ZMIANA SPOSOBU OGRZEWANIA Z WĘGLOWEGO NA OGRZEWANIE GAZOWE W LOKALACH MIESZKALNYCH ZLOKALIZOWANYCH W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH BĘDĄCYCH W ZASOBACH MZBK W LESZNIE – ETAP I
Zamawiający Miejski Zakład Budynków Komunalnych w Lesznie (Leszno, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „ZMIANA SPOSOBU OGRZEWANIA Z WĘGLOWEGO NA OGRZEWANIE GAZOWE W LOKALACH MIESZKALNYCH…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 385 795 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
19 maja 2026
Termin ofert: 3 czerwca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
03 lipca 2026
2 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
03 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
21 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
07 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
25 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miejski Zakład Budynków Komunalnych w Lesznie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 410512441 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Jana Dekana 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Leszno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@mzbk-leszno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.mzbk-leszno.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f2326d2a-3d14-4656-960e-cb457181a13b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00406321 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00251160 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | ZMIANA SPOSOBU OGRZEWANIA Z WĘGLOWEGO NA OGRZEWANIE GAZOWE W LOKALACH MIESZKALNYCH ZLOKALIZOWANYCH W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH BĘDĄCYCH W ZASOBACH MZBK W LESZNIE – ETAP I |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1 Część I przedmiotu zamówienia, w skład której wchodzą: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 45331110-0 - Instalowanie kotłów 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-16 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | NADOL-GAZ Mateusz Nadolny |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6972095126 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wierzbowa 10/1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | LESZNO |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 64-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 108060,58 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00321738/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-03 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji prac w lokalu mieszkalnym zlokalizowanym w Lesznie przy ul. Niepodległości 33/6, Wykonawca napotkał niezależną od siebie i od Zamawiającego przeszkodę o charakterze losowym i logistycznym. Pomimo podjęcia wszelkich wymaganych i należytych działań, Wykonawca nie był w stanie skontaktować się z lokatorem wskazanego mieszkania w celu uzyskania dostępu do lokalu i bezpiecznego przeprowadzenia robót budowlanych związanych ze zmianą sposobu ogrzewania. Okoliczność ta została oficjalnie udokumentowana. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku z okolicznościami wskazanymi w § 1, zmianie ulega § 2 ust. 1 lit. a) Umowy nr TZP.459.41.2026 z dnia |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji prac w lokalu mieszkalnym zlokalizowanym w Lesznie przy ul. Niepodległości 14/8, Wykonawca napotkał niezależną od siebie i od Zamawiającego przeszkodę. Konieczność wykonania robót dodatkowych w ww. lokalu mieszkalnym wynikła w trakcie prac zawiązanych ze zmianą sposobu ogrzewania i wydzielenia z części strychu pomieszczenia kotłowni. Wykonanie przedmiotu zamówienia stało się obiektywnie niemożliwe, bez konieczności wykonania robót dodatkowych. W związku z powyższym zaistniała konieczność wykonania tzw. „suchych tynków” z płyt ognioodpornych na dwóch ścianach wspomnianego pomieszczenia. Zakres robót obejmuje ich wymianę. Wartość robót dodatkowych wynosi 1 502,52 zł brutto, a okoliczność ta została oficjalnie udokumentowana w Protokole Konieczności z |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Działając na podstawie § 16 ust. 1 pkt 11) Umowy nr TZP.459.41.2026 z dnia 16.06.2026r. oraz art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), zgodnie z Protokołem Konieczności z dnia 23.07.2026 r., Strony postanawiają dokonać zmiany Umowy poprzez zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy z uwagi na konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zakresem zamówienia wynikającym z dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Tym samym zmianie ulega wynagrodzenie ryczałtowe Wykonawcy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1502,52 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 109563,10 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).