Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie wentylacji nawiewno-wywiewnej i dostosowanie do wymagań P.POŻ budynku hali sportowej przy PSP nr 6 w Radomsku

Zamawiający Miasto Radomsko (Radomsko, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie wentylacji nawiewno-wywiewnej i dostosowanie do wymagań P.POŻ budynku hali…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto RadomskoRadomsko, Łódzkie (powiat Radomszczański →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 836 221 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Radomsko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648238

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tysiąclecia 5

1.5.2.)Miejscowość

Radomsko

1.5.3.)Kod pocztowy

97-500

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@radomsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.radomsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8d8a1c87-8312-4537-b2cf-908685d93fe3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie wentylacji nawiewno-wywiewnej i dostosowanie do wymagań P.POŻ budynku hali sportowej przy PSP nr 6 w Radomsku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8d8a1c87-8312-4537-b2cf-908685d93fe3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407996

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039982/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Wykonanie wentylacji i dostosowanie do wymagań p.poż. w budynku hali sportowej przy PSP Nr 6 w Radomsku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00343726

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZP.271.1.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

686399,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn

„Wykonanie wentylacji nawiewno-wywiewnej i dostosowanie do wymagań P.POŻ budynku hali sportowej przy PSP nr 6 w Radomsku”. 2. Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy; dokumentacją projektową opracowaną przez Jednostkę Projektową Mariusz Ciastko MIKADO, ul. Batalionów Chłopskich 50, 97-500 Radomsko, składającą się z: projektów architektoniczno-budowlanych, projektu zagospodarowania terenu, projektów wykonawczych i projektów technicznych pn.: „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania wraz z dostosowaniem do warunków p.poż budynku hali sportowej przy PSP nr 6 w Radomsku”, w tym „ Projektu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła ”; zgodnie z pozwoleniem na budowę; zaktualizowaną ekspertyzą techniczną dotycząca stanu ochrony przeciwpożarowej; postanowieniem Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi; specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót; zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami. 3. Przedmiot umowy obejmuje wykonanie: wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła i funkcją chłodzenia (klimatyzacją) z zasilaniem urządzeń elektrycznych oraz robót budowlanych obejmujących doprowadzenie budynku hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku ( zwana w dalszej części PSP nr 6) do zgodności z przepisami oraz wytycznymi wyszczególnionymi w zaktualizowanej ekspertyzie technicznej oraz postanowieniem Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej straży Pożarnej w Łodzi. 4. Przedmiot umowy obejmuje w szczególności: 1) wykonanie robót budowlanych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego budynku hali sportowej przy PSP nr 6 w zakresie: - zabezpieczenia istniejących ścian od wewnątrz płytami GKF, - budowy ścianki murowanej w klasie EI60 dzielącej komunikację wraz z montażem jednej sztuki szklanych drzwi dymoszczelnych wyposażonych w odblaski i zamek przeciwpaniczny EI30 oraz wyposażone w elektromagnetyczny trzymacz p.poż. na parterze budynku (drzwi DP2 EI30- Arkusz 2 projektu budowlanego; Arkusz 1 projektu wykonawczego br. konstrukcyjnej; Arkusz 1 projektu technicznego br. konstrukcyjnej), - montażu elekrotrzymacza na istniejących drzwiach oznaczonych w dokumentacji projektowej „DP1” (drzwi DP1 EI30- Arkusz 2 projektu budowlanego; Arkusz 1 projektu wykonawczego br. konstrukcyjnej; Arkusz 1 projektu technicznego br. konstrukcyjnej), - dostawy i montażu jednej sztuki drzwi na piętrze budynku o klasie odporności ogniowej EI30 ( sala nr 1.32 - Arkusz 3 projektu budowlanego; Arkusz 2 projektu wykonawczego br. konstrukcyjnej, Arkusz 2 projektu technicznego br. konstrukcyjnej), - montażu oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego oraz znaków ewakuacyjnych, - wykonania robót remontowo-budowlanych (wykucia, przekucia, tynkowanie, malowanie), - wykonania zewnętrznych schodów od strony wschodniej (schody zewnętrzne z kostki betonowej o gr. 6 cm o podestach o wymiarach 180 cm x 150 cm. Dwa stopnie o wymiarach 35 cm x 14 cm, zgodne z przepisami dotyczącymi ewakuacji.) 2) wykonanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła i funkcją chłodzenia (klimatyzacją) dla hali sportowej wraz z zasilaniem urządzeń elektrycznych w zakresie: - demontażu istniejących kanałów wentylacyjnych, - demontażu centrali wentylacyjnej w wentylatorni oraz zespołu wentylacyjnego z nagrzewnicą zlokalizowanego na małej sali ćwiczeń, - wykonania prac budowlanych– przygotowawczych, w celu montażu instalacji wentylacji mechanicznej, - dostawy i montażu urządzeń podstawowych instalacji: centrala klimatyzacyjna, agregat, wentylatory, - dostawy i montażu armatury i przewodów wentylacyjnych, - wykonania instalacji elektrycznej i automatyki, - odbioru technicznego instalacji – potwierdzonego odpowiednimi protokołami, - montażu zabudowy lekkiej instalacji wentylacji wraz z pracami wykończeniowymi, - rozruchu instalacji, - montażu nowych płyt sufitowych systemowych na istniejącej konstrukcji sufitu podwieszanego w korytarzach oraz odtworzenie istniejących sufitów w pomieszczeniach szatni, natrysków, pom. nauczycieli, sali tańca i sali sztuki walki, - montażu ruchomych zasłon w oknach na małej sali zlokalizowanej na parterze o wym. 15,0 m x 5,00m - utwardzenie kostką betonową terenu pod centrale klimatyzacyjne. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: 1) Umowa –wzór/projekt - stanowiący dodatek nr 9 do SWZ, 2) Postanowienie Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi z dnia 03 października 2023 r. (znak: WPZ.52840.139.2023.2.MJ) – stanowiące dodatek nr 10 do SWZ, 3) Zaktualizowana Ekspertyza techniczna dotycząca stanu ochrony przeciwpożarowej sporządzonej przez Rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych– stanowiąca dodatek nr 11 do SWZ, 4) Pozwolenie na budowę nr 232/2025 z dnia 12 maja 2025r.– stanowiące dodatek nr 12 do SWZ, 5) Dokumentacja projektową składająca się z : a) Projektu budowlanego wraz z BIOZ - stanowiącego dodatek nr 13 do SWZ, b) Projektu wykonawczego branży konstrukcyjnej – stanowiącego dodatek nr 14 do SWZ, c) Projektu wykonawczego branży elektrycznej - stanowiącego dodatek nr 15 do SWZ, d) Projektu wykonawczego branży elektrycznej (Zasilanie urządzeń wentylacji i klimatyzacji) - stanowiącego dodatek nr 16 do SWZ, e) Projektu wykonawczego branży sanitarnej - stanowiącego dodatek nr 17 do SWZ, f) Projektu technicznego branży konstrukcyjnej - stanowiącego dodatek nr 18 do SWZ, g) Projektu technicznego branży elektrycznej – stanowiącego dodatek nr 19 do SWZ, h) Projektu technicznego branży elektrycznej (Zasilanie urządzeń wentylacji i klimatyzacji)- stanowiącego dodatek nr 20 do SWZ i) Projektu technicznego branży sanitarnej - stanowiącego dodatek nr 21 do SWZ, 6) STWiOR branży: konstrukcyjnej, elektrycznej i sanitarnej- stanowią dodatek nr 22 do SWZ, 6 Przedmiary robót branż : konstrukcyjnej , elektrycznej i sanitarnej stanowiące dodatek nr 23 do SWZ – ze względu na charakter wynagrodzenia (ryczałt) zostały załączone jedynie informacyjnie - Wykonawca zobowiązany jest zaoferowane wynagrodzenie obliczyć zgodnie z Rozdziałem 17 SWZ. 7. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy ze szczególnym uwzględnieniem zapisów zawartych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 8. Wymagania jakościowe w związku z zastosowaniem kryterium ceny jako jedynego kryterium oceny ofert, odnoszące się do elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej, zaktualizowanej ekspertyzie technicznej oraz postanowieniu Komendanta Wojewódzkiego Państwowej straży Pożarnej w Łodzi, Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, wzorze/projekcie umowy. 9. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń. Wykonawca ma obowiązek wbudować materiały lub urządzenia posiadające nie gorsze właściwości zapewniające zgodne z dokumentami opisującymi przedmiot zamówienia funkcjonowanie elementów, części lub całego obiektu budowlanego. Tym samym dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Jeżeli użyto w SWZ lub dodatkach wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. 10. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 11. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy szczegóły w SWZ i dodatkach.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

31518200-2 - Oświetlenie awaryjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1512797,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1512797,91 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331200-8Instalowanie urządzeń wentylacyjnyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 836 221 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
463 770 zł4 821 665 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 357 895 zł
Źródło próbki
CPV 45331200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
463 770 zł
Mediana
1 836 221 zł
Górny kwartyl
4 821 665 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Radomsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radomsko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331200-8 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.