"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2025/2026” – II postępowanie.
Zamawiający Gmina Świątniki Górne (Świątniki Górne, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=585, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
02 października 2025
Termin ofert: 10 października 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
23 grudnia 2025
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
23 grudnia 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
24 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Świątniki Górne |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 351555499 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | K. Bruchnalskiego 36 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Świątniki Górne |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-040 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | umig@swiatniki-gorne.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.swiatniki-gorne.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-4be83263-3642-4c8d-9ae2-7bf08f360d85 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00403433 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00454669 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | "Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2025/2026” – II postępowanie. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na organizacji dowozu uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki do |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-12-01 do 2026-06-26 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MUSCAR Sp z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5492463144 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Przemysłowa 10 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Brzeszcze |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 32-620 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 217000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00618607/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | |
| 1) | § 2 ust. 4 pkt 2 Umowy otrzymuje brzmienie | („możliwość przewozu 16 dzieci oraz ich opiekuna”), 2) § 2 ust. 8 Umowy otrzymuje brzmienie: „W roku szkolnym 2025/2026 zadaniem dowozu objętych będzie 16 uczniów, Szczegółowy wykaz obejmujący zestawienie placówek oświatowych do których będą dowożeni konkretni uczniowie w danym roku szkolnym, dane personalne oraz dokładny adres zamieszkania uczniów – zostaną przekazane wykonawcy, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę i uzyskał zamówienie, po uprzednim podpisaniu oświadczenia o wykorzystywaniu danych osobowych wyłącznie do celów związanych z realizacją zadania dowozu do specjalistycznych placówek oświatowych.” 3) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: „1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi: - Netto: 212 407,41 zł. - VAT: 16 992,59 zł. - Razem brutto: 229.400,00 zł. Słownie brutto: dwieście dwadzieścia dziewięć tysięcy czterysta złotych i 00/100” |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | § 2 ust. 4 pkt 2 Umowy otrzymuje brzmienie | („możliwość przewozu 16 dzieci oraz ich opiekuna”), 2) § 2 ust. 8 Umowy otrzymuje brzmienie: „W roku szkolnym 2025/2026 zadaniem dowozu objętych będzie 16 uczniów, Szczegółowy wykaz obejmujący zestawienie placówek oświatowych do których będą dowożeni konkretni uczniowie w danym roku szkolnym, dane personalne oraz dokładny adres zamieszkania uczniów – zostaną przekazane wykonawcy, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę i uzyskał zamówienie, po uprzednim podpisaniu oświadczenia o wykorzystywaniu danych osobowych wyłącznie do celów związanych z realizacją zadania dowozu do specjalistycznych placówek oświatowych.” 3) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: „1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi: - Netto: 212 407,41 zł. - VAT: 16 992,59 zł. - Razem brutto: 229.400,00 zł. Słownie brutto: dwieście dwadzieścia dziewięć tysięcy czterysta złotych i 00/100” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 12400 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | |
| 1) | punkt II Załącznika nr 3 do Umowy „Zakres rzeczowy – trasy” otrzymuje brzmienie | „II. do Zespołu Szkół im. Br. A. Kosiby ul. J. Piłsudskiego 105, z/s w Wieliczce, dowóz w dniach zajęć szkolnych wraz z odbiorem dziecka po zajęciach szkolnych; 2 dzieci z Rzeszotar, w tym 1 dziecko ze wskazaniem powrotu do domu po zajęciach szkolnych do godziny 15.00,”; 2) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: „1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi: - Netto: 223.518,34 zł, - VAT: 17.881,47 zł, - Razem brutto: 241.399,81 zł. Słownie brutto: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | punkt II Załącznika nr 3 do Umowy „Zakres rzeczowy – trasy” otrzymuje brzmienie | „II. do Zespołu Szkół im. Br. A. Kosiby ul. J. Piłsudskiego 105, z/s w Wieliczce, dowóz w dniach zajęć szkolnych wraz z odbiorem dziecka po zajęciach szkolnych; 2 dzieci z Rzeszotar, w tym 1 dziecko ze wskazaniem powrotu do domu po zajęciach szkolnych do godziny 15.00,”; 2) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: „1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi: - Netto: 223.518,34 zł, - VAT: 17.881,47 zł, - Razem brutto: 241.399,81 zł. Słownie brutto: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 11999,81 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 241399,81 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.