Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 667 935 zł
Umowa zawarta
27 lipca 2026
Okres realizacji
do 1 maja 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 2 667 935 zł – 3 563 925 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie czasu realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa Centrum Rozwoju nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie

Zamawiający Gmina Miasto Chełmno (Chełmno, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa Centrum Rozwoju nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe InSald Mariusz Szymański. Wartość umowy: 2 667 935 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasto ChełmnoChełmno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Chełmiński →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 667 935 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 kwietnia 2026

    Termin ofert: 12 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe InSald Mariusz Szymański (Chełmno).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 667 935,42 zł (umowę zawarto 27 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 2 667 935,42 zł do 3 563 925,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 1 maja 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Chełmno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118483

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Chełmno

1.5.3.)Kod pocztowy

86-200

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

budownictwo@chelmno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://chelmno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/chelmno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Centrum Rozwoju nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-25a36a4c-3f26-4c34-bc2d-a2e062548f42

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403578

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022044/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Centrum rozwoju usług turystycznych nad Jeziorem Starogrodzkim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00209063

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TI.271.4.2026.PD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje:
1.1. Remont istniejącego pomostu – wymiana desek pomostu, wymiana balustrad, impregnacja konstrukcji drewnianej powyżej lustra wody
1.2. Remont istniejącego budynku sanitarnego
1.3. Zieleń:
1.3.1. Sadzenie drzew liściastych – 300 szt.
1.3.2. Sadzenie krzewów liściastych – 280 szt.
1.3.3. Sadzenie krzewów piennych – 420 szt.
1.3.4. Pielęgnacja drzew starszych sadzonych z bryłą korzeniową – 300 szt.
1.3.5. Pielęgnacja drzew liściastych form naturalnych – 280 szt.
1.4. Zewnętrzna instalacja wodociągowa
1.4.1. Studnia przyłączeniowa na sieci wodociągowej wraz z wodomierzem ultradźwiękowym kompatybilnym z systemem zdalnego odczytu
1.4.2. Rozbudowa zewnętrznej instalacji wodociągowej poprzez wykonanie przewodów PE100 w odpowiednio dobranych średnicach na długości 587,5 m, z połączeniami zgrzewanym i zabudową hydrant p.poż (HP1) wraz z studniami rewizyjnymi
1.4.3. Budowa zbiornika p. poż. o poj. 100 m3, doposażony w studzienkę ssawną, betonową wyposażoną w drabinki włazowe, właz żeliwny, przewód ssawny, oraz inny niezbędny osprzęt. Zbiornik połączony będzie ze studnią ssawną przewodem PVC i wyposażony w przelew awaryjny – odprowadzający nadmiar wody bezpośrednio do istniejącej sieci kanalizacji na terenie.
1.5. Zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej
1.5.1. Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej PVC200 do istniejącej przepompowni ścieków zlokalizowanej na działce nr 532/9 obręb 3
1.5.2. Zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej o dł. 657,5 m wraz ze studniami
1.6. Instalacje elektryczne
1.6.1. Wykonanie oświetlenia zewnętrznego (38 szt. opraw LED montowanych na słupach o wysokości 4 m) w zakresie:
1.6.1.1. Obwód nr 1
1.6.1.2. Obwód nr 2
1.6.1.3. Obwód nr 3
1.6.2. Demontaż istniejącej infrastruktury kolidującej z wykonywanym oświetleniem zewnętrznym
1.6.3. Montaż szafy sterowniczej
1.6.4. Wykonanie zasilania elektroenergetycznego nn-0,4kV z projektowanego złącza kablowo – pomiarowego, zabudowanego na działce nr 532/8, obręb 3
1.6.5. Wykonanie rozdzielnicy głównej
1.6.6. Wykonanie zasilania skrzynek przyłączeniowych z gniazdami
1.6.7. Wykonanie kanalizacji kablowej
1.6.8. Pomiary i uruchomienie wykonanych instalacji

Z uwagi na funkcjonowanie na terenie miasta Chełmna nowego oświetlenia ulicznego opartego na lampach producenta firmy Schreder oraz systemu sterowania oświetleniem typu OWLET Nightshift tego samego producenta Zamawiający wymaga zastosowania lamp oświetleniowych w/w producenta lub innych producentów ale tylko w przypadku gdy będą one kompatybilne z posiadanym systemem sterowania OWLET Nightshift.

UWAGA
Przedmiot zamówienia opisany powyżej (zewnętrzna instalacja wodociągowa, zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej, instalacja elektryczna) stanowi cześć robót zawartych w dokumentacji projektowej, z uwagi na to Zamawiający nie załącza przedmiarów robót (dokument pomocniczy).

Przy wycenie robót remontowych istniejącego pomostu, do wyceny należy przyjąć obmiar z natury. Wszystkie balustrady i deski pomostu należy wymienić na nowe, o kształcie, wymiarze i przekrojach elementów istniejących.


Szczegółowy zakres robót opisano w niżej wymienionych dokumentach:
1) dokumentacja budowlana
2) przedmiar robót - częściowy (dokument pomocniczy) dla zakresu remontu istniejącego budynku sanitarnego

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232420-2 - Roboty w zakresie ścieków

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45262522-6 - Roboty murarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45231112-3 - Instalacja rurociągów

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2667935,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3563925,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3563925,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe InSald Mariusz Szymański

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8751104678

7.3.3)Ulica

Gen. Jastrzebskiego 14

7.3.4)Miejscowość

Chełmno

7.3.5)Kod pocztowy

86-200

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2667935,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-05-01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Chełmno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chełmno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 667 935 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe InSald Mariusz Szymański (Chełmno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.