Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: FACH-MAN Piotr Kowal i Dąbrowski Infrastruktura Sp. z o.o

Wartość umowy
1 200 752 zł
Umowa zawarta
7 października 2025
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 1 200 752 zł – 1 581 035 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji jakości20%Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby praktycznej nauki zawodu

Zamawiający Powiat Opatowski (Opatów, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby…”, wybierając ofertę wykonawcy „DĄBROWSKI” Arkadiusz Dąbrowski. Wartość umowy: 1 200 752 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Powiat OpatowskiOpatów, Świętokrzyskie (powiat Opatowski →)opublikowano 16 października 2025
Wartość umowy
1 200 752 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: „DĄBROWSKI” Arkadiusz Dąbrowski (Annopol), wspólnie z: FACH-MAN Piotr Kowal i Dąbrowski Infrastruktura Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 200 751,98 zł (umowę zawarto 7 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 1 200 751,98 zł do 1 581 034,84 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Opatowski

1.3.)Oddział zamawiającego

Powiat Opatowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Henryka Sienkiewicza 17

1.5.2.)Miejscowość

Opatów

1.5.3.)Kod pocztowy

27-500

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@opatow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opatow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatopatowski.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby praktycznej nauki zawodu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4773646c-a3f7-4286-8eac-9129226561d8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00480306

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00075490/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby praktycznej nauki zawodu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Opatowskim poprzez modernizację i doposażenie obiektów na potrzeby praktycznej nauki zawodu”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00378584

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI-II.272.12.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

951740,65 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie na potrzeby praktycznej nauki zawodu.

Istniejący kompleks budynków dydaktycznych Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie zlokalizowany jest na działkach o nr ewid. 1803/601, 1803/602, 1803/603, 1803/604, 1803/605, 1803/606 obręb ewid. 0001 - Ożarów, jednostka ewid. 260605_4 Ożarów Osiedle Wzgórze 56 27 - 530 Ożarów.
Zadanie zakłada realizację działań inwestycyjnych polegających na przebudowie, remoncie, adaptacji oraz modernizacji pracowni kształcenia praktycznej nauki zawodu celem podniesienia jakości kształcenia zawodu w regionie i dostosowania oferty nauczania do zmieniających się warunków na rynku pracy. Tak więc zakres rzeczowy obejmuje niezbędne prace remontowe i adaptacyjne.
Modernizacja segmentu sportowego Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curie obejmuje min.:
1. Remont pracowni:
- fotograficznej i informatycznej,
- dla zajęć praktycznych w zawodach elektryk, mechatronik,
- dla zawodu kucharza,
- dla zawodu ślusarza,
- operatora obrabiarek skrawających,
- spawalnictwa.
2. Budowę pochylni dla wózków inwalidzkich.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1200751,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1581034,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1200751,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
„DĄBROWSKI” Arkadiusz Dąbrowski

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: FACH-MAN Piotr Kowal i Dąbrowski Infrastruktura Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7151570615

7.3.3)Ulica

ul. Radomska 29

7.3.4)Miejscowość

Annopol

7.3.5)Kod pocztowy

23-235

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1200751,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Opatowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 200 752 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „DĄBROWSKI” Arkadiusz Dąbrowski (Annopol). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.