ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Modernizacja pomieszczeń ZLO przy ul. Abrahama 16 w Warszawie"

Zamawiający Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Modernizacja pomieszczeń ZLO przy ul. Abrahama 16 w Warszawie”. Termin składania ofert minął 31 sierpnia 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 sierpnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    17 sierpnia 2026

    Termin ofert: 31 sierpnia 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest modernizacja 4 gabinetów oraz przylegających do nich ciągów komunikacyjnych Zakładu Lecznictwa Otwartego przy ul. Abrahama 16 w Warszawie.

  • 2

    ZakresWykonawca musi posiadać OC na co najmniej 200 000,00 zł i wykazać jedną robotę budowlaną o wartości co najmniej 100 000,00 zł brutto obejmującą roboty ogólnobudowlane i instalacyjne.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje prawo opcji dla dostawy, montażu i uruchomienia systemów klimatyzacji w pomieszczeniach wskazanych w OPZ wraz z robotami towarzyszącymi i odtworzeniowymi.

  • 4

    RyzykoRealizacja trwa do 2026-11-20, wymagane jest zabezpieczenie należytego wykonania umowy, a zamawiający może skorzystać z opcji tylko po złożeniu pisemnego oświadczenia i przy dostępności środków.

Kontekst Atlasu

  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 47% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012867570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krypska 39

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

04-082

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

228102096

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzialzamowien@szpzlo.praga-pld.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpzlo.praga-pld.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja pomieszczeń ZLO przy ul. Abrahama 16 w Warszawie"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-eea33b7a-fced-4358-84cd-1572971b4261

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394889

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

FENX.06.01-IP.03-0001/23

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https:// platformazakupowa.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu
platformy zakupowej platformazakupowa.pl, adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/szpzlo.praga-pld

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim. Komunikacja w postępowaniu, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub
oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Ofertę należy złożyć podpisaną kwalifikowanym
podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. Podpisy
kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać “Rozporządzenie Parlamentu
Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku
wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady
Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla
dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub
konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania
czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.,
g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Szczegółowe zapisy dot. wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawiera Dział XII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia
27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych
osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
(ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”,
Zamawiający informuje, że:
1. administratorem danych osobowych jest: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa
Otwartego Warszawa Praga Południe, ul. Krypska 39; 04-082 Warszawa
2. dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów
Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe z siedzibą przy ul. Krypskiej 39, 04-082
Warszawa: Tomasz Gorczycki-Smyk, email: iod@szpzlo.praga-pld.pl
3. dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO w celu związanym
z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego numer SZPZLO/ZP/22/26 pn.
„Modernizacja pomieszczeń ZLO przy ul. Abrahama 16 w Warszawie", prowadzonym w trybie
podstawowym z możliwością prowadzenia negocjacji na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy z dnia 11
września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793.), w procedurze
właściwej dla zamówień publicznych, których wartość nie przekracza progów unijnych;
4. odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie
dokumentacja postępowania w oparciu o umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych
oraz o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U.
z 2026 r. poz. 793.), dalej „ustawą Pzp”, a także podmioty uprawnione do ich przetwarzania na
podstawie przepisów prawa lub zawartych umów powierzania przetwarzania danych osobowych.
5. Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 oraz ust. 4 ustawy Pzp, przez okres 4
lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres
obowiązywania umowy przekracza 4 lata – przez cały okres obowiązywania umowy.
6. Obowiązek podania danych osobowych bezpośrednio dotyczących osoby, której dane dotyczą,
wynika z przepisów ustawy Pzp i jest związany z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z przepisów ustawy Pzp.
7. W odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany,
w tym nie będzie stosowane profilowanie, o którym mowa w art. 22 RODO.
8. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje:
– na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych jej dotyczących;
– na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych*;
– na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych
osobowych, z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO**;
– prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli osoba, której
dane dotyczą uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.
9. Osobie, której dane dotyczą, nie przysługuje:
– w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
– prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
– na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż
podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji 4 gabinetów oraz przylegających do nich ciągów komunikacyjnych Zakładu Lecznictwa Otwartego przy ul. Abrahama 16 w Warszawie, w celu
dostosowania i poprawy funkcjonalności pomieszczeń przeznaczonych do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

4.2.6.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45442100-8 - Roboty malarskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji.
Prawo opcji obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie systemów klimatyzacji w pomieszczeniach wskazanych w OPZ wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji, podłączeń, prób, sprawdzeń oraz robót towarzyszących i odtworzeniowych.

Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości, poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, w terminie określonym w Projektowanych Postanowieniach Umowy.

Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu objętego prawem opcji ani o zapłatę wynagrodzenia za niewykorzystany zakres opcji
Realizacja zakresu objętego prawem opcji nastąpi na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, z uwzględnieniem szczegółowych postanowień OPZ i umowy
Wynagrodzenie za wykonanie zakresu objętego prawem opcji będzie zgodne z ceną zaoferowaną przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym i Kalkulacji ceny ofertowej i nie ulegnie zwiększeniu z tytułu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji.
Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego oraz posiadania środków finansowych umożliwiających realizację zakresu opcjonalnego.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 200 000,00 zł.
2) Zdolność techniczna lub zawodowa
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie,
należycie wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie, remoncie lub modernizacji budynku lub jego części, obejmującą roboty ogólnobudowlane i instalacyjne, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

dział XI SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Załącznik nr 9 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy - § 15

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-31 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/szpzlo.praga-pld na stronie internetowej prowadzonego postępowania

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-31 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 225 zł
Próbka: 147 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 204 zł631 827 zł
Rozstęp międzykwartylowy
436 624 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 204 zł
Mediana
317 225 zł
Górny kwartyl
631 827 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.08.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.