Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
252 065 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 252 065 zł – 387 008 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa chodnika w miejscowości Kocierzew Północny jako element poprawy bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej w Gminie Kocierzew Południowy

Zamawiający Gmina Kocierzew Południowy (Kocierzew Południowy, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa chodnika w miejscowości Kocierzew Północny jako element poprawy bezpieczeństwa i…”, wybierając ofertę wykonawcy WIG-KOST Grzegorz Panuszewski. Wartość umowy: 252 065 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
252 065 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WIG-KOST Grzegorz Panuszewski (Lenartów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 252 065,13 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 252 065,13 zł do 387 007,57 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kocierzew Południowy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148288

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kocierzew Południowy 83

1.5.2.)Miejscowość

Kocierzew Południowy

1.5.3.)Kod pocztowy

99-414

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

468384825

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kocierzew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.kocierzewpoludniowy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bf49bf31-9c9d-47d8-8391-38ebe03b6d82

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa chodnika w miejscowości Kocierzew Północny jako element poprawy bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej w Gminie Kocierzew Południowy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bf49bf31-9c9d-47d8-8391-38ebe03b6d82

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411307

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00028322/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa chodnika w msc. Kocierzew Północny jako element poprawy bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej w Gminie Kocierzew Południowy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00331728

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPF.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

A. Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika w drodze gminnej nr 105202E, w miejscowości Kocierzew Północny, w działce ew. nr 563/1, obręb Kocierzew.
B. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.
C. Zakres robót:
a. Adres inwestycji:
Droga gminna nr 105202E w miejscowości Kocierzew Północny o długości 471 m.
Kocierzew Północny
99-414 Kocierzew
woj. Łódzkie
pow. łowicki
obr. 20 dz. ew.nr 563/1
b. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj.
 przedmiary robót - załącznik nr 4a
 specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 4b
 dokumentacja projektowa - załącznik nr 4c
 projekt stałej organizacji ruchu – załącznik nr 4d
c. Szczegółowy zakres prac:
1 Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
1.1 Roboty pomiarowe oraz inwentaryzacja
- Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych, trasa dróg w terenie równinnym oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej
1.2 Roboty przygotowawcze i ziemne
- Roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 1 km, koparka 0,25 m3, kategoria gruntu III-IV
- Nakłady uzupełniające do tablic 0201-0213 za każde dalsze rozpoczęte 10·km odległości transportu, ponad 1·km samochodami samowyładowczymi, po terenie lub drogach gruntowych, grunt kategorii III-IV, samochód do 5·t
- Mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni, średnice drzew 26-35·cm
- Wywożenie karpiny i gałęzi, transport dłużyc na odległość do 2·km
- Wywożenie dłużyc, karpiny i gałęzi, dodatek do kolumny 02 i 03, za każdy 8·km odległości transportu
- Zakup i transport materiałów sypkich w opakowaniach i sztukowych luzem przewóz na odl. 1 km, ładunki materiałów sypkich, załadunek mechaniczny, kruszywo (45m3)
- Transport materiałów sypkich w opakowaniach i sztukowych luzem dodatek za przewóz za 20 km po drogach o nawierzchni utwardzonej
- Formowanie nasypów, na skarpie od km 0+415 do km 0+475 ziemia dostarczona samochodami samowyładowczymi, kategoria gruntu I-II
- Zagęszczenie nasypów walcami, samojezdnymi wibracyjnymi
2 Roboty nawierzchniowe
2.1 Krawężniki, obrzeża
- Ławy pod krawężniki 8x30, 12x25, 15x22 betonowa z oporem (0,040m2)
- Krawężniki betonowe, wtopione 12x25·cm na podsypce cementowo-piaskowej
- Krawężniki betonowe, wystające 15x22·cm na podsypce cementowo-piaskowej
- Obrzeża betonowe, 30x8·cm na podsypce cementowo-piaskowej
- Wypełnienie szczelin między krawęznikiami a nawierzchnią drogową emuksją i grysami bądź masą zalewową
2.2 Nawierzchnia chodników
- Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonywane ręcznie, kategoria gruntu II-IV
- Warstwy odsączające (mechaniczne zagęszczenie), grubość po zagęszczeniu 10·cm, walec wibracyjny
- Podbudowy z kruszywa C90/3, warstwa po zagęszczeniu 10·cm
- Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 6·cm, podsypka cementowo-piaskowa z wypełnieniem spoin piaskiem, kostka szara
- Nawierzchnie z żółtej płyty betonowej z wypustkami 40x40 grubość 6 cm, na podsypce cementowo-piaskowej
3 Roboty wykończeniowe
3.1 Oznakowanie pionowe
- Słupki do znaków - rozebranie
- Zdjęcie znaków lub drogowskazów
- Wykopy pod słupki znaków z załadunkiem ręcznym i transportem na odległość 1 km, kategoria gruntu III 4x0,4x0,4x0,625
- Nakłady uzupełniające do tablic za każdy dalszy 5 km odległości transportu ponad 1 km samochodami samowyładowczymi, drogi o nawierzchni utwardzonej, kategoria gruntu I-IV, samochód do 5·t
- Betonowanie konstrukcji niezbrojonych, stopy i płyty fundamentowe
- Pionowe znaki drogowe, słupki z rur stalowych, Fi·60·mm
- Pionowe znaki drogowe, D-6
- Oznakowanie poziome jezdni P-10 masą chemoutwardzalną bądź termoplastyczną
- Montaż znaki drogowe uprzednio zdemontowane

4.5.3.)Główny kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

252065,13 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

387007,57 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

252065,13 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WIG-KOST Grzegorz Panuszewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 100214755

7.3.4)Miejscowość

Lenartów

7.3.5)Kod pocztowy

99-414

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

252065,13 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

-----

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
365 854 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
227 494 zł1 286 578 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 059 084 zł
Źródło próbki
CPV 45233200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
227 494 zł
Mediana
365 854 zł
Górny kwartyl
1 286 578 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kocierzew Południowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kocierzew Południowy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 252 065 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WIG-KOST Grzegorz Panuszewski (Lenartów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.