Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku
Zamawiający Gmina Miejska Turek (Turek, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 275 829 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=731, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
26 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIEJSKA TUREK |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 311019384 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | KALISKA 59 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Turek |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 62-700 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL414 - Koniński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@miastoturek.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.miastoturek.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-51b8474d-107a-428c-8cf4-67b239a40778 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00408208 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 625939-2025 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 w ramach naboru nr FEWP.10.06-IZ.00-001/24 w ramach Priorytetu 10 „Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej” Działanie 10.6. Przybliżenie Wielkopolski Wschodniej do osiągnięcia neutralności klimatycznej |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców Miasta Turku”, polegającego na: zaprojektowaniu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, dostarczeniu i wykonaniu (zamontowaniu): 194 instalacji fotowoltaicznych oraz 80 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie miasta Turku. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45312310-3 - Ochrona odgromowa 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego 45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 31430000-9 - Akumulatory elektryczne 51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej 31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne 45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-06 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-07-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | FLEXIPOWER GROUP SP. Z O.O. SP.K. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7312045200 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | KUDROWICE |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 95-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5080354,68 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 120007-2026 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Po stworzeniu wzoru umowy dla zadania pn.: „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku” zostało wszczęte postępowanie przetargowe na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w związku z wykonaniem ww. umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie Nr INW/3/GIN/57/26 z dnia 06.02.2026 r. dodaje się w § 5 ust. 26 o brzmieniu: „Ilekroć w Umowie jest mowa o Inspektorze Nadzoru, inspektorze nadzoru inwestorskiego należy przez to rozumieć Inżyniera Kontraktu”. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wydłużenia terminu realizacji inwestycji wynika z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, które ujawniły się na etapie realizacji projektu, w szczególności: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dotychczasowy zapis § 2 „Termin wykonania Przedmiotu Umowy” ust. 1 ww. umowy otrzymuje następujące brzmienie: „Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Przedmiotu Umowy do dnia 31.07.2026 r.”. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany liczby instalacji fotowoltaicznych z 194 szt. na 177 szt. wynika z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, która ujawniła się na etapie realizacji projektu w związku z rezygnacją części mieszkańców z udziału w projekcie. Wobec zmniejszenia liczby instalacji fotowoltaicznych proporcjonalnie do faktycznej liczby zamontowanych instalacji fotowoltaicznych oraz zgodnie ze złożoną ofertą Wykonawcy zmniejszeniu podlega wynagrodzenie całkowite Wykonawcy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania w ramach Przedmiotu Umowy zamówienie pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”, polegającego na zaprojektowaniu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, dostarczeniu i wykonaniu (zamontowaniu): 177 instalacji fotowoltaicznych oraz 80 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie miasta Turku |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 327359,04 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 4752995,64 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.