Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
853 937 zł
Umowa zawarta
14 października 2025
Okres realizacji
do 12 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 853 937 zł – 896 885 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odtworzenie stanu pierwotnego jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1902E w rejonie msc. Kaszewice

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie (Bełchatów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Odtworzenie stanu pierwotnego jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1902E w rejonie msc.…”, wybierając ofertę wykonawcy BITUM Sp. z o.o. Wartość umowy: 853 937 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
853 937 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 września 2025

    Termin ofert: 29 września 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BITUM Sp. z o.o. (Lipioe Śląskie), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 853 937,04 zł (umowę zawarto 14 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 853 937,04 zł do 896 885,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 12 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590653601

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa 67A

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 632 79 14

1.5.8.)Numer faksu

44 632 79 22

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd@powiat-belchatowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzd.powiat-belchatowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

pzd-powiatbelchatowski.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Utrzymanie dróg powiatowych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odtworzenie stanu pierwotnego jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1902E w rejonie msc. Kaszewice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1473831f-ec4c-40f0-a82d-0771640b7cab

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409034

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00076779/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Odtworzenie stanu pierwotnego jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1902E w rejonie msc. Kaszewice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00421646

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD-ZP-3703-17/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odtworzenie stanu pierwotnego nawierzchni jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1902E w rejonie msc. Kaszewice, gmina Kluki, w ramach zadania pn.: „Odtworzenie stanu pierwotnego jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1902E w rejonie msc. Kaszewice”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

853937,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

896885,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

853937,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BITUM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751663011

7.3.3)Ulica

Cegielniana 20

7.3.4)Miejscowość

Lipioe Śląskie

7.3.5)Kod pocztowy

42-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

853937,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-12

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
428 649 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
160 112 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
612 245 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
160 112 zł
Mediana
428 649 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 853 937 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BITUM Sp. z o.o. (Lipioe Śląskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.