Wynik częściowy: umowy w 3 z 5 części, 2 unieważniono5 części
Łączna wartość umów
43 360 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    16 020 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    9540 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    17 800 zł
    1 oferta
  4. Unieważniona
    Część 4
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  5. Unieważniona
    Część 5
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 5 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ochrona ex situ żubra w Polsce - zakup pasz do dokarmiania żubrów w zagrodzie hodowlano-pokazowej w Wolisku.

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki (Kruklanki, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Ochrona ex situ żubra w Polsce - zakup pasz do dokarmiania żubrów w zagrodzie…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 43 360 zł. Złożono 3 oferty.

Łączna wartość umów
43 360 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 5 części
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 5 części: w 3 wybrano wykonawcę, 2 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Krzysztof Stankiewicz za łącznie 43 359,83 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Firma Usługowo-Handlowa "Jarosław K" Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790504881

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 8A

1.5.2.)Miejscowość

Kruklanki

1.5.3.)Kod pocztowy

11-612

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

borki@bialystok.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.borki.bialystok.lasy.gov

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1287117

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ochrona ex situ żubra w Polsce - zakup pasz do dokarmiania żubrów w zagrodzie hodowlano-pokazowej w Wolisku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d9af7476-5303-42fe-879a-7536c6aab7cd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00205299

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00083266/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 "Ochrona ex situ żubra w Polsce" zakup pasz do karmienia żubrów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Ochrona ex-situ żubra w Polsce

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00178638

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

49943,30 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa karmy w roku 2026 do dokarmiania żubrów stad wolnościowych wraz z transportem i wyłożeniem w miejsca składowania paszy tj. do magazynu paszowego w Wolisku, do silosów w m. Lipowo 1 oraz piwnic zlokalizowanych przy magazynie paszowym
Pakiet I – dostawa zielonki z kukurydzy w ilości 60 ton (na kiszonkę). Dostawa zielonki z kukurydzy na kiszonkę wraz z transportem, złożeniem w pryzmę, ugnieceniem oraz przykryciem folią kiszonkarską i siatką, dociśnięcie workami z piaskiem. Transport i wyładunek w magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Ze zbiorów tegorocznych, zebrana w pierwszej fazie dojrzewania kolb (początek twardnienia ziarna). Zielonka dobrej jakości tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla zielonki z kukurydzy, bez oznak zapleśnienia i zgnilizny oraz wszelkich zanieczyszczeń, o wilgotności odpowiedniej do zakiszania. Folię i siatkę zapewnia Wykonawca. Worki z piaskiem w celu dociśnięcia pryzmy zapewnia Zamawiający. Termin realizacji części zamówienia: do 10.10.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.5.5.)Wartość części

14971,80 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa sianokiszonki (baloty) w ilości 30 ton. Dostawa balotów sianokiszonki wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu
3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
4 | S t r o n a
składowania paszy tj. w magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Sianokiszonka ze zbiorów tegorocznych z I lub II pokosu z traw o przybliżonym składzie: wiechlina łąkowa, rajgras angielski, tymotka z udziałem roślin motylkowatych (koniczyna, lucerna), dobrej jakości tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla sianokiszonki, bez oznak zapleśnienia i zgnilizny, chwastów oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Czas od momentu skoszenia do balotowania winien być jak najkrótszy (do 48 godzin). Owijanie folią (min. 4 warstwy) będzie odbywać się w magazynie paszowym w m. Wolisko, bezpośrednio po zbiorze. Nie dopuszcza się balotów z uszkodzoną, nieszczelną folią. Koszty zakupu folii ponosi Wykonawca. Termin realizacji części zamówienia: do 15.08.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.5.5.)Wartość części

8916,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa mieszanki zbóż (jęczmień 1/3, owies 1/3, pszenica 1/3) w ilości 20 ton. Dostawa mieszanki zbóż wraz z transportem i rozładunkiem do silosów w miejscu składowania paszy w m. Lipowo 1. Zboże ze zbiorów tegorocznych, w formie całego ziarna, dobrej jakości tj. posiadające ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla ziaren zbóż, bez obcych zapachów, oznak zawilgocenia, zgrzania, zapleśnienia, bez obecności szkodników. Ziarno suche, o wilgotności poniżej 13%. Termin realizacji zamówienia: do 10.09.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.5.5.)Wartość części

16635,60 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa buraków pastewnych w ilości 14 ton. Dostawa buraków pastewnych wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu składowania paszy tj. w piwnicach przy magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Buraki pastewne ze zbiorów tegorocznych, dobrej jakości tj. posiadające ogólny wygląd, barwę, smak, zapach charakterystyczny dla gatunku oraz odpowiednie stadium dojrzałości. Świeże, niezgrzane, niezaparzone, bez obcych zapachów i smaków, bez oznak nadmiernych uszkodzeń mechanicznych (zwiędnięcie, popękanie, zgniecenie) oraz uszkodzeń spowodowanych niskimi temperaturami powodujących obniżenie jakości przechowalniczej i pokarmowej, bez oznak chorobowych, gnicia, porażenia grzybami pleśniowymi, zebrane przed przymrozkami, oczyszczone z piasku, liści, korzonków i innych zanieczyszczeń, wolne od szkodników i uszkodzeń przez nie spowodowanych. Termin realizacji zamówienia: do 30.10.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.5.5.)Wartość części

6440 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa dyni w ilości 5 ton. Dostawa dyni wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu składowania paszy tj. w piwnicach przy magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Dynie ze zbiorów tegorocznych, dobrej jakości, tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla gatunku, odpowiednie stadium dojrzałości, zebrana przed pierwszymi przymrozkami.
Nie dopuszcza się dyni:
- nadgniłej,
- zapleśniałej,
- nadmiernie uszkodzonej mechanicznie (pęknięcia, rozgniecenia zgnilizna),
- z oznakami chorób,
- zanieczyszczonej ziemią, kamieniami lub innymi ciałami obcymi.
Dynie powinny być dostarczone bezpośrednio po zbiorze, po 2-3 dniach należy ją zabezpieczyć poprzez przykrycie włókniną o gramaturze min. 110 g/m2 oraz słomą. Włókninę oraz słomę zapewnia Zamawiający.
Termin wykonania: do 30.10.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.5.5.)Wartość części

2979,90 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

16019,83 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

16019,83 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

16019,83 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Krzysztof Stankiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8451386939

7.3.3)Ulica

Możdżany 2

7.3.4)Miejscowość

Kruklanki

7.3.5)Kod pocztowy

11-612

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

16019,83 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-10

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9540,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9540,12 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9540,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Krzysztof Stankiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8451386939

7.3.3)Ulica

Możdżany 2

7.3.4)Miejscowość

Kruklanki

7.3.5)Kod pocztowy

11-612

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9540,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-15

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17799,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

17799,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17799,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Krzysztof Stankiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8451386939

7.3.3)Ulica

Możdżany 2

7.3.4)Miejscowość

Kruklanki

7.3.5)Kod pocztowy

11-612

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17799,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-10

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty

Sekcja 19

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15700000-5Pasza dla zwierząt
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kruklanki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 43 360 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15700000-5 (Pasza dla zwierząt). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Krzysztof Stankiewicz (Kruklanki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.