Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Opracowanie dokumentacji dla przebudowy dróg powiatowych Powiatu Kłobuckiego - 6 części

Zamawiający Powiat Kłobucki (Kłobuck, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji dla przebudowy dróg powiatowych Powiatu Kłobuckiego - 6 części”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat KłobuckiKłobuck, Śląskie (powiat Kłobucki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Kłobucki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180754

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek im. Jana Pawła II 13

1.4.2.)Miejscowość

Kłobuck

1.4.3.)Kod pocztowy

42-100

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

o.grzyb@klobuck.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiatklobucki.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0fd74177-da2e-4f5e-b86b-e97eafcf8ab7

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413534

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00275783

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Opracowanie dokumentacji dla przebudowy dróg powiatowych Powiatu Kłobuckiego - 6 części

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn.: ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 2040 S w m. Waleńczów poprzez budowę drogi dla rowerów”.
Droga powiatowa nr 2040 S stanowi połączenie drogi krajowej nr 43
z drogą powiatową nr 2039 S. Droga zlokalizowana jest na terenie Gminy Opatów oraz przebiega w terenie zabudowanym i niezabudowanym. Posiada wymagania techniczne i użytkowe oznaczone symbolem „Z” - drogi zbiorcze. Na odcinku przewidzianym do przebudowy droga posiada nieregularną szerokość jezdni od 5,60 m – 6,00 m o nawierzchni bitumicznej. Odwodnienie drogi odbywa się za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych jezdni do rowów przydrożnych. Wzdłuż drogi powiatowej nr 2040 S występuje oznakowanie pionowe i poziome. Droga posiada obustronne pobocza nieutwardzone.
W związku z planowaną przebudową odcinka drogi powiatowej Nr 2040 S, przewiduje się opracowanie projektowane na długości około 430 mb.
Projekt budowlano – wykonawczy powinien uwzględniać następujące elementy drogi do przebudowy: wykonanie drogi dla rowerów o szerokości 2,5 m – od skrzyżowania ul. Słonecznej z ul. J. Słowackiego do zjazdu na cmentarz parafialny, wykonanie systemu odwodnienia drogi, regulację zjazdów na posesje, projekt organizacji ruchu od skrzyżowania z drogą krajową 43 do końca opracowania (rejon cmentarza parafialnego).

3.9.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Biuro Projektowe SPK PROJEKT Krzysztof Polaczek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5751744318

4.3.4.)Miejscowość

Lubliniec

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

60270,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00309328/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Nie

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-18

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

0 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2026 r., poz. 793), art. 353(1) ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2026 r., poz. 795) oraz §15 ust. 2 umowy nr 36/IR/26 z dnia 25 czerwca 2026 r. umowa nr 36/IR/26 z dnia 25 czerwca 2026 r. została rozwiązana za porozumieniem stron.

Rozwiązanie umowy nastąpiło z uwagi na ujawnione w toku realizacji zamówienia uwarunkowania terenowe, które uniemożliwiły wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi warunkami zamówienia. W wyniku przeprowadzonych analiz stwierdzono, iż istniejący pas drogowy nie zapewnia możliwości wykonania przebudowy drogi powiatowej nr 2040 S w m. Waleńczów poprzez budowę drogi dla rowerów o parametrach zgodnych z obowiązującymi przepisami oraz wymaganiami określonymi w dokumentacji zamówienia. Stwierdzone uwarunkowania terenowe uniemożliwiają zatem prawidłową realizację przedmiotu umowy w zakresie i na warunkach przewidzianych w dokumentacji zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Kłobucki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłobuck.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.