ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Płaska (Płaska, Podlaskie) prowadził postępowanie „Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027”. Termin składania ofert minął 14 sierpnia 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PłaskaPłaska, Podlaskie (powiat Augustowski →)opublikowano 7 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 274 788 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 sierpnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,7 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresUsługa obejmuje przewozy w dni nauki szkolnej na trasach wskazanych przez zamawiającego, z możliwością zmian godzin, liczby uczniów, przystanków i tras bez aneksu, jeśli nie wymaga to dodatkowego pojazdu ani zwiększenia długości tras o więcej niż 10%.

  • 2

    WarunkiWykonawca ma zapewnić kierowców z wymaganymi kwalifikacjami, posiadać uprawnienia do wykonywania odpłatnego transportu drogowego, a pojazdy używane do realizacji zamówienia muszą mieć przez cały okres umowy aktualne ubezpieczenie OC i NNW oraz spełniać wymagania techniczne dla przewozu dzieci.

    Źródło: SWZ - Dowożenie dzieci ZPP.271.3.2026
  • 3

    ZakresWykonawca musi posiadać aktualną licencję lub zezwolenie na krajowy transport drogowy osób oraz dysponować co najmniej 1 pojazdem z liczbą miejsc siedzących nie mniejszą niż 20; zamawiający dopuszcza zmiany wynagrodzenia m.in. przy zmianie VAT, kosztów paliwa, liczby uczniów i tras przewozu.

  • 4

    WarunkiWykonawca ma dowozić uczniów własnym pojazdem w dni nauki szkolnej od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r., a rozliczenie następuje miesięcznie po wystawieniu faktury, przelewem na konto Wykonawcy w terminie 14 dni od daty otrzymania faktury.

    Źródło: zał. nr 3 do SWZ Projektowane postanowienia umowy ZPP.271.3.2026
  • 5

    ZakresZa odstąpienie od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy albo Zamawiającego przewidziano karę umowną w wysokości 20% wynagrodzenia brutto, a za każdy stwierdzony przypadek niespełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności przewidziano karę 1 000,00 zł.

    Źródło: zał. nr 3 do SWZ Projektowane postanowienia umowy ZPP.271.3.2026

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2022, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński przy 2 ofertach.
  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,4 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 16% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Płaska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671001

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Generała Ignacego Prądzyńskiego 53

1.5.2.)Miejscowość

Płaska

1.5.3.)Kod pocztowy

16-326

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

876439080

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

plska@home.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.plaska.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-07a5e515-03b8-4da4-883a-4cf89feff977

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383091

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-07a5e515-03b8-4da4-883a-4cf89feff977

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Dokumenty elektroniczne sporządza się zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. Dokumenty należy sporządzać w formatach danych określonych w przepisach dotyczących Krajowych Ram Interoperacyjności. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą wynosi 250 MB. Zamawiający może komunikować się z wykonawcami również za pomocą poczty elektronicznej pod adresem plaska@home.pl, wyłącznie w przypadku awarii Platformy e-Zamówienia i z wyłączeniem składania ofert. Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały określone w Rozdziale VIII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, informujemy, że:

administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Gminy Płaska, tel. +48 87 643 90 80, e-mail: plaska@home.pl;
inspektorem ochrony danych osobowych zamawiającego jest Marzenna Mieczkowska;
kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: tel. 87 643 90 62, e-mail: marzenna.mieczkowska@plaska.pl;
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027” (numer referencyjny: ZPP.271.3.2026), prowadzonym w trybie podstawowym z możliwością negocjacji – art. 275 pkt 2 ustawy Pzp;
odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania na podstawie art. 74 ustawy Pzp;
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata – przez cały okres obowiązywania umowy;
obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

1) Posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych,
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO,
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO,
2) Nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
3) Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZPP.271.3.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie regularnego dowozu i odwozu uczniów do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płaskiej w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozu.
2. Usługa obejmuje dowóz uczniów z wyznaczonych przystanków do szkoły oraz odwóz uczniów po zakończeniu zajęć szkolnych do miejsc ich zamieszkania, zgodnie z trasami i harmonogramem ustalonym przez Zamawiającego.
3. Przewóz uczniów będzie wykonywany w dniach nauki szkolnej zgodnie z organizacją roku szkolnego określoną w przepisach wydanych przez ministra właściwego do spraw oświaty.
4. W przypadku odpracowywania zajęć dydaktycznych w dni wolne od zajęć szkolnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić realizację przewozów zgodnie z harmonogramem przekazanym przez Zamawiającego.
5. Przewozy realizowane będą na trasach określonych przez Zamawiającego.
6. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie uzgodniony z Wykonawcą przed rozpoczęciem roku szkolnego i może ulegać zmianom wynikającym z organizacji pracy szkoły.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
- zmiany godzin przywozu i odwozu uczniów,
- zmiany liczby przewożonych uczniów,
- zmiany liczby uczniów na poszczególnych trasach,
- zmiany lokalizacji przystanków znajdujących się na istniejącym przebiegu trasy,
- wprowadzenia nowych przystanków na istniejącym przebiegu trasy,
- likwidacji przystanków.
8. Zmiany, o których mowa w pkt 7, nie stanowią zmiany przedmiotu umowy i nie wymagają zawarcia aneksu, o ile nie powodują konieczności uruchomienia dodatkowego pojazdu lub zwiększenia łącznej długości tras o więcej niż 10% w stosunku do zakresu zamówienia określonego na dzień zawarcia umowy.
9. Zmiana liczby uczniów, nawet przekraczająca liczbę szacunkową wskazaną w SWZ, sama w sobie nie stanowi podstawy do zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, o ile nie powoduje zwiększenia zakresu usług w sposób określony w pkt 8.
10. Wykonawca zapewni miejsca siedzące oraz odpowiednie warunki przewożonym dzieciom.
11. Przewidywana liczba dzieci objętych dowozem - liczba uczniów ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia:

4.2.6.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia w niniejszym postępowaniu mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy

1) Nie podlegają wykluczeniu (podstawy wykluczenia określono w Rozdziale XII SWZ. 2) Spełniają warunki udziału w postępowaniu o których mowa w art. 112 Pzp oraz określone przez Zamawiającego w ust 2. 2. Zamawiający, określa warunek udziału w postępowaniu w zakresie dotyczącym: 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada aktualną licencję lub zezwolenie na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. 2) Zdolności technicznej lub zawodowej - o zamówienie publiczne może ubiegać się Wykonawca, który dysponuje lub będzie dysponować min. 1 pojazdem o liczbie miejsc siedzących nie mniejszej niż 20. 3. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów musi być spełniony przez wykonawcę samodzielnie lub w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - samodzielnie przez co najmniej jednego z tych wykonawców. 4. Wykonawca może posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych wydanym zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. poz. 1235) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu – w zakresie objętym certyfikatem. W takim przypadku wykonawca zamieszcza informacje dotyczące certyfikatu w oświadczeniu składanym na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (Załącznik nr 2 do SWZ).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania wykonawcy, zamawiający żąda od wykonawcy:
1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie określonym w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
2. Dokumenty składane przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej:
1) jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
a) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w ust. 1 pkt 2 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
Dokument, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem,
b) jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit.) a), lub gdy dokument ten nie odnosi się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Dokument ten powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia:
1) aktualnej licencji lub zezwolenia, na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób, wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym;
2) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami (załącznik nr 4 do SWZ).
2. Jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio podmiotowe środki dowodowe nie są już aktualne, zamawiający może w każdym czasie wezwać wykonawcę lub wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia.
3. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1, dane umożliwiające dostęp do tych środków.
4. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, składa się w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, w formie pisemnej lub w formie dokumentowej, w zakresie i w sposób określony w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo załączone do oferty składa się zgodnie z zapisami zawartymi w Rozdziale VII SWZ i powinno zawierać w szczególności wskazanie:
1) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
2) wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z podaniem adresu siedziby,
3) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji (załącznik nr 2 do SWZ).
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zastosowanie ma art. 117 ustawy Pzp. Wykonawcy dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy (załącznik nr 5 do SWZ).
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy zgodnie z art. 455 ustawy Pzp. Zmiany mogą dotyczyć w szczególności: zmiany wynagrodzenia w przypadku zmiany stawki podatku VAT lub podatku akcyzowego, wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę lub minimalnej stawki godzinowej, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub zdrowotnym, zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, zmiany cen paliw lub innych kosztów związanych z realizacją zamówienia, zmiany liczby przewożonych uczniów, zmiany tras przewozu, zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa oraz zmian o charakterze administracyjno-organizacyjnym. Szczegółowy rodzaj, zakres i warunki wprowadzania zmian określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-14 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przygotowania i złożenia oferty zostały określone w Rozdziale X SWZ.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-14 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-12

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński168 tys. zł2 ofertywynik →
  2. 2024wygrał(a): Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński216 tys. zł2 ofertywynik →
  3. 2023wygrał(a): Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński195 tys. zł2 ofertywynik →
  4. 2022wygrał(a): Usługi Transportowe i Leśne Marek Skowroński185 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 14.08.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Płaska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płaska.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.