Budowa agregatu kogeneracyjnego i zbiornika biogazu w Oczyszczalni Ścieków w Krośnie
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Krosno, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa agregatu kogeneracyjnego i zbiornika biogazu w Oczyszczalni Ścieków w Krośnie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=184, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 370374107 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Fredry 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Krosno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 38-400 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL821 - Krośnieński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 134748000 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | malgorzata.pachana@khk.krosno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.ekrosno.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e43c7c1c-8be0-429d-a91d-64343a7768dc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411994 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/S 153-526842 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności Priorytet: Zielona energia i zmniejszenie energochłonności - część grantowa Działanie: B2.2.2. Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Nabór: KPOD.03.12-IP.05-002/23, Umowa nr KPOD.03.12-IP.05-0052_24 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa agregatu kogeneracyjnego i zbiornika biogazu w Oczyszczalni Ścieków w Krośnie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | "Budowa zbiornika biogazu w Oczyszczalni Ścieków w Krośnie" |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 44615000-4 - Zbiorniki ciśnieniowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-11-24 do 2026-08-25 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | HMK Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 367010008 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Górnośląska 21a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Pszczyna |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3554700,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/S 229-786546 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-25 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3554700,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →