Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Cena najkorzystniejszej oferty niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę którą Zmawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 2
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa samochodu osobowego o napędzie elektrycznym na potrzeby realizacji świadczeń środowiskowych Poradni Zdrowia Psychicznego”

Zamawiający Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Dostawa samochodu osobowego o napędzie elektrycznym na potrzeby realizacji świadczeń…”. Złożono 4 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 209 472 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Cena najkorzystniejszej oferty niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę którą Zmawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012867570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krypska 39

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

04-082

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

22 810 20 96

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzialzamowien@szpzlo.praga-pld.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpzlo.praga-pld.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https:// platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa samochodu osobowego o napędzie elektrycznym na potrzeby realizacji świadczeń środowiskowych Poradni Zdrowia Psychicznego”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-326920bf-68ea-4a65-a933-77b0aa3c6de8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406801

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00060815/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa samochodu elektrycznego dla zespołów terapeutycznych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

FENX.06.01-IP.03-0007/24

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00339826

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym przeznaczonego do realizacji świadczeń środowiskowych wykonywanych przez Zamawiającego w ramach prowadzonej działalności leczniczej. Na potrzeby Centrum Zdrowia Psychicznego w ZLO Styrska 44 należącym do SZPZLO Warszawa Praga Południe

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena najkorzystniejszej oferty niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę którą Zmawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

161622,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

164800,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
209 472 zł
Próbka: 128 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 623 zł312 794 zł
Rozstęp międzykwartylowy
140 171 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 623 zł
Mediana
209 472 zł
Górny kwartyl
312 794 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.