Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy

Zamawiający Muzeum Archeologiczne w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Muzeum Archeologiczne w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 819 651 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000654977

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wodna 27

1.4.2.)Miejscowość

Poznań

1.4.3.)Kod pocztowy

61-781

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@muzarp.poznan.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://muzarp.poznan.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2f542c97-e8c6-4227-a6dc-8804db5b65df

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408684

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00440272

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy. Zakres zamówienia obejmuje pomieszczenia sal egipskich na poziomie I piętra wraz z przyległym korytarzem wraz z usługami towarzyszącymi.
Przebudowa na cele wystawiennicze i edukacyjne będzie polegała na przygotowaniu pomieszczeń do nowego scenariusz a wystawy. W związku z tym wymieniona zostanie posadzka, ściany zostaną wykończone pod tapetowanie, zainstalowana zostanie wentylacja i klimatyzacja w dwóch pomieszczeniach wystawienniczych. Wymieniona zostanie także instalacja elektryczna wraz z oświetleniem i instalacja słaboprądowa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa (załącznik nr 2 do SWZ), na którą składają się: projekt przebudowy sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz przedmiar robót.

3.9.)Główny kod CPV

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia

150 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PT INWEST Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302741694

4.3.3.)Ulica

Jakuba Przybylskiego 38

4.3.4.)Miejscowość

Swarzędz

4.3.5.)Kod pocztowy

62-020

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1101972,09 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00587219/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-15

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania prac dodatkowych opisanych w treści protokołów konieczności z dn. 23.12.2025 r. i 20.01.2026 r. przewidzianych w par. 13 ust. 1 ppkt. „a” umowy oraz na podstawie dołączonych do nich kosztorysów rozliczeniowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy. Przeprowadzono dodatkowe prace ogólnobudowlane i zamienne na podstawie protokołów konieczności.

5.4.6.)Wartość zmiany

46992,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

- zamiennych wg protokołów konieczności z dn. 23.12.2025 r. oraz z dn. 07.01.2026 r. przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „b” umowy
- dodatkowych wg protokołów konieczności z dn.03.02.2026 r., 19.02.2026 r., 25.03.2026 r.,, 14.04.2026 r. przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „a” umowy
- dodatkowych wynikających z usunięcia kolizji z niezinwentaryzowanymi sieciami infrastruktury technicznej wg protokołu konieczności z dn.07.01.2026 r. przewidzianymi w par.13 ust.1 ppkt. „a” i „g”
umowy
- dodatkowych wg protokołu konieczności z dn.19.02.2026r., przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „a” umowy
- dodatkowych wynikających z usunięcia kolizji z niezinwentaryzowanymi sieciami infrastruktury technicznej wg protokołu konieczności z dn.07.01.2026r. przewidzianymi w par.13 ust.1 ppkt. „a” i „g” umowy
- zamiennych wg protokołów konieczności z dn.19.02.2026r. przewidzianych w par.13 ust.1 ppkt. „b” umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy. Prace przeprowadzone z usunięciem niezarejestrowanych wcześniej kolizji instalacyjnych (co, wentylacji, klimatyzacji i elektrycznych) oraz przeprowadzeniem zamiennych prac budowalnych (wykończenia ścian, wzmocnienia ścian) i instalacyjnych (w tym instalacji SSP i systemu kontroli parametrów).

5.4.6.)Wartość zmiany

113973,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1299959,10 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212313-3Roboty budowlane w zakresie muzeów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212313-3 (Roboty budowlane w zakresie muzeów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.