Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
26 500 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 4 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont posadzek w budynku DPS w Klisinie Filia w Dzbańcach. Znak sprawy 13/2026. Zamówienie z wolnej ręki.

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Klisinie (Lisięcice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont posadzek w budynku DPS w Klisinie Filia w Dzbańcach. Znak sprawy 13/2026.…”, wybierając ofertę wykonawcy Falter-Król Sp.zo.o. Wartość umowy: 26 500 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Dom Pomocy Społecznej w KlisinieLisięcice, Opolskie (powiat Głubczycki →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
26 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    18 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Falter-Król Sp.zo.o. (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 26 500,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 4 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej w Klisinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000293373

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Klisino 100

1.5.2.)Miejscowość

Lisięcice

1.5.3.)Kod pocztowy

48-118

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

774857593

1.5.8.)Numer faksu

774857593

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@dpsklisino.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dps-klisino.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Dom Pomocy Społecznej w Klisinie - jednostka budżetowa Powiatu Głubczyckiego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont posadzek w budynku DPS w Klisinie Filia w Dzbańcach. Znak sprawy 13/2026. Zamówienie z wolnej ręki.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-284b92d7-c3dc-49f9-befc-712cee3a65bb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410190

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018825/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Remont posadzek w budynku DPS w Klisinie Filia w Dzbańcach. Znak sprawy 13/2026. Zamówienie z wolnej ręki.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394995

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
W postepowaniu nr 9/2026 Remont budynków w DPS w Klisinie filia w Dzbańcach. Znak sprawy 9/2026 -Zadanie nr 2 Remont posadzek w budynku głównym prowadzonym uprzednio na podstawie art. 275 pkt. 1 Pzp w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie tj. do dnia 10.07.2026r. do godz. 09.00 nie złożono żadnej oferty.
W związku z powyższym zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art 305 pkt. 2 ustawy Pzp.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-ccec5770-e4f1-4586-b3a2-8605f7d4658a

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

13/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

19748,70 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Temat: Remont posadzek w budynku głównym
Wspólny Słownik Zamówień:
45215210-2 Roboty budowlane w zakresie domów opieki społecznej
1.Opis: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu posadzek w pomieszczeniach budynku głównego w DPS w Klisinie Filia w Dzbańcach.

Rozpoczęcie prac nastąpi nie wcześniej niż od dnia 01.10.2026r.

Rozliczenie przedmiotu zamówienia jest ryczałtowe. Wykonawca sporządza kalkulację na podstawie niniejszych opisów, wymagań, przedmiarów robót.
Zakres prac:
- rozebranie posadzek z płytek na zaprawie cementowej,
- zerwanie posadzki z tworzyw sztucznych,
- gruntowanie podłoża,
- wykonanie posadzek samopoziomujących,
- wyrównanie podłoża przez szlifowanie,
- klejenie wykładzin rulowanych PCW,
- naprawa spawów wykładzin
- pozostałe roboty budowlane wynikające z przedmiaru robót oraz inne roboty budowlane niezbędne do wykonania zadania w zakresie Wykonawcy.
Wykonawca winien uwzględnić w ofercie inne koszty robót, które są niezbędne do wykonania zadania.
Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej w celu zapoznania się ze stanem faktycznym terenu budowy, miejscem robót, dostaw, montażu. Wizja lokalna możliwa jest do przeprowadzenia po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Zamawiającym.
Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej od pn-pt (w dni robocze) w godz. od 08.30 - 13.00. Przed przyjazdem należy uzgodnić wizytę z pracownikiem DPS w Klisinie: tel. 77 4857593.
2.Parametry techniczne wymagane przez Zamawiającego dla wykładziny PCW:
- Homogeniczna wykładzina podłogowa z PCW wg. ISO 10581
- Kolor: beżowy (do ustalenia z zamawiającym)
- Klasyfikacja obiektowa wg. ISO 10874 : 34 bardzo intensywne natężenie ruchu
- Grubość całkowita wg. ISO 24346: 2 mm
- Waga całkowita wg. ISO 23997: 2900 g/m²
- Właściwości elektrostatyczne wg. EN 1815: antystatyczne (≤ 2 kV)
- Klasa reakcji na ogień: Bfl-s1
- Reakcja na ogień: ≥ 8 kW/ m²
- Antypoślizgowość: klasa DS(µ ≥ 0,30)
- Wgniecenie resztkowe ≤ 0,10 mm
- Antypoślizgowość wg. DIN 51130: R10
- Antypoślizgowość: PVT >=36 -Niskie ryzyko poślizgu
- Oddziaływanie kółek krzeseł: brak uszkodzeń
- Łatwość odkażania: znakomita
- Odporność chemiczna: odporna
- Odporność na bakterie: nie sprzyja wzrostowi
- Wykładzina wodoszczelna
- Wytrzymałość spoin: średnia wartość wg. EN 684 : ≥ 400N/50mm
- Emisja formaldehydu: E1
- Zawartość spoiwa wg. ISO 10581 : Typ I
- Ślad węglowy ≤ 5,71 kg CO2e/m²
- Atest higieniczny
3.Wymagania Zamawiającego w zakresie gwarancji i rękojmi:
Gwarancja na przedmiot zadania
Wymagamy okres odpowiedzialności z tytułu gwarancji i rękojmi za wady fizyczne obejmują okres od daty bezusterkowego odbioru przedmiotu umowy przez okres minimum 36 miesięcy max 60 miesięcy.
Jeżeli Wykonawca, nie określi w złożonej ofercie okresu gwarancji i rękojmi lub zaproponowany okres gwarancji i rękojmi będzie krótszy od wymaganego - oferta zostanie odrzucona.
Wszelkie przeglądy wymagane do zachowania gwarancji/rękojmi,
Wykonawcy i gwarancji producenta, Wykonawca będzie realizował nieodpłatnie przez cały okres ich obowiązywania
4.Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
Zamawiający informuje, że nazwy materiałów budowlanych, technologii, wyposażenia, sprzętu (typ, model, nazwa producenta) użyte w niniejszej dokumentacji są nazwami pomocniczymi i przykładowymi dla wykonawców. Mają na celu wyłącznie wskazanie minimalnych oczekiwanych parametrów i standardu jakościowego przyjętych systemów i elementów wykonawczych oraz dostawy urządzeń. W związku z powyższym zamawiający dopuszcza rozwiązania i/lub równoważne o takich samych parametrach technicznych i jakościowych bądź lepszych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały, technologie, urządzenia, dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego poprzez przedłożenie odpowiednich dokumentów (wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami potwierdzającymi tą równoważność).

4.5.3.)Główny kod CPV

45215210-2 - Roboty budowlane w zakresie domów opieki społecznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

26500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

26500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

26500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Falter-Król Sp.zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8992123915

7.3.3)Ulica

Opolska 195

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

52-013

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

26500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215210-2Roboty budowlane w zakresie domów o…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 821 951 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 403 728 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 233 292 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 821 951 zł
Górny kwartyl
3 403 728 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej w Klisinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lisięcice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 26 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215210-2 (Roboty budowlane w zakresie domów opieki społecznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Falter-Król Sp.zo.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.