Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
477 240 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 249 690 zł – 477 240 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 91% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena40%Ocena koncepcji projektowej60%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania polegającego na zaprojektowaniu budowli ochronnej o statusie ukrycia kategorii U-1 ..."

Zamawiający Powiat Opatowski (Opatów, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania polegającego na zaprojektowaniu budowli…”, wybierając ofertę wykonawcy EMGIEprojekt Sp. z o. o. Wartość umowy: 477 240 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat OpatowskiOpatów, Świętokrzyskie (powiat Opatowski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
477 240 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EMGIEprojekt Sp. z o. o. (kielce).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 477 240,00 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 249 690,00 zł do 477 240,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Opatowski

1.3.)Oddział zamawiającego

Powiat Opatowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Henryka Sienkiewicza 17

1.5.2.)Miejscowość

Opatów

1.5.3.)Kod pocztowy

27-500

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@opatow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opatow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatopatowski.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania polegającego na zaprojektowaniu budowli ochronnej o statusie ukrycia kategorii U-1 ..."

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2f2f55b4-d747-4d0b-9087-358c3e6b1534

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412930

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00081975/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Wykonanie projektu budowli ochronnej o statusie ukrycia kategorii U1, zlokalizowanej na terenie miasta Opatów, na nieruchomości położonej w centralnej części miasta

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00216991

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI-II.272.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

332400,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach zadania należy opracować kompleksową, wielobranżową dokumentację projektową w zakresie rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych, instalacyjnych, sieciowych, drogowych oraz zagospodarowania terenu, obejmującą również rozpoznanie, usunięcie, przebudowę, zabezpieczenie lub przełożenie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu występującym w obszarze planowanej inwestycji, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych.
Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Zaprojektowanie budowli ochronnej o statusie ukrycia kategorii U-1, zlokalizowanej na terenie miasta Ożarów, na nieruchomości położonej w centralnej części miasta, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 1803/607, przeznaczonej dla 600 osób”.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania polegającego na zaprojektowaniu budowli ochronnej o statusie ukrycia kategorii U-1, zlokalizowanej na terenie miasta Ożarów, na nieruchomości oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 1803/607, przeznaczonej dla około 600 osób, przy założeniu, że w czasie pokoju obiekt pełnić będzie funkcję strzelnicy sportowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71314100-3 - Usługi elektryczne

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

249690,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

477240,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

477240,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EMGIEprojekt Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6572388623

7.3.3)Ulica

ul. Mazurska 14,

7.3.4)Miejscowość

kielce

7.3.5)Kod pocztowy

25-342

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

477240,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Opatowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 477 240 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EMGIEprojekt Sp. z o. o. (kielce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.