Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
924 960 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 924 960 zł – 1 874 654 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

BUDOWA PARKINGU PRZY PRZEDSZKOLU W MARGONINIE

Zamawiający Gmina Margonin (Margonin, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „BUDOWA PARKINGU PRZY PRZEDSZKOLU W MARGONINIE”, wybierając ofertę wykonawcy PPHU BARTPOL SP. Z O. O. Wartość umowy: 924 960 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina MargoninMargonin, Wielkopolskie (powiat Chodzieski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
924 960 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 czerwca 2026

    Termin ofert: 17 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPHU BARTPOL SP. Z O. O. (Łopienno).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 924 960,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 924 960,00 zł do 1 874 654,44 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Margonin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791030

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 13

1.5.2.)Miejscowość

Margonin

1.5.3.)Kod pocztowy

64-830

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@margonin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.margonin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_margonin/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BUDOWA PARKINGU PRZY PRZEDSZKOLU W MARGONINIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-71503ca9-9265-476f-8658-791e5e326d10

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409213

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00008120/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa parkingu przy przedszkolu w Margoninie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00275183

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa parkingu wraz z oświetleniem i odwodnieniem przy Przedszkolu Samorządowym w Margoninie.
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę 62 miejsc postojowych oraz 3 miejsc postojowych dla pojazdu osoby niepełnosprawnej o nawierzchni z przepuszczalnej kostki betonowej „DOMINO EKO”.
W obszarze inwestycji przewiduje się posadowienie 8 latarni aluminiowych o wysokości h=10,0m z wysięgnikiem jednoramiennym o dł. 1,5m
Zadanie w szczególności obejmuje:
1. Roboty przygotowawcze,
2. Roboty ziemne,
3. Nawierzchnie,
4. Roboty przygotowawcze,
5. Urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
6. Elementy ulic,
7. Regulację pionową urządzeń podziemnych,
8. Budowę oświetlenia.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest projekcie budowlanym, szczegółowej specyfikacji technicznej oraz pomocniczo w przedmiarze robót.
Pozostałe warunki dotyczące wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

924960,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1874654,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

924960,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU BARTPOL SP. Z O. O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7842530469

7.3.4)Miejscowość

Łopienno

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

924960,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112730-1Roboty w zakresie kształtowania dró…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Margonin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Margonin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 924 960 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112730-1 (Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPHU BARTPOL SP. Z O. O. (Łopienno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.