Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 101 972 zł
Umowa zawarta
17 listopada 2025
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 101 972 zł – 2 337 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres rękojmi za wady i gwarancji jakości20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy

Zamawiający Muzeum Archeologiczne w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy”, wybierając ofertę wykonawcy PT INWEST Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 101 972 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Muzeum Archeologiczne w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 9 grudnia 2025
Wartość umowy
1 101 972 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PT INWEST Sp. z o.o. (Swarzędz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 101 972,09 zł (umowę zawarto 17 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 101 972,09 zł do 2 337 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000654977

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wodna 27

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-781

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@muzarp.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://muzarp.poznan.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2f542c97-e8c6-4227-a6dc-8804db5b65df

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2f542c97-e8c6-4227-a6dc-8804db5b65df

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00587219

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00056648/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja Sal Wystawy Egipskiej - cz. 2

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00440272

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MAP.06.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1144340,24 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na potrzeby nowej wystawy. Zakres zamówienia obejmuje pomieszczenia sal egipskich na poziomie I piętra wraz z przyległym korytarzem wraz z usługami towarzyszącymi.
Przebudowa na cele wystawiennicze i edukacyjne będzie polegała na przygotowaniu pomieszczeń do nowego scenariusz a wystawy. W związku z tym wymieniona zostanie posadzka, ściany zostaną wykończone pod tapetowanie, zainstalowana zostanie wentylacja i klimatyzacja w dwóch pomieszczeniach wystawienniczych. Wymieniona zostanie także instalacja elektryczna wraz z oświetleniem i instalacja słaboprądowa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa (załącznik nr 2 do SWZ), na którą składają się: projekt przebudowy sal egipskich Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz przedmiar robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1101972,09 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2337000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1101972,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PT INWEST Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302741694

7.3.4)Miejscowość

Swarzędz

7.3.5)Kod pocztowy

62-020

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonanie instalacji niskoprądowych - Open Telecom Paweł Budwig

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1101972,09 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212313-3Roboty budowlane w zakresie muzeów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 101 972 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212313-3 (Roboty budowlane w zakresie muzeów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PT INWEST Sp. z o.o. (Swarzędz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.