Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 w zw. z art. 263 ustawy Pzp, ze względu na to, iż wybrany Wykonawca uchylił się od podpisania umowy

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa siedziby Muzeum Archeologicznego w Poznaniu (Pałacu Górków) na cele wystawiennicze i edukacyjne”

Zamawiający Muzeum Archeologiczne w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przebudowa siedziby…”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Muzeum Archeologiczne w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 2 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 w zw. z art. 263 ustawy Pzp, ze względu na to, iż wybrany Wykonawca uchylił się od podpisania umowy. Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000654977

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wodna 27

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-781

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@muzarp.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://muzarp.poznan.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b5d469a0-fbf4-4eb5-bdd8-a8e82bda8ffd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa siedziby Muzeum Archeologicznego w Poznaniu (Pałacu Górków) na cele wystawiennicze i edukacyjne”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5d469a0-fbf4-4eb5-bdd8-a8e82bda8ffd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419003

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00268188/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 „Wykonanie projektu zamiennego architektoniczno-budowlanego i wykonanie projektów technicznych dotyczących PRZEBUDOWY SIEDZIBY MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W POZNANIU

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00300096

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MAP.02.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

400000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu zamiennego architektoniczno-budowlanego i wykonanie projektów technicznych dotyczących przebudowy siedziby Muzeum Archeologicznego w Poznaniu (Pałacu Górków) na cele wystawiennicze i edukacyjne w związku ze zmianami funkcjonalnymi i koniecznością dostosowania budynku do wymogów ustawy o ochronie przeciwpożarowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty:: wzór umowy (zał. nr 1 do SWZ), dokumentacje projektowe, na podstawie których należy wykonać jeden projekt zamienny (zał. nr 2a i 2b do SWZ), pozwolenia Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania (zał. nr 2c do SWZ), pozwolenia konserwatorskie (zał. nr 2d do SWZ), ekspertyza p.poż. i decyzje Komendanta Państwowej Straży Pożarnej (zał. nr 2e do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

92522200-8 - Usługi ochrony budynków historycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 w zw. z art. 263 ustawy Pzp, ze względu na to, iż wybrany Wykonawca uchylił się od podpisania umowy.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.