Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, której cena znacząco przekraczała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa toru pumptrack wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Tarczyn

Zamawiający Gmina Tarczyn (Tarczyn, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Budowa toru pumptrack wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Tarczyn”.

Zamawiający: Gmina TarczynTarczyn, Mazowieckie (powiat Piaseczyński →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 294 918 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, której cena znacząco przekraczała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TARCZYN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015891250

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juliana Stępkowskiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Tarczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

05-555

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

22 7157919

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

monika.borkowska@tarczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.tarczyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d0e79a03-bdde-4b26-99ff-6035b2c92d26

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa toru pumptrack wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Tarczyn

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d0e79a03-bdde-4b26-99ff-6035b2c92d26

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405397

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039511/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Projekt i budowa pumptrakc

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00364022

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

678861,79 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego budowy toru pumptrack wraz z infrastrukturą towarzyszącą (typu ławki, kosze na śmiecie, stojaki rowerowe), oświetleniem, odwodnieniem i zagospodarowaniem zielenią w Gminie Tarczyn – w trybie zaprojektuj i wybuduj.
Lokalizacja – teren rekreacyjno-sportowy w Drozdach, Park Miejski, ul. 1 Maja 19, 05-555 Tarczyn, dz. nr ew. 7/3, obręb 003 Drozdy
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wykonanie koncepcji opracowania oraz pozyskanie aktualnych map do celów projektowych,
2) opracowanie dokumentacji projektowej budowy:
a) toru pumptrack,
b) odwodnienia,
c) oświetlenia,
d) zagospodarowania zielenią
e) infrastruktury towarzyszącej typu ławki, kosze na śmiecie, stojaki rowerowe itp.
Jako dokumentację projektową rozumie się kompletną dokumentacje projektową w zakresie niezbędnym do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, pozwoleń itp., projekt techniczny w zakresie niezbędnym do wykonania robót, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorys.
3) złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o pozwolenie na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót niewymagających pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Piasecznie,
4) budowę toru pumptrack wraz z odwodnieniem, oświetleniem, zagospodarowaniem zielenią i infrastrukturą towarzyszącą – zgodnie z opracowaną dokumentacją,
5) zapewnienie nadzoru autorskiego autorów dokumentacji projektowej podczas realizacji robót budowlanych,
6) zapewnienie obsługi geodezyjnej i opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy, stanowiący załącznik nr 8 do swz.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, której cena znacząco przekraczała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112720-8Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
294 918 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
210 037 zł565 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
355 098 zł
Źródło próbki
CPV 45112720· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
210 037 zł
Mediana
294 918 zł
Górny kwartyl
565 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tarczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarczyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.