Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Turek 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Turku
Strona głównaStrona główna
Wielkopolskie
Powiat Turecki
Turek

Przetargi Turek 2026

971 przetargów w Turku. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Miejska Turek.

W bazie gromadzimy 971 ogłoszeń z Turka, w tym miesiącu pojawiło się 14 nowych (5 w ostatnim tygodniu). Turek to 1,4% rynku woj. wielkopolskiego. Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiWięcej w woj. wielkopolskim
Dane aktualne na4 września 2026 14:26ostatni dodany przetarg
W bazie
971
ogłoszeń dla Turka
W tym mies.
14
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
1,4%
udział w woj. wielkopolskim
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat TureckiPrzetargi budowlane WielkopolskiePrzetargi medyczne i farmaceutyczne WielkopolskiePrzetargi projektowe i dokumentacyjne WielkopolskiePrzetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów WielkopolskiePrzetargi Poznań
Raport rynku: Turek
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 4 września 2026 14:26
971 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Geodezyjne

„Prace geodezyjne polegające na dostosowaniu bazy ewidencji gruntów i budynków do ob. przepisów poprzez założenie ewidencji budynków i lokali oraz aktualizację użytków gruntowych pod budynkami III”

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
TurekBZP
Powiat Turecki
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa sprzętu medycznego jednorazowego i wielorazowego użytku dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 03.09.2026
Termin: 11.09.2026
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa elektrod i papieru do urządzeń medycznych dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 03.09.2026
Termin: 11.09.2026
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Zobacz szczegóły
Budowlane

Wymiana drzwi wewnętrznych do sal rozpraw, w budynku Sądu Rejonowego w Turku przy ul. Legionów Polskich 4

Publikacja: 31.08.2026
Termin: 15.09.2026
TurekBZP
Sąd Rejonowy w Turku
Zobacz szczegóły
Budowlane

MODERNIZACJA CMENTARZA KOMUNALNEGO PRZY UL. CHOPINA W TURKU - ETAP II

Publikacja: 31.08.2026
Termin: 15.09.2026
TurekBZP
Gmina Miejska Turek
Zobacz szczegóły
Planowany budżet413 123 zł
Budowlane

„Rozbudowa i przebudowa budynku administracyjno-biurowego Nadleśnictwa Turek"

Publikacja: 24.08.2026
Termin: 10.09.2026Za 7 dni
TurekBZP
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek
Wadium: 5000 zł
Zobacz szczegóły
Żywność i artykuły spożywcze

Świadczenie usług przygotowania i dostawy posiłków dla pacjentów hospitalizowanych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 21.08.2026
Termin: 31.08.2026Minął
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Wadium: 9000 zł
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa sprzętu jednorazowego do zabiegów chirurgicznych dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 20.08.2026
Termin: 2.09.2026Minął
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Wadium: 4000 zł
Zobacz szczegóły
Sprzątanie i utrzymanie czystości

Kompleksowe utrzymanie czystości w pomieszczeniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 13.08.2026
Termin: 25.08.2026Minął
TurekTED
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Zobacz szczegóły
Maszyny przemysłowe

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 04/2026 Dostawa i montaż pompy ciepła z systemem instalacji

Publikacja: 13.08.2026
Termin: 26.08.2026Minął
TurekBK
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "OPTIM" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zobacz szczegóły
Maszyny przemysłowe

Dotyczące zakupu maszyn i urządzeń do automatyzacji procesu produkcji trumien i urn drewnianych

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 12.09.2026
TurekBK
"STOLTUR" SPÓŁKA JAWNA JAN I MARIAN MILLER
Zobacz szczegóły
Zdrowie i opieka społeczna

Wykonanie diagnoz pogłębionych dzieci i młodzieży przebywających w pieczy zastępczej na terenie powiatu tureckiego w zakresie FAS / FASD.

Publikacja: 10.08.2026
Termin: 19.08.2026Minął
TurekBK
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku
Zobacz szczegóły
Planowany budżet489 994 zł
Budowlane

"Przebudowa drogi leśnej - dojazdu pożarowego nr 20 o nr inw. 220/1499, w leśnictwie Linne – przetarg 2"

Publikacja: 30.07.2026
Termin: 18.08.2026Minął
TurekBZP
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek
Wadium: 5000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

„Budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w mieście Turek

Publikacja: 29.07.2026
Termin: 17.08.2026Minął
TurekBZP
Gmina Miejska Turek
Zobacz szczegóły
Odzież, obuwie, bagaż

Dostawa rękawic medycznych dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 22.07.2026
Termin: 12.08.2026Minął
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa elektrod i papieru do urządzeń medycznych dla Samodzielnego publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 22.07.2026
Termin: 5.08.2026Minął
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Zobacz szczegóły
Energia i paliwa

Dostawa oleju napędowego oraz płynu AdBlue na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 20.07.2026
Termin: 3.08.2026Minął
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

PRZEBUDOWA CHODNIKA - UL. SPORTOWA W MIEŚCIE TUREK

Publikacja: 15.07.2026
Termin: 31.07.2026Minął
TurekBZP
Gmina Miejska Turek
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa sprzętu medycznego jednorazowego i wielorazowego użytku dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku

Publikacja: 14.07.2026
Termin: 22.07.2026Minął
TurekBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Tureckiego w sezonie zimowym 2026/2027 – rejon VII

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 23.07.2026Minął
TurekBZP
Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Tureckiego w sezonie zimowym 2026/2027 – rejon VI

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 22.07.2026Minął
TurekBZP
Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Tureckiego w sezonie zimowym 2026/2027 – rejon V

Publikacja: 09.07.2026
Termin: 27.07.2026Minął
TurekBZP
Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Tureckiego w sezonie zimowym 2026/2027 – rejon IV

Publikacja: 08.07.2026
Termin: 20.07.2026Minął
TurekBZP
Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Tureckiego w sezonie zimowym 2026/2027 – rejon III

Publikacja: 08.07.2026
Termin: 17.07.2026Minął
TurekBZP
Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Rynek przetargów w Turku

•woj. wielkopolskie•Powiat Turecki

Turek to część szerszego rynku zamówień publicznych regionu. Zobacz Przetargi wielkopolskie i przejrzyj pełną listę ogłoszeń z całego województwa.

Turek to aktywny rynek zamówień publicznych w woj. wielkopolskie. Gromadzimy 971 przetargów z tego ośrodka — 1,4% rynku wojewódzkiego. Miesięcznie pojawia się tu około 14 nowych ogłoszeń.

Regularny wolumen pozwala budować portfel zleceń bez przestojów. Warto łączyć monitoring w Turku z alertami na poziomie województwa.

Rynek przetargów w Turku w liczbach

Turek to aktywny rynek lokalny z 971 ogłoszeniami w bazie (0.10% rynku krajowego). Udział w województwie: 1.4%.

Bieżący tydzień jest wyjątkowo aktywny: 5 nowych ogłoszeń przy średnim tempie około 14 miesięcznie. To ponad trzecia część typowego miesięcznego wolumenu, co sugeruje falę nowych publikacji.

Rynek zamawiających w Turku jest silnie skoncentrowany — sam Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 56.3% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Turek ma wyraźną specjalizację branżową — Roboty budowlane stanowi ponad połowę wolumenu. Firmy z tej branży znajdą tu regularne źródło zleceń. Pełna trójka to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne.

W tym samym województwie aktywne są także: Poznań, Kalisz, Piła. Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie ośrodki poszerza pulę dopasowanych postępowań.

Dla mniejszych rynków sprawdza się stały monitoring na poziomie miasta + 2-3 kluczowe kategorie CPV. Szybka selekcja nowych postępowań ogranicza szum i skraca czas analizy.

Popularne kategorie przetargów w Turku

Roboty budowlane260Urządzenia medyczne182Usługi architektoniczne i inżynieryjne141Usługi środowiskowe82Usługi zdrowotne39Usługi edukacyjne34Usługi ogrodnicze31Paliwa i energia31

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Turku

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Alert
Monitoring przetargów Turek
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Region
Przetargi wielkopolskie
Rozszerz research z miasta na całe województwo i złap postępowania satelitarne.
Top zamawiający
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Turecki

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
971
Wszystkich przetargów
14
Średnio miesięcznie
0,1%
Rynku krajowego
1,4%
Województwa

Zamawiający i branże w Turku

Największym zamawiającym w Turku jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku, który odpowiada za 249 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Gmina Miejska Turek (154 ogłoszeń) oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Turku (144 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Turku dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 27% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

Główni zamawiający w Turku

1
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
249 przetargów
2
Gmina Miejska Turek
154 przetargów
3
Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
144 przetargów
4
Gmina Turek
127 przetargów
5
Powiat Turecki
82 przetargów
6
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku
37 przetargów

Struktura branżowa w Turku

Roboty budowlane27%Urządzenia medyczne19%Usługi architektoniczne i inżynieryjne15%Usługi środowiskowe8%Usługi zdrowotne4%Usługi edukacyjne4%Usługi ogrodnicze3%Paliwa i energia3%

Sąsiednie rynki w woj. wielkopolskim

Przetargi Poznań27 185Przetargi Kalisz2503Przetargi Piła2099Przetargi Pawłowice1933Przetargi Gniezno1748Przetargi Leszno1697Przetargi Ostrów Wielkopolski1568Przetargi Konin1507
Wszystkie przetargi w woj. wielkopolskie

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Turku

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Turku

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Turek i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: TurekWojewództwo: WielkopolskieBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan działania dla miasta

Udział kraju
0,1%
Udział województwa
1,4%
TOP 3 zamawiających
56,3%
TOP 3 CPV
60,0%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 56,3% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 60,0% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring na poziom województwa (wielkopolskie), aby łapać przetargi satelitarne poza granicą miasta.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 14 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 5 w tym tygodniu. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Poradnik przetargowy dla Turka

Aby skutecznie pozyskiwać zamówienia w Turku:

  • Ustaw alerty – przy umiarkowanym wolumenie ważne jest, by łapać każde pasujące ogłoszenie. Skonfiguruj powiadomienia.
  • Rozszerz zasięg – monitoruj również województwo i sąsiednie miasta. Zamawiający w Turku czasem publikują postępowania obejmujące szerszy teren.
  • Buduj relacje – przy mniejszej liczbie zamawiających łatwiej poznać ich wymagania i cykle zakupowe. Sprawdź profile na naszej platformie.
  • Znaj procedury – zapoznaj się z Prawem Zamówień Publicznych i przygotuj szablony ofert z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Turku?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 971 ogłoszeń w Turku. W ostatnim okresie pojawia się średnio 14 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 5 w tym tygodniu.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Turku?▼
Największymi zamawiającymi w Turku są: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku (249 przetargów), Gmina Miejska Turek (154 przetargów), Zarząd Dróg Powiatowych w Turku (144 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Turku?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne.
Jak śledzić nowe przetargi w Turku?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Turek i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Bądź na bieżąco z przetargami w Turku

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 4 września 2026 14:26

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Turek

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

188▼ 22,3% r/r
nowych postępowań
137,1 mln zł
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~2,8
ofert na postępowanie
35,8% z jedną ofertą

Trend rynku

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    ZARYS International Group Sp. z o. o. Sp. k.
    39 wygr. · 1,5 mln zł
  2. 2.
    Bialmed Sp. z o.o.
    31 wygr. · 3,1 mln zł
  3. 3.
    Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A.
    19 wygr. · 2,5 mln zł
  4. 4.
    Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.
    18 wygr. · 18 mln zł
  5. 5.

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

Trans-Spili Spółka z o.o.
16 wygr.

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku
    249 post. · 66,9 mln zł
  2. 2.
    Gmina Miejska Turek
    154 post. · 102,8 mln zł
  3. 3.
    Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
    144 post. · 78,4 mln zł
  4. 4.
    Gmina Turek
    127 post. · 111,8 mln zł
  5. 5.
    Powiat Turecki
    85 post. · 24,3 mln zł