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

876439080

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

plaska@home.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.plaska.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-07a5e515-03b8-4da4-883a-4cf89feff977

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-07a5e515-03b8-4da4-883a-4cf89feff977

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414974

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00129114/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowożenie dzieci do ZS-P w Płaskiej na rok szkolny 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383091

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPP.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

203252,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie regularnego dowozu i odwozu uczniów do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozu.
2. Usługa obejmuje dowóz uczniów z wyznaczonych przystanków do szkoły oraz odwóz uczniów po zakończeniu zajęć szkolnych do miejsc ich zamieszkania, zgodnie z trasami i harmonogramem ustalonym przez Zamawiającego.
3. Przewóz uczniów będzie wykonywany w dniach nauki szkolnej zgodnie z organizacją roku szkolnego określoną w przepisach wydanych przez ministra właściwego do spraw oświaty.
4. W przypadku odpracowywania zajęć dydaktycznych w dni wolne od zajęć szkolnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić realizację przewozów zgodnie z harmonogramem przekazanym przez Zamawiającego.
5. Przewozy realizowane będą na trasach określonych przez Zamawiającego.
6. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie uzgodniony z Wykonawcą przed rozpoczęciem roku szkolnego i może ulegać zmianom wynikającym z organizacji pracy szkoły.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
- zmiany godzin przywozu i odwozu uczniów,
- zmiany liczby przewożonych uczniów,
- zmiany liczby uczniów na poszczególnych trasach,
- zmiany lokalizacji przystanków znajdujących się na istniejącym przebiegu trasy,
- wprowadzenia nowych przystanków na istniejącym przebiegu trasy,
- likwidacji przystanków.
8. Zmiany, o których mowa w pkt 7, nie stanowią zmiany przedmiotu umowy i nie wymagają zawarcia aneksu, o ile nie powodują konieczności uruchomienia dodatkowego pojazdu lub zwiększenia łącznej długości tras o więcej niż 10% w stosunku do zakresu zamówienia określonego na dzień zawarcia umowy.
9. Zmiana liczby uczniów, nawet przekraczająca liczbę szacunkową wskazaną w SWZ, sama w sobie nie stanowi podstawy do zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, o ile nie powoduje zwiększenia zakresu usług w sposób określony w pkt 8.
10. Wykonawca zapewni miejsca siedzące oraz odpowiednie warunki przewożonym dzieciom.
11. Przewidywana liczba dzieci objętych dowozem - liczba uczniów ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia:

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60140000-1 - Nieregularny transport osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

224660,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

227455,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

224660,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8461013097

7.3.3)Ulica

Jana Pawła II 5

7.3.4)Miejscowość

Gorczyca

7.3.5)Kod pocztowy

16-326

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

224660,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Płaska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płaska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 224 660 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński (Gorczyca). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.