Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotowego zadania wynosi 369.000 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zadania do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej. W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego należało unieważnić na podstawie art. 255 pkt. 3), który stanowi: „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówien

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz ładowacza czołowego 3 sekcyjnego

Zamawiający Gmina Karlino (Karlino, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz ładowacza czołowego 3…”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina KarlinoKarlino, Zachodniopomorskie (powiat Białogardzki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotowego zadania wynosi 369.000 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zadania do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej. W związku z powyższym… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Karlino

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Karlino

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920475

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Jana Pawła II 6

1.5.2.)Miejscowość

Karlino

1.5.3.)Kod pocztowy

78-230

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@karlino.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.karlino.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb71bb13-eddf-4193-b652-42b1986a22ad

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz ładowacza czołowego 3 sekcyjnego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb71bb13-eddf-4193-b652-42b1986a22ad

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404957

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00027007/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Poprawa jakości systemów selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie ZMiGDP- zakup ciągnika

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356470

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.GP.271.9.2026.AO

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z przyczepą rolniczą i ładowaczem czołowym 3-sekcyjnym, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2025 r.
Przedmiot zamówienia musi być nowy, w pełni sprawny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych oraz spełniać wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe określone w szczegółowym opisie zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. Sprzęt powinien posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych i instrukcję obsługi w języku polskim.
Zamawiający wymaga by ciągnik wraz z osprzętem objęty był min. 24 miesięcznym okresem gwarancji. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt i na własne ryzyko, adres dostawy: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ul. Kołobrzeska 4A, 78-230 Karlino.
Wykonawca zapewni wykonywanie napraw gwarancyjnych w autoryzowanym serwisie producenta. Jeżeli autoryzowany serwis znajduje się w odległości przekraczającej 200 km od siedziby Zamawiającego, Wykonawca zapewni na własny koszt odbiór i dostarczenie sprzętu do miejsca wykonywania napraw gwarancyjnych.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ - OPZ.

3. W przypadku wystąpienia w Opisie Przedmiotu Zamówienia nazw materiałów lub przyjętej technologii należy je zrozumieć jako określenie minimalnych wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych.

4. Rozwiązania równoważne:
1) jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie co najmniej takich samych (minimalnych) parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych;
2) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez
Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami;
3) w przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

16500000-0 - Przyczepy lub naczepy samozaładowcze i wyładowcze do celów rolniczych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotowego zadania wynosi 369.000 zł.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zadania do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej.

W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego należało unieważnić na podstawie art. 255 pkt. 3), który stanowi: „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

387900 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

861000 PLN

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karlino prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karlino.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.