Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

Oferty w postępowaniu
6 ofertwszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup komputerów dla pracowników Urzędu Miasta w Czeladzi (nr ref. SE-ZP.271.1.4.2026)

Zamawiający Miasto Czeladź (Czeladź, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Zakup komputerów dla pracowników Urzędu Miasta w Czeladzi (nr ref. SE-ZP.271.1.4.2026)”. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Miasto CzeladźCzeladź, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 401 086 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Czeladź

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257512

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Katowicka 45

1.5.2.)Miejscowość

Czeladź

1.5.3.)Kod pocztowy

41-250

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

32/ 76-37-923

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.czeladz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czeladz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umczeladz.logintrade.net/zapytania_email,236057,a618591ae244b00eca184f8a7d146972.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup komputerów dla pracowników Urzędu Miasta w Czeladzi
(nr ref. SE-ZP.271.1.4.2026)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ae0d355-da84-4259-b489-a69d75607274

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412342

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043303/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup komputerów dla pracowników Urzędu Miasta w Czeladzi.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00354238

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SE-ZP.271.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

921615,11 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

668240,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiot umowy obejmuje zakup i dostawę fabrycznie nowych 60 sztuk komputerów wraz z klawiaturami i myszami. Przedmiot umowy należy dostarczyć do siedziby Zamawiającego.
2) Przedmiot umowy zostanie wykonany zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (Załącznik Nr 4 do SWZ) oraz Ofertą Wykonawcy- które będą stanowił integralną część umowy.
3) Przedmiot umowy ma być fabrycznie nowy i sprzedany poprzez legalny kanał dystrybucji producenta sprzętu oraz musi być przeznaczony na rynek polski lub rynki wielu krajów w tym rynek polski.
4) Zamawiający nie dopuszcza jakiejkolwiek ingerencji poza producentem lub autoryzowanym serwisem producenta sprzętu w dostarczony sprzęt przed dostawą go do Zamawiającego, jeżeli jest to wymagane w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30237410-6 - Myszka komputerowa

30237460-1 - Klawiatury komputerowe

30213300-8 - Komputer biurkowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

UZASADNIENIE PRAWNE
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wada, o której mowa w powołanym przepisie, musi mieć charakter formalny, być niemożliwa do naprawienia na obecnym etapie procedury (po otwarciu ofert) oraz wywierać tak istotny wpływ na umowę, że jej zawarcie skutkowałoby naruszeniem naczelnych zasad zamówień publicznych – w szczególności zasady równego traktowania wykonawców, uczciwej konkurencji oraz przejrzystości (art. 16 pkt 1 i 2 ustawy Pzp).

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W toku badania i oceny ofert, a w szczególności po przeprowadzeniu procedur wyjaśniających wyliczenie ceny (art. 224 ust. 1 ustawy Pzp) oraz treść oferty (art. 223 ust. 1 ustawy Pzp), Komisja Przetargowa zidentyfikowała strukturalną, skumulowaną i niemożliwą do usunięcia wadę postępowania. Wynika ona z niejednoznaczności, wadliwości oraz wewnętrznej sprzeczności postanowień Opisu Przedmiotu Zamówienia (Załącznik Nr 4 do SWZ) w zestawieniu z Projektowanymi Postanowieniami Umownymi (Załącznik Nr 3 do SWZ).
Wada ta uniemożliwiła wykonawcom złożenie ofert w pełni porównywalnych i doprowadziła do zaistnienia wad w samych ofertach, co obrazują poniższe, obiektywne okoliczności:
1. Rażąca sprzeczność wewnętrzna postanowień OPZ w zakresie dopuszczalności modyfikacji sprzętu:
 W strukturze Opisu Przedmiotu Zamówienia zidentyfikowano jawną sprzeczność logiczno-prawną pomiędzy zapisami ogólnymi a szczegółowymi. W ust 1 pkt 3 OPZ Zamawiający dopuścił ingerencję w sprzęt przez „autoryzowany serwis producenta”, podczas gdy w ust. 3 OPZ kategorycznie zastrzegł, iż „nie dopuszcza się modyfikacji sprzętu na drodze Producent-Zamawiający”.
 Powyższa sprzeczność uniemożliwiła wykonawcom jednoznaczne ustalenie, czy komputer musi zostać dostarczony w konfiguracji w 100% fabrycznej (zmontowany wyłącznie w fabryce), czy też dopuszczalna jest jego modyfikacja i dokładanie komponentów przez autoryzowane serwisy.
2. Fundamentalna sprzeczność Projektu Umowy (§ 13 PPU) z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ):
 Istnienie wady uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy przypieczętowuje rażący konflikt pomiędzy wzorem umowy a OPZ. W poz. 14.1 OPZ Zamawiający rygorystycznie wymagał serwisu realizowanego przez producenta sprzętu w standardzie Next Business Day (1 dzień roboczy).
 Z kolei w projekcie umowy (§ 13 ust. 1 i ust. 5 PPU) zapisano, że to Wykonawca (a nie producent) udziela gwarancji jakości i to Wykonawca zobowiązuje się do naprawy na swój koszt i ryzyko w terminie do 14 dni roboczych.
PODSUMOWANIE
Konstrukcja dokumentów zamówienia (OPZ oraz PPU) doprowadziła Zamawiającego do sytuacji patowej, uniemożliwiającej legalne rozstrzygnięcie przetargu.
Mając na względzie konieczność ochrony środków publicznych oraz bezwzględny obowiązek przestrzegania zasad równego traktowania wykonawców i przejrzystości, Zamawiający zobligowany jest unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp. Dodatkowo jedynie 2 oferty zostały złożone na właściwych drukach , pozostałe oferty zostały złożone na nieodpowiednich drukach wiec podlegałyby odrzuceniu. Zamawiający zdecydował unieważnić postępowanie, dokonać korekty w dokumentacji i ponowić postepowanie. Wszyscy wykonawcy biorący udział w postępowaniu zostaną poinformowaniu o wszczęciu nowego postępowania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

468138,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

823644,90 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
401 086 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
140 205 zł1 052 390 zł
Rozstęp międzykwartylowy
912 185 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
140 205 zł
Mediana
401 086 zł
Górny kwartyl
1 052 390 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Czeladź prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czeladź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.