Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 111 464 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 2021Z UL. SŁOWACKIEGO W CZAPLINKU WRAZ Z BUDOWĄ KANALIZACJI DESZCZOWEJ”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim (Drawsko Pomorskie, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 2021Z UL. SŁOWACKIEGO W CZAPLINKU WRAZ Z BUDOWĄ…”, wybierając ofertę wykonawcy POL-DRÓG S.A. Wartość umowy: 4 111 464 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
4 111 464 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POL-DRÓG S.A. (Drawsko Pomorskie), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 111 463,95 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W DRAWSKU POMORSKIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330963622

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Złocieniecka 22 A

1.5.2.)Miejscowość

Drawsko Pomorskie

1.5.3.)Kod pocztowy

78-500

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@powiatdrawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zdp.powiatdrawski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-961fac0a-a54d-4ab6-8cc6-381efdcbf7c4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 2021Z UL. SŁOWACKIEGO W CZAPLINKU WRAZ Z BUDOWĄ KANALIZACJI DESZCZOWEJ”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-961fac0a-a54d-4ab6-8cc6-381efdcbf7c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409235

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00110078/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 2021Z UL. SŁOWACKIEGO W CZAPLINKU WRAZ Z BUDOWĄ KANALIZACJI DESZCZOWEJ”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00302905

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP-2710.01.01.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5013676,43 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi powiatowej nr 2021Z wraz z chodnikiem oraz zjazdami, budowa stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, budowa kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji (wodociąg, elektryka).
Projektowana droga znajduje się w południowej części Miasta Czaplinek, pomiędzy ul. Pławieńską, a ul. Wałecką w Czaplinku. Ulica Słowackiego stanowi obszar zabudowy wielorodzinnej, usługowej (sklep Dino oraz Polo) oraz terenów rekreacyjnych (ogródki działkowe i działki rolne).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4111463,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4111463,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4111463,95 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POL-DRÓG S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

2530033758

7.3.3)Ulica

ul. Podmiejska 2

7.3.4)Miejscowość

Drawsko Pomorskie

7.3.5)Kod pocztowy

78-500

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4111463,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Drawsko Pomorskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 111 464 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POL-DRÓG S.A. (Drawsko Pomorskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.