Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
344 170 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 października 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Oferowany termin gwarancji20%Zatrudnienie osób społecznie marginalizowanych w ramach realizacji zamówienia o których mo20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa instalacji wytwarzających energię elektryczną z promieniowania słonecznego w budynkach Szpitala przy ul. Kościelnej 21 w Lwówku Śląskim i Przychod (...) - PEŁNA NAZWA POST. W POZ. INFORMACJACH

Zamawiający Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Lwówek Śląski, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa instalacji wytwarzających energię elektryczną z promieniowania słonecznego w…”, wybierając ofertę wykonawcy FEBE Sp. z o.o. Wartość umowy: 344 170 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
344 170 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FEBE Sp. z o.o. (Wrocław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 344 169,99 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 020832110

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Morcinka 7

1.5.2.)Miejscowość

Lwówek Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

59-600

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

514732567

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lklimowski@pczlwowek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pczlwowek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1310316

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa instalacji wytwarzających energię elektryczną z promieniowania słonecznego w budynkach Szpitala przy ul. Kościelnej 21 w Lwówku Śląskim i Przychod (...) - PEŁNA NAZWA POST. W POZ. INFORMACJACH

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9d81ac25-2541-4c4b-9f09-51cbedf497f8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408329

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt nr FEDS.02.04-IP.01-0001/24 dofinansowany w ramach Priorytetu nr 02 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku” Działanie nr 02.04 „Innowacje w OZE” Nabór nr FEDS.02.04-IP.01-108/24 Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242794

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

7/NZP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

280384,86 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Budowa instalacji wytwarzających energię elektryczną z promieniowania słonecznego w budynkach Szpitala przy ul. Kościelnej 21 w Lwówku Śląskim i Przychodni przy ul. Morcinka 7 w Lwówku wraz z przyłączami do sieci w ramach projektu pn. „Budowa instalacji wytwarzających energię elektryczną z promieniowania słonecznego w budynkach Szpitala przy ul. Kościelnej 21 w Lwówku Śląskim i Przychodni przy ul. Morcinka 7 w Lwówku Śląskim wraz z przyłączeniami do sieci” nr FEDS.02.04-IP.01-0001/24 dofinansowany w ramach Priorytetu nr 02 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku” Działanie nr 02.04 „Innowacje w OZE” Nabór nr FEDS.02.04-IP.01-108/24 Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa - PFU – załącznik nr 3 do SWZ i wzór umowy – załącznik nr 10 do SWZ. 2. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całość zamówienia. W przypadku złożenia przez Wykonawcę więcej niż jednej oferty na całość zamówienia, wszystkie oferty tego Wykonawcy zostaną odrzucone przez Zamawiającego. W przypadku złożenia przez Wykonawcę oferty na pojedyncze pozycje, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona przez Zamawiającego. UZADADNIENIE: przedmiot zamówienia jest ograniczony miejscowo oraz zakresem. Nie ma możliwości logicznej oraz merytorycznej rozdziału przedmiotu zamówienia na części. Ponadto, wykonanie części zamówienia bez wykonania pozostałych części nie zaspokaja potrzeby Zamawiającego oraz brak wykonania danej części zamówienia uniemożliwia realizacje pozostałych części. Przedmiot zamówienia stanowi nierozdzielną całość i dzielenie tego zamówienia na części ze względów technicznych jak i organizacyjnych spowodowałoby nadmierne trudności przy jego realizacji – zamówienie stanowi jedną całość ze względu na jego specyfikę techniczną. Wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie, a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE). Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw - zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty Wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 dyrektywy, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu. Poszczególne elementy infrastruktury są ze sobą połączone funkcjonalnie i technicznie (wspólne instalacje zewnętrzne). Zamawiający nie może uzależniać realizacji elementów zadania od zdarzeń przyszłych, niepewnych w myśl przepisów kodeksu cywilnego. 3. Zamawiający wymaga, a Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia pracowników wykonujących czynności w zakresie (wszystkie osoby za wyjątkiem Kierownika budowy): prace instalacyjne, montażowe, elektryczne, przygotowanie terenu pod budowę, roboty murarskie, tynkowanie, roboty wykończeniowe, ogólnobudowlane oraz wszystkie inne roboty budowlane szczegółowo określone w dokumentacji przedmiotowego zamówienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przez cały okres realizacji umowy. To samo zobowiązanie dotyczy Podwykonawców i dalszych Podwykonawców Wykonawcy. Wymagania w zakresie art. 134 ust. 2 pkt. 14 ustawy PZP precyzyjnie opisano we wzorze umowy – załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli zatrudnienia osób wykonujących wskazane powyżej czynności przez cały okres realizacji wykonywanych przez niego zadań, w szczególności poprzez wezwanie do okazania dowodów potwierdzających zawarcie przez Wykonawcę umów o pracę z pracownikami wykonującymi prace w w/n zakresie. Kontrola może być przeprowadzona bez wcześniejszego uprzedzenia Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71314200-4 - Usługi zarządzania energią

71355000-1 - Usługi pomiarowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

344169,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

344169,99 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

344169,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FEBE Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8943143326

7.3.3)Ulica

Legnicka 57W, lok. 17

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-203

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

344169,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lwówek Śląski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 344 170 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FEBE Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.