Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Remont auli szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym z siedzibą w Starogardzie Gdańskim przy ul. Chojnickiej 70 (2/B/SOSW/2026).

Zamawiający Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Kazmierza Kirejczyka (Starogard Gdański, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Remont auli szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym z siedzibą w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 331 876 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Kazmierza Kirejczyka

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000234985

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Chojnicka 70

1.4.2.)Miejscowość

Starogard Gdański

1.4.3.)Kod pocztowy

83-200

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.4.7.)Numer telefonu

58/5622269

1.4.8.)Numer faksu

58/5622269

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@soswstarogard.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://soswstarogard.bip.gov.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-678ae353-cdbf-413a-bce2-671254a7dc48

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411157

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267352

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont auli szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym z siedzibą w Starogardzie Gdańskim przy ul. Chojnickiej 70 (2/B/SOSW/2026).

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont auli szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym z siedzibą w Starogardzie Gdańskim przy ul. Chojnickiej 70 (2/B/SOSW/2026).

Zakres prac:

 Remont auli szkolnej w zakresie:

1. Prace budowlane.
 sufit,
 ściany,
 posadzka,
 stolarka drzwiowa,
2. Wyposażenie.
3. Instalacje elektryczne.
4. Instalacje sanitarne.

Przedmiot zamówienia został opisany w:
I. przedmiarze robót,
II. STWiOR,
III. projekcie aranżacji wnętrza auli.

3.8.)Główny kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45422100-2 - Stolarka drewniana

45442110-1 - Malowanie budynków

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-06-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2026-06-23 do 2026-08-24

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ONE PLEX KATARZYNA BENDIG

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5922112891

4.3.4.)Miejscowość

Skarszewy

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

285891,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00304121/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji zadania „Remont auli szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym z siedzibą w Starogardzie Gdańskim przy ul. Chojnickiej 70 (2/B/SOSW/2026).”wystąpiła konieczność wykonania robót dodatkowych.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Konieczność wykonania robót dodatkowych
• zwiększenie obmiarów ścian i sufitów o 7,5 m²
• naprawa pęknięć ścian o gł. pęknięcia1/4 cegły w murach z cegły budowlanej – 24 mb (pęknięcia stwierdzono po zdjęciu okładzin ściennych)
• podkład posadzkowy z płyt fermacell o gr. 10 mm – druga warstwa (drugą warstwę ułożono po dokonaniu odkrywki istniejącej posadzki i jej stanu technicznego. Warstwę ułożono ze względu na intensywność użytkowania i ryzyko klawiszowania płyt ułożonych w pojedynczej warstwie)
• wymiana drzwi wejściowych do auli ze względu na ich zły stan techniczny (stwierdzono po usunięciu boazerii, uszkodzone elementy ościeżnicy i zawiasy)

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

33431,60

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111000-8Roboty w zakresie burzenia, roboty…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 876 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
572 357 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
331 876 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Kazmierza Kirejczyka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starogard Gdański.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.