Zakup używanych pojazdów spalinowych
Zamawiający S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Zakup używanych pojazdów spalinowych”. Termin składania ofert upływa 2 września 2026, 12:00. Wadium: 3 000 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 3 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 2 września 2026, 12:0014h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1484, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
10 lipca 2026
Termin ofert: 24 sierpnia 2026 12:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
18 sierpnia 2026
Nowy termin: 2 września 2026 12:00Zmienia wersję 478000-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup używanych pojazdów spalinowych z przeniesieniem własności spalinowych zespołów trakcyjnych wraz z dokumentacją oraz wykonaniem prac niezbędnych do dopuszczenia ich do użytkowania.
- 2
Zakresramach zamówienia przewidziano Etap 1 sprzedaży i Etap 2 prac dopuszczeniowych, a dla Etapu 2 dodatkowo prawo opcji obejmujące zabudowę systemu ETCS.
- 3
RyzykoWadium wynosi 3 000 000,00 zł, a wykonawca ma wykazać co najmniej jedną usługę czwartego lub wyższego poziomu utrzymania w ostatnich 5 latach.
Kontekst Atlasu
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 17 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 4 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 9 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | POLREGIO S.A. |
| NIP | 5262557278 |
| Adres | ul. Kolejowa 1, 01-217 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup używanych pojazdów spalinowych |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50222000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego |
| Dodatkowe kody CPV | 34620000-9 - Tabor kolejowy |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 3 000 000,00 PLN. Szczegółowe informacje zawiera Rozdział XI SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-02 12:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Przedmiotowe środki dowodowe | W celu potwierdzenia zgodności oferowanych Pojazdów z wymaganymi Zamawiającego, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy potwierdzającego, że oferowane Pojazdy spełniają wymagania zawarte w OPZ, zgodnie ze wzorem Załącznika nr 1 do Formularza ”Oferta”. 2. O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. 3. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, wobec których zachodzą okoliczności określone: 1) w art. 108 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp, z wyłączeniem art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) ustawy Pzp oraz art. 108 ust 1 pkt 2 w związku z art. 108 ust 1 pkt 1 lit h) ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; 2) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514); 3) w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 4. Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał: a) co najmniej jedną usługę czwartego lub wyższego poziomu utrzymania – w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 października 2005 r. w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 226 z późn. zm.) – która obejmowała co najmniej cztery spalinowe zespoły trakcyjne wyprodukowane po 01.01.1998 r., przy czym wartość brutto usługi przypadająca na każdy z tych zespołów wynosiła co najmniej 4 000 000,00 PLN, tj. łączna wartość tych usług wynosiła co najmniej 16 000 000,00 PLN lub - co najmniej cztery usługi czwartego lub wyższego poziomu utrzymania – w rozumieniu ww. rozporządzenia – z których każda obejmowała co najmniej jeden spalinowy zespół trakcyjny wyprodukowany po 01.01.1998 r., przy czym wartość brutto każdej z tych usług wynosiła co najmniej 4 000 000,00 PLN, tj. łączna wartość tych usług wynosiła co najmniej 16 000 000,00 PLN; b) Wykonawca wykaże, że jest wpisany na Listę Zatwierdzonych Dostawców (dalej: LZD), w rozumieniu Zasad WKZ , tj.: - znajduje się na LZD, lub - złożył wniosek o zakwalifikowanie do LZD zgodnie z Zasadami WKZ (dalej: Wniosek) - (nie później do upływu terminu składania ofert, o którym mowa w Rozdziale XIII SWZ. Za termin złożenia Wniosku uznaje się datę i godzinę jego wpływu na adres e-mail Zamawiającego wskazany w §5 ust. 1 Zasad WKZ). Procedura kwalifikacji Wykonawcy do LZD została określona w Zasadach WKZ. Zakończenie procedury kwalifikacji przez Zamawiającego nastąpi nie później niż przed wyborem najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniem postępowania. Ofertę Wykonawcy, który nie wykaże spełnienia powyższego warunku, Zamawiający odrzuci na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b) lub c) ustawy Pzp. 5. Ocena spełniania warunku określonego przez Zamawiającego zostanie dokonana według formuły „spełnia/nie spełnia” na podstawie dokumentów określonych w SWZ. 6. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Termin otwarcia ofert 02 września 2026 r. godz. 12:30 Termin związania ofertą upływa w dniu 30 grudnia 2026 r. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →