Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
281 200 zł
Umowa zawarta
7 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 281 200 zł – 332 125 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Możliwość korzystania z bazy rekreacyjnej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Organizacja i przeprowadzenie siedmiodniowego wyjazdu integracyjnego dla zawodowych form rodzinnej pieczy zastępczej połącz. z opieką wytchnieniową, w ramach projektu pn. „Bliżej rodziny i dziecka...

Zamawiający Powiatowe Centrum Usług Wspólnych (Kędzierzyn-Koźle, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Organizacja i przeprowadzenie siedmiodniowego wyjazdu integracyjnego dla zawodowych form…”, wybierając ofertę wykonawcy C.M.T. Sp. z o.o. Wartość umowy: 281 200 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
281 200 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 czerwca 2026

    Termin ofert: 7 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy C.M.T. Sp. z o.o. (Jaworzno), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 281 200,00 zł (umowę zawarto 7 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 281 200,00 zł do 332 125,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWE CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH

1.3.)Oddział zamawiającego

PCUW KK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366209564

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Konstantego Damrota 30

1.5.2.)Miejscowość

Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.)Kod pocztowy

47-220

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@cuwkk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.cuwkk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/f7d8722a-4b91-49d6-bf2c-fe4d5d15d4c9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Organizacja i przeprowadzenie siedmiodniowego wyjazdu integracyjnego dla zawodowych form rodzinnej pieczy zastępczej połącz. z opieką wytchnieniową, w ramach projektu pn. „Bliżej rodziny i dziecka...

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-57cc78ab-69f2-4291-8aa5-07efb2b7c5fe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403935

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043050/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.3 Wyjazdy integracyjne dla rodzin zastępczych. Realizacja projektu

"Bliżej rodziny i dziecka"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze Europejskie wspierające włączenie społeczne w opolskim, działanie 6.7 Wsparcie rodziny i pieczy zastępczej

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00313192

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.262.34.2026.AŚ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1 Przedmiotem zamówienia jest

Organizacja i przeprowadzenie siedmiodniowego wyjazdu integracyjnego dla zawodowych form rodzinnej pieczy zastępczej połączonego z opieką wytchnieniową, w ramach projektu pn. „Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej - etap II” realizowanego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze Europejskie wspierające włączenie społeczne w opolskim, działanie 6.7 Wsparcie rodziny i pieczy zastępczej 1.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Zamówienie polega na kompleksowym zorganizowaniu i przeprowadzeniu 7 dniowego (6 noclegów) wyjazdu integracyjnego dla zawodowych form rodzinnej pieczy zastępczej połączonego z opieką wytchnieniową dla łącznie max. 135 uczestników, w tym 90 kobiet i 45 mężczyzn, planowana struktura wieku uczestników: 1) Dzieci – 92 osób 2) Dorośli – 43 osób, w tym 30 rodziców zastępczych. wraz z zapewnieniem usług dodatkowych: wyżywienie i nocleg wraz z dowozem, wykupienie ubezpieczenia NNW, zabiegi odnowy biologicznej, zapewnienie wykwalifikowanej kadry, animacje, zajęcia sportowe. Minimalna ilość uczestników to 95 osób. Zmniejszenie liczby uczestników nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę roszczeń o zrealizowanie pozostałej części usługi ani o zapłatę równowartości niezrealizowanych usług czy też odszkodowania za ich niezrealizowanie. 5.2 Cel wyjazdu jest wsparcie rodzin zastępczych zawodowych, rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zawodowych o charakterze pogotowia poprzez stworzenie warunków do integracji, wymiany doświadczeń oraz zapewnienie możliwości skorzystania z opieki wytchnieniowej. Realizacja tego zadania przyczyni się do wzmocnienia kondycji psychofizycznej osób sprawujących pieczę zastępczą oraz podopiecznych, co w efekcie pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie rodzin w systemie opieki. 1.3 Termin realizacji zamówienia: 7 dni (6 noclegów) w miesiącu sierpniu 2026r. Szczegółowy termin zostanie podany przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy, po uzyskaniu akceptacji Jednostki organizacyjnej. 5.4. W ramach zamówienia Wykonawca zapewnia: 1) Ubezpieczenie: Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia łącznie max. 135 osób wskazanych przez Jednostkę organizacyjną od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas wyjazdu w wysokości 10 000 zł/uczestnika. 2) Transport: Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem również wynajem pojazdu lub pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą/kierowcami. Przewóz powinien być przeprowadzony zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. 2025 poz. 1490 ze zm.), ustawą Prawo przewozowe (Dz. U. z 2024 r. poz. 1262) oraz Ustawą Prawo o ruchu drogowym (Dz. 2024 poz. 1251 ze zm.). a) Liczba miejsc siedzących, co najmniej 135 osób + kierowca/kierowcy. Usługa będzie polegać na przewozie uczestników na trasie Kędzierzyn-Koźle – wskazana miejscowość – Kędzierzyn-Koźle. Usługę będzie mógł wykonać podmiot posiadający uprawnienia do wykonywania określonej działalności tj. posiadać zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. b) Pojazd/y musi/szą posiadać aktualne badania techniczne, a ponadto musi posiadać ważną polisę ubezpieczenia OC i NNW w zakresie ryzyka wynikającego z prowadzonej działalności. Wyposażenie obowiązkowe: pasy bezpieczeństwa, klimatyzacja/ogrzewanie, toaleta, woreczki na śmieci. Wykonawca w razie awarii pojazdu zapewnia pojazd zastępczy na własny koszt, spełniający wymagania określone w ogłoszeniu o zamówieniu, w czasie nie dłuższym niż 3 godziny. Przynajmniej 1 pojazd musi być dostosowany do wymagań osób z niepełnosprawnością. c) Godziny wyjazdu muszą się mieścić w przedziale 8.00-11.00, natomiast godziny powrotu w przedziale 18.00-21.00. Konkretna godzina musi zostać wskazana przez wykonawcę w programie wyjazdu. Autokar musi być podstawiony na co najmniej godzinę przez planowaną godziną wyjazdu. Planowanym miejscem wyjazdu ma być Koźle - Parking nad Odrą (obok stacji Orlen). d) W trakcie każdego przejazdu muszą zostać zapewnione przynajmniej 2 postoje, co najmniej 10 minutowe, po każdej godzinie jazdy, jeżeli czas jazdy wyniesie nie więcej niż 2 godziny, dopuszcza się 1 przerwę. e) Transport musi odbyć się najkrótszą trasą, wszelkie opłaty dodatkowe, np. za płatne odcinki dróg czy miejsca parkingowe ponosi wykonawca. 3) Zakwaterowanie: Hotel o standardzie min. 3 gwiazdkowym, znajdujący się w miejscowości atrakcyjnej pod względem turystycznym, oddalony nie więcej niż 170 km od Kędzierzyna-Koźla, którego standard jest równoznaczny z 3 gwiazdkami zgodnie z ustawą o usługach hotelarskich. Przez miejscowość atrakcyjną turystycznie rozumie się miejscowość posiadającą udokumentowane walory przyrodnicze (w szczególności: góry, jeziora, parki narodowe lub krajobrazowe, unikalne formy krajobrazu) lub walory kulturowe (w szczególności: zabytki, muzea, historyczne układy urbanistyczne, żywe tradycje regionalne), która jednocześnie dysponuje na swoim terenie lub w bezpośrednim sąsiedztwie bazą rekreacyjną, zgodnie z pozostałymi zapisami OPZ(...) 4) Zapewnienie opieki: podczas pobytu we wskazanym hotelu. Wykonawca ma zapewnić animatorów/instruktorów/opiekunów (zwanych dalej personelem) dla dzieci na min. 6 godzin dziennie, pomiędzy śniadaniem a kolacją, który będzie sprawował opiekę nad dziećmi podczas zajęć sportowych, dostępu do basenu oraz korzystania przez rodziców z zabiegów odnowy biologicznej. Opieka powinna być dostosowana dla kilku przedziałów wiekowych, personel musi wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami, przez co rozumie się np. warsztaty robienia z gliny, z osobą która zajmuje się garncarstwem, zajęcia na basenie z instruktorem pływania itd. 5) Dokumentacja fotograficzna: Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia dokumentacji fotograficznej przebiegu działań realizowanych w ramach projektu aparatem cyfrowym lub smartfonem (min. 18 MP) – minimum 20 zdjęć dobrej jakości z realizacji danego elementu zamówienia, przekazywanych w wersji elektronicznej Jednostce organizacyjnej, np. z realizacji warsztatów/animacji, z pobytu na basenie, z posiłku, itd. Zdjęcia muszą obejmować prawidłowe oznaczenia zgodnie z Zasadami promocji projektów współfinansowanych ze środków programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 (FEO 2021-2027). Materiał fotograficzny Wykonawca przekaże Jednostce organizacyjnej niezwłocznie po zakończeniu działania drogą elektroniczna oraz na nośniku pamięci flash USB typu A („pendrive”) w przeciągu 7 dni po zakończeniu działania. 6) Wyżywienie: Jadłospis ma być dobrany w taki sposób, aby uwzględniał zasady racjonalnego żywienia, dostosowanego do wieku osób będących uczestnikami wyjazdu. Uczestnicy muszą otrzymać pełnowartościowe posiłki. Posiłki mają być zróżnicowane każdego dnia. Usługa gastronomiczna w formie śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji dla max. 135 osób. W przypadku diet szczegółowych, zostaną dookreślone w momencie podania przez Zamawiającego ostatecznej liczby uczestników. W pierwszym dniu wyjazdu usługa obejmie obiad, podwieczorek oraz kolację, natomiast w ostatnim śniadanie i obiad SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZNAJDUJE SIĘ W PKT 5 SWZ I PROJEKTOWANYCH POSTANOWIENIACH UMOWY

4.5.3.)Główny kod CPV

63500000-4 - Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55000000-0 - Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe

92000000-1 - Usługi rekreacyjne, kulturalne i sportowe

98330000-5 - Usługi zapewnienia komfortu fizycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

281200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

332125,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

281200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

C.M.T. Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

122740946

7.3.3)Ulica

ul. Sztygarów 17

7.3.4)Miejscowość

Jaworzno

7.3.5)Kod pocztowy

43-600

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

281200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiający informuje ponadto, że w terminie składania ofert wpłynęły dokumenty przesłane przez wykonawcę Biuro Usługowo - Turystyczne ATLANTIC, które nie zawierały strony Formularza ofertowego obejmującej cenę oferty ani informacji pozwalających na jej ustalenie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

63500000-4Usługi biur podróży, podmiotów tury…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
145 853 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
92 750 zł269 330 zł
Rozstęp międzykwartylowy
176 580 zł
Źródło próbki
CPV 63500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
92 750 zł
Mediana
145 853 zł
Górny kwartyl
269 330 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Usług Wspólnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kędzierzyn-Koźle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 281 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 63500000-4 (Usługi biur podróży. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: C.M.T. Sp. z o.o. (Jaworzno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.