Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby praktycznej nauki zawodu

Zamawiający Powiat Opatowski (Opatów, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat OpatowskiOpatów, Świętokrzyskie (powiat Opatowski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Opatowski

1.2.)Oddział zamawiającego

Powiat Opatowski

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409212

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Henryka Sienkiewicza 17

1.4.2.)Miejscowość

Opatów

1.4.3.)Kod pocztowy

27-500

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@opatow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opatow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4773646c-a3f7-4286-8eac-9129226561d8

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412993

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00378584

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

„Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Opatowskim poprzez modernizację i doposażenie obiektów na potrzeby praktycznej nauki zawodu”.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby praktycznej nauki zawodu

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby praktycznej nauki zawodu.

Istniejący kompleks budynków dydaktycznych Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie zlokalizowany jest na działkach o nr ewid. 1803/601, 1803/602, 1803/603, 1803/604, 1803/605, 1803/606 obręb ewid. 0001 - Ożarów, jednostka ewid. 260605_4 Ożarów Osiedle Wzgórze 56 27 - 530 Ożarów.
Zadanie zakłada realizację działań inwestycyjnych polegających na przebudowie, remoncie, adaptacji oraz modernizacji pracowni kształcenia praktycznej nauki zawodu celem podniesienia jakości kształcenia zawodu w regionie i dostosowania oferty nauczania do zmieniających się warunków na rynku pracy. Tak więc zakres rzeczowy obejmuje niezbędne prace remontowe i adaptacyjne.
Modernizacja segmentu sportowego Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie obejmuje min.:
1. Remont pracowni:
- fotograficznej i informatycznej,
- dla zajęć praktycznych w zawodach elektryk, mechatronik,
- dla zawodu kucharza,
- dla zawodu ślusarza,
- operatora obrabiarek skrawających,
- spawalnictwa.
2. Budowę pochylni dla wózków inwalidzkich.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-07

4.2.)Okres realizacji zamówienia

11 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

„DĄBROWSKI” Arkadiusz Dąbrowski

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

FACH-MAN Piotr Kowal i Dąbrowski Infrastruktura Sp. z o.o

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7151570615

4.3.3.)Ulica

ul. Radomska 29

4.3.4.)Miejscowość

Annopol

4.3.5.)Kod pocztowy

23-235

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1200751,98 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00480306/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z wystąpieniem robót zamiennych i dodatkowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W związku z wystąpieniem robót zamiennych i dodatkowych , które nie miały wpływu na zmianę wynagrodzenia, co potwierdza przedłożony kosztorys robót zamiennych i dodatkowych oraz przedłożony przez Wykonawcę robót Harmonogram Rzeczowo – Finansowy.
Wprowadzone zmiany traktowane są jako zmiany nieistotne w myśl art. 36a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r.- Prawo budowlane.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wykonanie robót dodatkowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Roboty dodatkowe związane są związane wykonaniem nowej instalacji elektrycznej. Na powyższe roboty dodatkowe Wykonawca przedłożył kosztorys robót dodatkowych stanowiący załącznik do aneksu. Koszt wykonania robót dodatkowych wynosi 9 781,06 zł brutto. Kosztorys sporządzono w oparciu o czynniki cenotwórcze przedstawione w kosztorysie ofertowym Wykonawcy robót.
W związku z powyższym wynagrodzenie Wykonawcy robót, określone w umowie o wykonanie robót budowlanych nr WI-II.273.19.2025 z dnia 07.10.2025 r. na kwotę 1 200 751,98 zł brutto, ulega zwiększeniu o kwotę 9 781,06 zł brutto i po zmianie wynosi 1 210 533,04 zł brutto.

5.4.6.)Wartość zmiany

9781,06

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1210533,04 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Opatowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.