Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
600 089 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2038
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena95%Czas wypłaty poszczególnych transz kredytu5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku

Zamawiający Gmina Kostrzyn (Kostrzyn, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę…”, wybierając ofertę wykonawcy ING Bank Śląski SA. Wartość umowy: 600 089 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina KostrzynKostrzyn, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
600 089 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ING Bank Śląski SA (Katowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 600 088,82 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2038 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kostrzyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631259554

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Kostrzyn

1.5.3.)Kod pocztowy

62-025

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kostrzyn.wlkp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kostrzyn.wlkp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34a53e3e-9a85-41df-966c-ae8d7af141be

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-34a53e3e-9a85-41df-966c-ae8d7af141be

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408545

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041945/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334218

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RF.271.1.11.2026.FZ1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku, który związany jest z realizacją zadań majątkowych.
2. Czynności związane z udzieleniem kredytu w opisie przedmiotu zamówienia stanowić mają katalog zamknięty.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania kredytu w transzach w terminie do 31.12.2026 roku.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do uruchomienia transz kredytu w niepełnej kwocie bez konsekwencji finansowych ze strony Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa, jednak nie mniej niż 50,00 % kwoty wymienionej w punkcie 1. bez podania przyczyn i bez ponoszenia dodatkowych kosztów (w tym opłat i prowizji).
5. Wszystkie czynności wykonywane przez Wykonawcę przy obsłudze Kredytu są bezpłatne dla Zamawiającego (z wyłączeniem wskazanych w Specyfikacji Warunków Zamówienia).
6. Nie dopuszcza się opłat za udzielenie kredytu oraz za uruchomienie transz kredytu. Dopuszcza się prowizję za udzielenie kredytu liczoną jako % od kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu obliczaną przy uruchamianiu transz kredytu. Przy czym prowizja nie może przekroczyć 0,20 % kwoty wykorzystanego kredytu.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku 2 do SWZ.
9. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Wykonawcę czynności w zakresie realizacji zamówienia, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320).

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

600088,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

600088,82 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

600088,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ING Bank Śląski SA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6340135475

7.3.3)Ulica

ul Sokolska 34

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-086

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

600088,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2038-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 217 675 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
975 217 zł3 719 693 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 744 475 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
975 217 zł
Mediana
2 217 675 zł
Górny kwartyl
3 719 693 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kostrzyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kostrzyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 600 089 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ING Bank Śląski SA (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.