Przebudowa nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Jemiołowo (dz. 48 obręb Jemiołowo)
Zamawiający Gmina Olsztynek (Olsztynek, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Jemiołowo (dz. 48 obręb Jemiołowo)”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA OLSZTYNEK |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510743663 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ratusz 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olsztynek |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 11-015 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 895195450 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ratusz@olsztynek.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://olsztynek.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00412896 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00384891 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.11. | Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów Przed zmianą | Ofertę należy złożyć na „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik do SWZ. Wraz z Formularzem Ofertowym Wykonawca przedkłada następujące dokumenty: 1) oświadczenie wstępne (składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, uwzględniające przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego); 2) pełnomocnictwo – jeśli dotyczy; 3) pisemne zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów wraz z oświadczeniem podmiotu udostępniającego zasoby składanym na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024, poz. 507) – jeśli dotyczy; 4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – jeśli dotyczy; 5) uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa – jeśli dotyczy. 6) W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych, Zamawiający wymaga dołączenia do oferty załącznika „Opis rozwiązań równoważnych” wraz z przedmiotowymi środkami dowodowymi, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp (np. certyfikaty lub atesty wydane przez jednostkę oceniającą), że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego. Po zmianie: Ofertę należy złożyć na „Formularzu ofertowym - aktualizacja z dnia 28.08.2026 r.” stanowiącym załącznik do SWZ. Wraz z Formularzem Ofertowym - aktualizacja z dnia 28.08.2026 r. Wykonawca przedkłada następujące dokumenty: 1) oświadczenie wstępne (składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, uwzględniające przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego); 2) pełnomocnictwo – jeśli dotyczy; 3) pisemne zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów wraz z oświadczeniem podmiotu udostępniającego zasoby składanym na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024, poz. 507) – jeśli dotyczy; 4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – jeśli dotyczy; 5) uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa – jeśli dotyczy. 6) W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych, Zamawiający wymaga dołączenia do oferty załącznika „Opis rozwiązań równoważnych” wraz z przedmiotowymi środkami dowodowymi, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp (np. certyfikaty lub atesty wydane przez jednostkę oceniającą), że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 7.4. | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Przed zmianą | 1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego związane z realizacją niniejszego zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ zatytułowany „Projektowane postanowienia umowy”- dalej „PPU”. 2. Dopuszczalne zmiany umowy określone w art. 455 ustawy Pzp zawiera załącznik nr 2 do SWZ PPU Zamawiający przewidział zmiany umowy w następującym zakresie: 1) zmiany terminu wykonania zamówienia, 2) zmiany technologii wykonania robót budowlanych, 3) zmiany w zakresie personelu Wykonawcy, na zasadach szczegółowo opisanych w umowie, 4) zmiana w zakresie podwykonawstwa, szczegółowo opisana w umowie, 5) zmiany sposobu wykonywania przedmiotu umowy, 6) zmiany wynagrodzenia wykonawcy. 3. Zawarta umowa będzie jawna i może zostać udostępniona na wniosek osoby lub podmiotu żądającego takiego udostępnienia. 4. Informacje dotyczące zawartej umowy będą ujawnione w Centralnym Rejestrze Umów, w zakresie i na zasadach określonych w art. 34a ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz przepisach wykonawczych wydanych na jego podstawie. Zakres udostępnionych danych będzie ograniczony do informacji wymaganych przepisami prawa. 5. Zamawiający informuje, iż treść § 2 załącznika nr 2 do SWZ tj. Projektowanych postanowień umownych została szczegółowo opisana w informacji o zmianie specyfikacji warunków zamówienia z dnia 18 sierpnia 2026 r., która zostaje opublikowana na stronie prowadzonego postępowania równolegle z niniejszym ogłoszeniem. Po zmianie: 1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego związane z realizacją niniejszego zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ zatytułowany „Projektowane postanowienia umowy - aktualizacja z dnia 28.08.2026 r.”- dalej „PPU”. 2. Dopuszczalne zmiany umowy określone w art. 455 ustawy Pzp zawiera załącznik nr 2 do SWZ PPU - aktualizacja z dnia 28.08.2026 r. Zamawiający przewidział zmiany umowy w następującym zakresie: 1) zmiany terminu wykonania zamówienia, 2) zmiany technologii wykonania robót budowlanych, 3) zmiany w zakresie personelu Wykonawcy, na zasadach szczegółowo opisanych w umowie, 4) zmiana w zakresie podwykonawstwa, szczegółowo opisana w umowie, 5) zmiany sposobu wykonywania przedmiotu umowy, 6) zmiany wynagrodzenia wykonawcy. 3. Zawarta umowa będzie jawna i może zostać udostępniona na wniosek osoby lub podmiotu żądającego takiego udostępnienia. 4. Informacje dotyczące zawartej umowy będą ujawnione w Centralnym Rejestrze Umów, w zakresie i na zasadach określonych w art. 34a ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz przepisach wykonawczych wydanych na jego podstawie. Zakres udostępnionych danych będzie ograniczony do informacji wymaganych przepisami prawa. 5. zaktualizowany załącznik Nr 2 do SWZ - zostaje udostępnionymi na stronie prowadzonego postępowania wraz z niniejszym ogłoszeniem o zmianie ogłoszenia. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-01 10:00 Po zmianie: 2026-09-08 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-01 10:10 Po zmianie: 2026-09-08 10:10 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-09-30 Po zmianie: 2026-10-07 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.