AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup pasz do dokarmiania żubrów w zagrodzie hodowlano-pokazowej w Wolisku w ramach projektu „Ochrona ex situ żubra w Polsce”

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki (Kruklanki, Warmińsko-Mazurskie) prowadzi postępowanie „Zakup pasz do dokarmiania żubrów w zagrodzie hodowlano-pokazowej w Wolisku w ramach…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 września 2026, 11:00
5d 2h
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    31 sierpnia 2026

    Termin ofert: 8 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa pasz do dokarmiania żubrów w zagrodzie hodowlano-pokazowej w Wolisku, w dwóch częściach: 14 ton buraków pastewnych i 5 ton dyni.

  • 2

    ZakresDla części z dynią towar ma być dostarczony bezpośrednio po zbiorze, a po 2-3 dniach należy go zabezpieczyć włókniną o gramaturze min. 110 g/m2 oraz słomą zapewnioną przez Zamawiającego.

  • 3

    ZakresKażda część jest przewidziana na 60 dni, a zamówienie nie obejmuje opcji ani wznowień.

  • 4

    ZakresZamówienie obejmuje transport i rozładunek w piwnicach przy magazynie paszowym w m. Wolisko albo w innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego, a ofertę można złożyć na wszystkie części.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,7 oferty na postępowanie przy 25 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 68% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2026 r. wygrał Krzysztof Stankiewicz, który złożył jedyną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790504881

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 8A

1.5.2.)Miejscowość

Kruklanki

1.5.3.)Kod pocztowy

11-612

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

borki@bialystok.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.borki.bialystok.lasy.gov

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup pasz do dokarmiania żubrów w zagrodzie hodowlano-pokazowej w Wolisku w ramach projektu „Ochrona ex situ żubra w Polsce”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aa455ebb-f94e-478b-86f7-44f2d3e86444

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414079

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00083266/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 "Ochrona ex situ żubra w Polsce" zakup pasz do karmienia żubrów

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

FENX.01.05. Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury, priorytetu FENX.01 "Ochrona ex situ żubra w Polsce”.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366618

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366618

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://platformazakupowa.pl/strona/45- instrukcje

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

S.270.23.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa buraków pastewnych w ilości 14 ton. Dostawa buraków pastewnych wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu składowania paszy tj. w piwnicach przy magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Buraki pastewne ze zbiorów tegorocznych, dobrej jakości tj. posiadające ogólny wygląd, barwę, smak, zapach charakterystyczny dla gatunku oraz odpowiednie stadium dojrzałości. Świeże, niezgrzane, niezaparzone, bez obcych zapachów i smaków, bez oznak nadmiernych uszkodzeń mechanicznych (zwiędnięcie, popękanie, zgniecenie) oraz uszkodzeń spowodowanych niskimi temperaturami powodujących obniżenie jakości przechowalniczej i pokarmowej, bez oznak chorobowych, gnicia, porażenia grzybami pleśniowymi, zebrane przed przymrozkami, oczyszczone z piasku, liści, korzonków i innych zanieczyszczeń, wolne od szkodników i uszkodzeń przez nie spowodowanych.

4.2.6.)Główny kod CPV

15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

03221222-8 - Burak pastewny

03221200-8 - Warzywa owocowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa dyni w ilości 5 ton. Dostawa dyni wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu składowania paszy tj. w piwnicach przy magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Dynie ze zbiorów tegorocznych, dobrej jakości, tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla gatunku, odpowiednie stadium dojrzałości, zebrana przed pierwszymi przymrozkami.
Nie dopuszcza się dyni:
- nadgniłej,
- zapleśniałej,
- nadmiernie uszkodzonej mechanicznie (pęknięcia, rozgniecenia zgnilizna),
- z oznakami chorób,
- zanieczyszczonej ziemią, kamieniami lub innymi ciałami obcymi.
Dynie powinny być dostarczone bezpośrednio po zbiorze, po 2-3 dniach należy ją zabezpieczyć poprzez przykrycie włókniną o gramaturze min. 110 g/m2 oraz słomą. Włókninę oraz słomę zapewnia Zamawiający.

4.2.6.)Główny kod CPV

15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

03221200-8 - Warzywa owocowe

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-08 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366618

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-08 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): Krzysztof Stankiewicz43 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 08.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kruklanki.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15700000-5 (Pasza dla zwierząt). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.