ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku

Zamawiający Gmina Kostrzyn (Kostrzyn, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę…”. Termin składania ofert minął 17 lipca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KostrzynKostrzyn, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 9 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 2 921 460 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
17 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena95%Czas wypłaty poszczególnych transz kredytu5%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    26 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    WarunkiWykonawca musi posiadać uprawnienia do prowadzenia w Polsce działalności bankowej obejmującej udzielanie kredytów; w ofertach wspólnych uprawnienia musi mieć i wykonywać co najmniej jeden podmiot.

  • 2

    ZakresNie dopuszcza się opłat za udzielenie kredytu ani za uruchomienie transz, a prowizja za udzielenie kredytu nie może przekroczyć 0,20% kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny obejmują cenę oraz czas wypłaty poszczególnych transz kredytu; okres realizacji umowy trwa do 2038-12-15.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał SGB-Bank S.A.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kostrzyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631259554

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Kostrzyn

1.5.3.)Kod pocztowy

62-025

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kostrzyn.wlkp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kostrzyn.wlkp.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-34a53e3e-9a85-41df-966c-ae8d7af141be

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334218

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041945/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34a53e3e-9a85-41df-966c-ae8d7af141be

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym (dalej Z.) a wykonawcami (dalej W.) odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia (dalej:e-Zamówenia), która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Z. dopuszcza komunikację za pomocą poczty el. na adres: przetargi@kostrzyn.wlkp.pl (nie dotyczy składania ofert).
3. Z. nie przewiduje sposobu komunikowania się z W.w inny sposób niż (…)wskazanych w SWZ.
4. Identyfikator (ID) postępowania(…):
ocds-148610-34a53e3e-9a85-41df-966c-ae8d7af141be
Postępowanie można wyszukać na e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
3. Z. wyznacza osoby do kontaktu z W.:
Magdalena Trubłajewicz tel. 61/8178 565 wew45,e-mail:przetargi@kostrzyn.wlkp.pl
4. Korzystanie z e-Zamówienia jest bezpłatne.
5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na e-Zamówienia ani logowania.
6. W. zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na e-Zamówienia.
7. Szczegółowe informacje (…) korzystania z e-Zamówienia (…)określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz w zakładce „Centrum Pomocy”.
8. Komunikacja za pośrednictwem e-Zamówienia, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze”.Za ich pośrednictwem odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości.
9. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”. Do korzystania z formularzy służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na e-Zamówienia.
10. Maks. rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem formularzy wynosi 25MB(…)
11. W przypadku problemów tech. związanych z(…) e-Zamówienia wsparcie techn. można uzyskać na stronie https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
12. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, oraz innych dokumentów przyjmuje się datę ich przekazania na e-Zamówienia oraz odpowiednio datę przekazania emaila na adres przetargi@kostrzyn.wlkp.pl.
13. Sposób sporządzenia dokumentów el. musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa RM z dnia 30.12.2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań tech. dla dokumentów el. oraz środków komunikacji el. (…) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dn. 23.12.202 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Z. od W.
14. Rozszerzenia plików muszą być zgodne z Zał.nr 2 do “Rozporządzenia RM w sprawie KRI, minimalnych wymagań dla rejestrów publ. i wymiany informacji w postaci el. oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”. Z. rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .jpg (.jpeg). W celu ewentualnej kompresji danych rekomenduje się wykorzystanie rozszerzeń: .zip, .7Z.
15. Jeżeli dokumenty zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, W., przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
16. Podpisy kwalifikowane muszą spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) 910/2014 - od 1.07.2016 r.
17. W przypadkach nie ujętych zapisami niniejszej SWZ będą miały zastosowanie przepisy ustawy Pzp i aktów wykonawczych.Pozostałe zapisy zgodnie z SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Kostrzyn,
2) osobą właściwą ds. ochrony danych osobowych jest Inspektor Ochrony Danych (IOD), który w imieniu Zamawiającego nadzoruje sferę̨ przetwarzania danych osobowych. Z IOD można kontaktować się̨ pod adresem e-mail: inspektor@rodo-krp.pl , tel. 792 304 042.
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na „Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku” prowadzonym w trybie podstawowym.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym
z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych 1);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO 2);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy
w zakresie niezgodnym z ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu
do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RF.271.1.11.2026.FZ1

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w 2026 roku, który związany jest z realizacją zadań majątkowych.
2. Czynności związane z udzieleniem kredytu w opisie przedmiotu zamówienia stanowić mają katalog zamknięty.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania kredytu w transzach w terminie do 31.12.2026 roku.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do uruchomienia transz kredytu w niepełnej kwocie bez konsekwencji finansowych ze strony Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa, jednak nie mniej niż 50,00 % kwoty wymienionej w punkcie 1. bez podania przyczyn i bez ponoszenia dodatkowych kosztów (w tym opłat i prowizji).
5. Wszystkie czynności wykonywane przez Wykonawcę przy obsłudze Kredytu są bezpłatne dla Zamawiającego (z wyłączeniem wskazanych w Specyfikacji Warunków Zamówienia).
6. Nie dopuszcza się opłat za udzielenie kredytu oraz za uruchomienie transz kredytu. Dopuszcza się prowizję za udzielenie kredytu liczoną jako % od kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu obliczaną przy uruchamianiu transz kredytu. Przy czym prowizja nie może przekroczyć 0,20 % kwoty wykorzystanego kredytu.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku 2 do SWZ.
9. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Wykonawcę czynności w zakresie realizacji zamówienia, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320).

4.2.6.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2038-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

zgodnie z rozdz.XII SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

95

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

czas wypłaty poszczególnych transz kredytu

4.3.6.)Waga

5

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu dotyczące:
1) zdolność do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie.
2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że posiada uprawnienia do prowadzenia na terenie Polski działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe, a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejście w życie ustawy o której mowa w art. 193 ustawy Prawo bankowe.
3) sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie.
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa powyżej w pkt. 1 ppkt. 2) SWZ zostanie spełniony wyłącznie, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
3. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w ust. 1, zostanie dokonana zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia”, w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę oświadczenie i dokumenty, o których mowa w rozdz. VIII niniejszej SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego według załącznika nr 5 do SWZ;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

b) dokumenty potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę uprawnień do prowadzenia na terenie Polski działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe, a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejście w życie ustawy o której mowa w art. 193 ustawy Prawo bankowe.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Formularz ofertowy oraz jeżeli dotyczy: pełnomocnictwo, pełnomocnictwo dla konsorcjum,, oświadczenie o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy pzp, Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu, albo do reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań dotyczących usług tj. udzielenia kredytu przez wykonawcę, który posiada uprawnienia do prowadzenia na terenie Polski działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz.U. z 2024 r. poz. 1646 t.j.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejście w życie ustawy o której mowa w art. 193 ustawy Prawo bankowe.
3. Dokument pełnomocnictwa powinien:
1) określać postępowanie o udzielenie zamówienia, którego dotyczy,
2) wymieniać wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (mocodawców),
3) określać osobę pełnomocnika oraz zakres jego umocowania.
4. Wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik, na adres wskazany w ofercie jako adres do korespondencji.
5. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu na podstawie znajdujących zastosowanie w Postępowaniu przesłanek wykluczenia.
6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, w sytuacjach o których mowa w art. 117 ust. 4 ustawy P.z.p. do oferty załączają oświadczenie, o którym mowa w tym przepisie. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.
7. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia zostanie wybrana, wykonawcy zobowiązani są przedłożyć zamawiającemu, przed zawarciem umowy w sprawie niniejszego zamówienia, umowę regulującą swoją współpracę.
8. Wykonawcy, wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
19.Zakazuje się wprowadzania istotnych zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy z wyjątkiem sytuacji

1) wcześniejszej spłaty Kredytu; 2) wykorzystania mniejszej kwoty Kredytu; 3) zmiany terminu i wysokości spłaty rat, 4) zmiany danych lub przekształcenia organizacyjno – prawnego którejkolwiek ze stron Umowy, 5) zmiany przepisów prawa powodujących, że spłata rat kapitałowych w kwotach określonych w pkt 12 będzie powodowała znaczące pogorszenie wskaźników, o których mowa w art. 243 ustawy o finansach publicznych. Wówczas przewiduje się za zgodą obu stron możliwość wydłużenia okresu spłaty kredytu do 2040 roku. 6) zmian w wysokości ustalonej marży jeżeli nastąpią istotne zmiany przepisów prawa w zakresie stawki podatku od towarów i usług, wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 roku o pracowniczych planach kapitałowych, jeżeli zmiany te będą miały istotny wpływ na koszty wykonania warunków umowy przez Wykoawcę. przy czym Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dowody na wystąpienie opisanych okoliczności; 7) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów – w takim zakresie w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień Umowy do zaistniałego stanu prawnego lub faktycznego.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-17 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

http://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-17 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-15

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia o których mowa w
art.7. ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji
na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zwaną dalej „ustawą o szczególnych rozwiązaniach” .
Zamawiający żąda oświadczenia w tym zakresie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 921 460 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 098 168 zł5 045 311 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 947 143 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 098 168 zł
Mediana
2 921 460 zł
Górny kwartyl
5 045 311 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): SGB-Bank S.A2,7 mln złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Kostrzyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kostrzyn.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.