AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa preparatów do diagnostyki mikrobiologicznej dla Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi

Zamawiający Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Dostawa preparatów do diagnostyki mikrobiologicznej dla Wojewódzkiego Inspektoratu…”. Termin składania ofert upływa 7 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 września 2026, 10:00
6d 6h
Konkurencyjność
~4,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji dostaw40%TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 7 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 7 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, termin realizacji dostaw 40%, TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa preparatów do diagnostyki mikrobiologicznej dla Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2022, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał ARGENTA Sp. z o.o., który złożył jedyną ofertę.
  • Lokalny rynek tej branży: w województwie łódzkim postępowania przyciągały średnio 8,0 ofert, w całym kraju 4,6.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7251105668

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Proletariacka 2/6

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

93-569

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lodz.wiw@wetgiw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wiw.bip.lodz.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

działalność administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa żywności, pasz utylizacji, nadzoru farmaceutycznego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa preparatów do diagnostyki mikrobiologicznej dla Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9b7db294-ef09-4608-aa68-f44729264664

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410628

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00154617/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa preparatów do diagnostyki mikrobiologicznej dla Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl.

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W niniejszym postępowaniu komunikacja zamawiającego z wykonawcami (w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje) odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace znajdującej się pod adresem:
https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl (dalej Platforma).
Platforma Zakupowa Marketplanet OnePlace jest narzędziem umożliwiającym realizację procesu związanego z udzielaniem zamówień publicznych w formie elektronicznej. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Instrukcja korzystania
z Platformy dostępna jest pod adresem: https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl
lub https://oneplace.marketplanet.pl.
2. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez wykonawcę za pośrednictwem Platformy.
3. Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym osoby(-ób) upoważnionej(-ych) do reprezentowania wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie i złożona pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl.
4. Złożenie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie Zakupowej Marketplanet OnePlace dostępnej pod adresem:
https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

klauzula informacyjna, o której mowa w art. 13 ust. 1 i 2 RODO znajduje sie w Rozdziale XXIV Ochrona danych osobowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

WIW Adm-zpz.272.1.6.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

9

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w części 1 do SWZ - Bibułowe krążki do antybiogramu

4.2.5.)Wartość części

1528,55 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2027-01-04 do 2028-01-04

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

termin realizacji dostaw

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ - Pożywki i suplementy do wykrywania Listeria Monocytogenes i Salmonella spp.

4.2.5.)Wartość części

115913,00 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ - Testy do diagnostyki mikrobiologicznej

4.2.5.)Wartość części

12788,50 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-10-07 do 2027-10-07

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 4 do SWZ - Testy do oznaczania antybiotyków w mleku

4.2.5.)Wartość części

10800,00 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2027-01-04 do 2028-01-04

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje sie w części V do SWZ - Pożywki mikrobiologiczne, szczepy wzorcowe, generatory atmosfer do hodowli drobnoustrojów

4.2.5.)Wartość części

118325,28 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2027-01-04 do 2028-01-04

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ - Testy lateksowe i do diagnostyki mikrobiologicznej

4.2.5.)Wartość części

27658,42 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-10-07 do 2027-10-07

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 7 do SWZ - Surowice do aglutynacji szkiełkowej Salmonella, Konjugat przeciw wściekliźnie

4.2.5.)Wartość części

26256,97 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ - Surowice i enteroklony do aglutynacji szkiełkowej Salmonella

4.2.5.)Wartość części

15390,00 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-10-07 do 2027-10-07

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje sie w załączniku nr 9 do SWZ - Testy do apartu Lactosan SCC

4.2.5.)Wartość części

1100,00 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

33698100-0 - Kultury mikrobiologiczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

CENA (C) 60
TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD) 40

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN REALIZACJI DOSTAWY (TD)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 pzp, Zamawiający żąda podmiotowego środka dowodowego w postaci odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji chyba, że Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych. Powyższe żądanie dotyczy również Podwykonawców. W przypadku, gdy dokument składa podmiot z siedzibą lub miejscem zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast powyższych dokumentów składa on dokumenty potwierdzające wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zgodnie z art. 274 ust. 4 pzp Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1, dane umożliwiające dostęp do tych środków;
Wykonawca może zastąpić wskazany podmiotowy środek dowodowy certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat obejmuje potwierdzenie braku podstaw wykluczenia w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym przez Zamawiającego.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1) Kopia przykładowego certyfikatu jakości z nazwą, nr serii, datą ważności (nie krótszą niż 4 m-ce), składem drobnoustrojów oraz dokładny opis przygotowania w języku polskim lub angielskim
(część II-Pożywki i suplementy do wykrywania Listeria monocytogenes i Salmonella spp. – poz. 8-10);

2) kopie aktualnych certyfikatów spełniania przez producenta wymagań norm ISO 9001 i ISO 13485 .
(część V - Pożywki mikrobiologiczne, szczepy wzorcowe, generatory atmosfer do hodowli drobnoustrojów);

3) Oświadczenie o:
posiadaniu kart charakterystyki dla każdego określonego produktu,
posiadaniu instrukcji przygotowania pożywek w języku polskim,
posiadaniu opisu składów pożywek suchych,
posiadaniu dokładnego opisu wzrostu organizmów testowych użytych do kontroli wraz z ich procentowym odzyskiem, posiadaniu certyfikatu kontroli jakości jak w punkcie 7 wymagań ogólnych.
(część V - Pożywki mikrobiologiczne, szczepy wzorcowe, generatory atmosfer do hodowli drobnoustrojów);

4) Kartę charakterystyki, instrukcje przygotowania, opis składu pożywki suchej, opis wzrostu organizmów testowych użytych do kontroli wraz z procentowym odzyskiem, oryginału certyfikatu kontroli jakości dla następujących pożywek: pożywki z poz. 9,10,22,23,24,25 (część V - Pożywki mikrobiologiczne, szczepy wzorcowe, generatory atmosfer do
hodowli drobnoustrojów);

5) Pozytywna opinia wydana przez PIW-BIP w Puławach - pozycje: 20 –
(część VII –Surowice do aglutynacji szkiełkowej Salmonella, Konjugat przeciwko wściekliźnie).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1) Kopia przykładowego certyfikatu jakości z nazwą, nr serii, datą ważności (nie krótszą niż 4 m-ce), składem drobnoustrojów oraz dokładny opis przygotowania w języku polskim lub angielskim
(część II-Pożywki i suplementy do wykrywania Listeria monocytogenes i Salmonella spp. – poz. 8-10);

2) kopie aktualnych certyfikatów spełniania przez producenta wymagań norm ISO 9001 i ISO 13485 .
(część V - Pożywki mikrobiologiczne, szczepy wzorcowe, generatory atmosfer do hodowli drobnoustrojów);

3) Oświadczenie o:
posiadaniu kart charakterystyki dla każdego określonego produktu,
posiadaniu instrukcji przygotowania pożywek w języku polskim,
posiadaniu opisu składów pożywek suchych,
posiadaniu dokładnego opisu wzrostu organizmów testowych użytych do kontroli wraz z ich procentowym odzyskiem, posiadaniu certyfikatu kontroli jakości jak w punkcie 7 wymagań ogólnych.
(część V - Pożywki mikrobiologiczne, szczepy wzorcowe, generatory atmosfer do hodowli drobnoustrojów);

4) Kartę charakterystyki, instrukcje przygotowania, opis składu pożywki suchej, opis wzrostu organizmów testowych użytych do kontroli wraz z procentowym odzyskiem, oryginału certyfikatu kontroli jakości dla następujących pożywek: pożywki z poz. 9,10,22,23,24,25 (część V - Pożywki mikrobiologiczne, szczepy wzorcowe, generatory atmosfer do
hodowli drobnoustrojów);

5) Pozytywna opinia wydana przez PIW-BIP w Puławach - pozycje: 20 –
(część VII –Surowice do aglutynacji szkiełkowej Salmonella, Konjugat przeciwko wściekliźnie).

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Pełnomocnictwo (o ile ofertę składa pełnomocnik).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 pkt 1 (oświadczenie Wykonawcy w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do SWZ o niepodleganiu wykluczeniu), składa każdy z Wykonawców (dotyczy również np. wspólników spółki cywilnej).
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika zakres wykonywania przez poszczególnych Wykonawców zamówienia.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. Zamawiający może przed zawarciem umowy żądać od Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Szczegółowy rodzaj i zakres zmian oraz warunki ich wprowadzenia określone zostały w załączniku 12 do umowy § 8 i 9.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-07 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

1. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy Zakupowej MarketPlanet OnePlace dostępnej pod adresem https://wiw-lodz.ezamawiajacy.pl.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-07 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-06

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33698100-0Kultury mikrobiologiczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →