Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
866 393 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 866 393 zł – 1 426 572 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Termin gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie drenażu opaskowego z uporządkowaniem instalacji kanalizacji deszczowej oraz wykonanie izolacji ścian fundamentowych pawilonu nr 1 Sanatorium Uzdrowiskowego „ZIMOWIT” w Dusznikach- Zdroju

Zamawiający Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. (Sokołowsko, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie drenażu opaskowego z uporządkowaniem instalacji kanalizacji deszczowej oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlany KRIBUD Ryszard Zapała. Wartość umowy: 866 393 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
866 393 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 lipca 2026

    Termin ofert: 20 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlany KRIBUD Ryszard Zapała (Ząbkowice Śląskie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 866 392,50 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 866 392,50 zł do 1 426 572,38 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890314440

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa, 3

1.5.2.)Miejscowość

Sokołowsko

1.5.3.)Kod pocztowy

58-351

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@sanatoria-dolnoslaskie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://sanatoria-dolnoslaskie.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sanatoria-dolnoslaskie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie drenażu opaskowego z uporządkowaniem instalacji kanalizacji deszczowej oraz wykonanie izolacji ścian fundamentowych pawilonu nr 1 Sanatorium Uzdrowiskowego „ZIMOWIT” w Dusznikach- Zdroju

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a203243f-8f6e-4795-85a6-405779d22dae

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405064

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00321406

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/31/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych, polegających na wykonaniu drenażu opaskowego wraz z uporządkowaniem instalacji kanalizacji deszczowej oraz wykonaniem izolacji ścian fundamentowych w zakresie Pawilonu nr 1 Sanatorium Uzrowiskowego „ZIMOWIT” w Dusznikach - Zdroju, zgodnie z poniższą dokumentacją:
1) Drenaż opaskowy wraz z uporządkowaniem instalacji kanalizacji deszczowej oraz wykonanie izolacji ścian fundamentowych Pawilonu nr 1 Sanatorium Uzdrowiskowego „ZIMOWIT” w Dusznikach-Zdroju:

a) PB – Budowa drenażu opaskowego wraz z uporządkowaniem instalacji kanalizacji deszczowej oraz wykonanie izolacji ścian fundamentowych w pawilonie nr 1 i 2 w obiekcie Sanatorium Uzdrowiskowego ZIMOWIT zlokalizowanego przy ul. Chopina 3 w Dusznikach-Zdrój dz. nr 112, 91/4, 108 obręb nr 0002 Zdrój
b) Zaświadczenie ZPAiB.6743.6.30.2020 z dnia 01.12.2020r. dot. braku sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych
c) Przedmiar robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43124100-9 - Drenaże

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

866392,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1426572,38 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

866392,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowlany KRIBUD Ryszard Zapała

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8871000562

7.3.3)Ulica

ul. Zwrócona 114

7.3.4)Miejscowość

Ząbkowice Śląskie

7.3.5)Kod pocztowy

57-200

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

866392,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111240-2Roboty w zakresie odwadniania grunt…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 977 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
207 862 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
564 495 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
207 862 zł
Mediana
332 977 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sokołowsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 866 393 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111240-2 (Roboty w zakresie odwadniania gruntu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlany KRIBUD Ryszard Zapała (Ząbkowice Śląskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.